Lipton jeszcze bardziej zielony

zk

02.09.2022 13:22 Źródło: Newseria
Strona główna Klimat, ekologia Lipton jeszcze bardziej zielony

Partnerzy portalu

Lipton jeszcze bardziej zielony - ZielonaGospodarka.pl
Fot. Waz Lght/Unsplash

Marka Lipton podejmuje kolejny krok, aby wspierać środowisko. Lider w kategorii “no waste, no trace” w partnerstwie z organizacją Rainforest Alliance i Ethical Tea Partnership zmienia opakowania herbaty, aby były w pełni wykonane z surowców pochodzenia roślinnego, biodegradowalne oraz nadawały się do recyclingu. Firma dąży również do wyeliminowania folii plastikowej z opakowań herbaty w całej Europie[1].

Zmiany obejmują:
● Wprowadzenie w 100% materiału pochodzenia roślinnego do produkcji wszystkich torebek na herbatę, w tym wytworzenie 10 miliardów kompostowalnych[2] torebek herbaty (co roku).
● Usunięcie folii plastikowej ze wszystkich opakowań, dzięki czemu marka wyeliminuje 1100 ton plastiku rocznie na rynku europejskim[3].
● Przekształcenie opakowań wytwarzanych z wielu materiałów w całkowicie papierowe nadające się w 100% do recyklingu; dzięki temu kolejne 285 ton opakowań w pełni nadaje się do ponownego przetworzenia.

- Wiemy, że większość (90%) ludzi chce żyć w bardziej zrównoważony sposób, ale prawie połowa z nich (40%) nie wie, jak może tę ideę przełożyć na codzienność[4]. Jako lider kategorii herbat w Polsce, chcemy poprowadzić przemysł herbaciany w kierunku bardziej zrównoważonych praktyk. Dlatego przyspieszamy nasze przejście na w pełni odnawialne i oparte wyłącznie na materiałach pochodzenia roślinnego. To dla nas bardzo ważne, aby eliminować plastik i wybierać rozwiązania sprzyjające gospodarce o obiegu zamkniętym. – podkreśla Anna Tryfon, Lipton Brand Manager – Nowe, bardziej przyjazne środowisku opakowania Lipton stopniowo wchodzą już na rynek Polski, całe portfolio marki w organicznych opakowaniach zobaczymy na półkach sklepowych do końca 2022 roku.

Nowe torebki herbaty Lipton wyprodukowano z papieru i odnawialnego materiału roślinnego (PLA)[5]. Oznacza to, że można je kompostować lokalnie w warunkach przemysłowych poprzez zbiórkę odpadów spożywczych. Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom marce uda się zmniejszyć ilość wytwarzanych odpadów w całym łańcuchu życia produktu.

Nowy projekt opakowania Lipton zawiera cienką powłokę biokomponentu na wewnętrznej stronie pudełek kartonowych, dzięki czemu zapewnia świeżość i aromat herbaty, aż do momentu jej otwarcia przez konsumenta. Ponadto wszystkie opakowania kartonowe Lipton są wyprodukowane na bazie materiałów pochodzących z lasów zarządzanych w sposób zrównoważony i posiadają certyfikat PEFC[6].

- Wizją marki Lipton jest wytwarzanie wyjątkowej, wysokiej jakości herbaty, która nie pozostawia żadnych odpadów dzięki wykorzystaniu w pełni odnawialnych źródeł. W naszych torebkach i opakowaniach herbaty używamy materiałów pochodzenia roślinnego, które można zwrócić naturze. Naszym celem jest wykorzystywanie takich rozwiązań na jak najszerszą skalę, aby były dostępne dla każdego. – dodaje Anna Tryfon, Lipton Brand Manager.

Herbaty Lipton w nowych biodegradowalnych opakowaniach pochodzenia roślinnego dostępne są już na polskim rynku, a całe portfolio zostanie wymienione do końca 2022 roku.

 

Partnerzy portalu

Surowce

 Ropa brent 64,38 $ baryłka  0,00% 21:58
 Cyna 24975,00 $ tona 1,11% 26 maj
 Cynk 2319,00 $ tona 4,32% 26 maj
 Aluminium 2241,00 $ tona 0,27% 26 maj
 Pallad 2680,00 $ uncja  0,00% 21:57
 Platyna 1191,10 $ uncja  0,00% 21:59
 Srebro 25,11 $ uncja  0,00% 21:59
 Złoto 1731,30 $ uncja  0,00% 21:59

Dziękujemy za wysłane grafiki.