PGE Dystrybucja zmodernizuje sieć w Krasnobrodzie i okolicy

zk

23.03.2023 12:33 Źródło: informacja prasowa
Strona główna Energetyka, OZE PGE Dystrybucja zmodernizuje sieć w Krasnobrodzie i okolicy

Partnerzy portalu

 PGE Dystrybucja zmodernizuje sieć w Krasnobrodzie i okolicy - ZielonaGospodarka.pl
Fot. inf. prasowa

Zamojski oddział PGE Dystrybucja zrealizuje w Krasnobrodzie przebudowę napowietrznej sieci średniego (SN) i niskiego napięcia (nN) na sieci kablowe umieszczone pod powierzchnią ziemi. Modernizacja oraz budowa nowej infrastruktury elektroenergetycznej zapewni odbiorcom stabilne i bezprzerwowe dostawy energii elektrycznej.

Projekt inwestycyjny przewiduje przebudowę linii napowietrznej z Józefowa do Zwierzyńca oraz pięciu stacji transformatorowych w Hucisku, Starej Hucie i Potoku Senderskim. Na wskazanym terenie podziemnie skablowane zostaną także napowietrzne linie nN wraz z przyłączami.

Zadania związane z położeniem linii kablowych w miejsce napowietrznych oraz modernizacją i budową obiektów elektroenergetycznych, podniosą poziom niezawodności dostaw energii elektrycznej do okolicznych mieszkańców. Wykorzystanie nowobudowanej infrastruktury o większych mocach oraz kabli o większych przekrojach znacząco podniesie możliwości przesyłowe sieci SN i nN. Poprawione zostaną również parametry jakościowe dostarczanej energii elektrycznej.

– W miejsce wybudowanych w latach 70. urządzeń, powstanie 5 nowych stacji oraz podziemne linie kablowe średniego i niskiego napięcia, których łączna długość przekroczy 18 km. Wartość prowadzonych inwestycji szacujemy na  ponad 7 mln zł - powiedział Andrzej Olborski, dyrektor generalny PGE Dystrybucja Oddział Zamość. - Dbanie o ciągłość i bezpieczeństwo dostaw energii elektrycznej do odbiorców stanowi dla PGE Dystrybucja priorytet. Linie napowietrzne w tej okolicy znajdują się na terenach zalesionych, co w czasie niespodziewanych zjawisk atmosferycznych utrudnia usuwanie awarii i wpływa na czas przywracania napięcia, powodując dotkliwe utrudnienia dla wielu odbiorców. Przebudowa sieci napowietrznej na kablową wyeliminuje zabiegi konserwacyjne związane z eksploatacją sieci napowietrznej, w tym wycinkę gałęzi i drzew oraz ograniczy awarie wywołane przez warunki pogodowe– dodaje.

Zakończenie prac zaplanowano na ostatni kwartał 2023 r. Zmodernizowana i wyposażona w nowoczesną technologię infrastruktura, dzięki swoim parametrom, przez wiele lat będzie zapewniać niezawodne zasilanie, zarówno dotychczasowym, jak i nowo przyłączanym klientom.

Inwestycja została dofinansowana ze środków z rządowego Funduszu Reprywatyzacyjnego w ramach projektu „Dystrybucja Przyszłości” obejmującego modernizację i rozwój sieci, spełniając tym samym założenia strategii Grupy PGE wpisane w Politykę Energetyczną Polski.

 

Partnerzy portalu

ase_390x150_2022

Surowce

 Ropa brent 83,76 $ baryłka  1,33% 11:11
 Cyna 23110,00 $ tona 0,64% 29 lis
 Cynk 2507,00 $ tona -0,87% 29 lis
 Aluminium 2177,00 $ tona 0,60% 29 lis
 Pallad 1021,53 $ uncja  -1,54% 11:10
 Platyna 936,30 $ uncja  -0,31% 11:11
 Srebro 25,06 $ uncja  0,08% 11:11
 Złoto 2038,40 $ uncja  -0,33% 11:11

Dziękujemy za wysłane grafiki.