KGHM rozmawia ws. akwizycji w obszarze OZE

zk

25.03.2021 21:55 Źródło: PAP
Strona główna Energetyka, OZE KGHM rozmawia ws. akwizycji w obszarze OZE

Partnerzy portalu

KGHM rozmawia ws. akwizycji w obszarze OZE - ZielonaGospodarka.pl
KGHM

Grupa KGHM prowadzi rozmowy w sprawie akwizycji aktywów OZE, zarówno fotowoltaicznych, jak i wiatrowych - poinformował PAP Biznes prezes Marcin Chludziński.

"Rozmawiamy poważnie z podmiotami, które mają swoje aktywa OZE blisko naszych poborów mocy, jesteśmy w procesie akwizycji projektów przygotowanych do inwestycji albo już działających. Chodzi zarówno o PV, jak i projekty wiatrowe" - powiedział PAP Biznes prezes Chludziński.

Jak dodał, spółka kontynuuje też rozwój własnych projektów.

"W tym roku będziemy oddawać swoje źródła PV położone blisko naszych kopalń" - powiedział prezes.

Opublikowana w grudniu 2018 roku strategia grupy KGHM na lata 2019-23 zakłada, że do końca 2030 roku 50 proc. zapotrzebowania KGHM Polska Miedź na energię elektryczną ma pochodzić ze źródeł własnych oraz odnawialnych źródeł energii.

Partnerzy portalu

Surowce

 Ropa brent 75 $ baryłka  2,12% 26.06.2026 00:05
 Cyna 49525 $ tona -4,57% 26.06.2026 00:05
 Cynk 3436.5 $ tona -1,89% 26.06.2026 00:05
 Aluminium 3149 $ tona -3,50% 26.06.2026 00:05
 Pallad 1188 $ uncja  0,89% 26.06.2026 00:05
 Platyna 1596.85 $ uncja  0,90% 26.06.2026 00:05
 Srebro 57.89 $ uncja  0,70% 26.06.2026 00:05
 Złoto 4041.75 $ uncja  0,63% 26.06.2026 00:05

Dziękujemy za wysłane grafiki.