Piotr Regulski prezesem Electromobility Poland

Piotr Regulski prezesem Electromobility Poland - ZielonaGospodarka.pl
20.05.2024 12:35
Strona główna Transport, Elektromobilność Piotr Regulski prezesem Electromobility Poland

Partnerzy portalu

Piotr Regulski prezesem Electromobility Poland - ZielonaGospodarka.pl
Fot. Electromobility Poland

Rada nadzorcza spółki Electromobility Poland (EMP) powołała Piotra Regulskiego na prezesa. Regulski zaczyna pełnić obowiązki w poniedziałek - poinformowała spółka. W zarządzie pozostał członek ds. finansowych Sławomir Bekier.

Jednocześnie rada nadzorcza odwołała z dniem 19 maja Pawła Ponetę ze stanowiska p.o. prezesa EMP. Poneta pozostaje w radzie nadzorczej spółki.

Jak poinformowała Electromobility Poland Regulski jest specjalistą w zakresie zarządzania strategicznego, współpracował z firmami z branży usługowej, produkcyjnej i nowych technologii w kraju i za granicą. Do 2017 r. związany był z Grupą Impel, specjalizującą się w obsłudze procesów biznesowych i pomocniczych. Od 2019 r. był członkiem zarządu Ruchu, a w latach 2020-2021 pełnił funkcję prezesa tej firmy. W latach 2021-2022 zasiadał w zarządzie Energa Logistyka.

ElectroMobility Poland SA powstała w październiku 2016 r. jako spółka czterech kontrolowanych przez państwo koncernów energetycznych: PGE, Energi, Enei oraz Tauronu. Obecnie większościowym akcjonariuszem jest Skarb Państwa, który ma 90,8 proc. akcji; pozostali akcjonariusze, czyli PGE, Enea, Turon i kontrolowana przez Orlen Energa mają po 2,3 proc. udziałów. Zadaniem spółki jest przygotowanie produkcji samochodów elektrycznych marki Izera.

W marcu br. EMP wybrała generalnego wykonawcę fabryki Izery - firmę Mirbud. Strony podpisały list intencyjny warunkujący podpisanie umowy uzyskaniem przez EMP zgód korporacyjnych. Współpraca ma zostać potwierdzona odrębną umową o generalne wykonawstwo inwestycji po uzyskaniu przez spółkę EMP zgód korporacyjnych. Według EMP wybór generalnego wykonawcy i podpisanie stosownych umów umożliwiłyby uruchomienie masowej produkcji samochodów do połowy 2026 r. Dotąd spółka deklarowała uruchomienie produkcji polskiego elektryka w grudniu 2025 r., a sprzedaż - w 2026 r.

W maju 2024 r. Prezydent Jaworzna wydał EMP pozwolenie na budowę zakładu produkcyjnego Izery.

wkr/ mmu/

Partnerzy portalu

Surowce

 Ropa brent 75 $ baryłka  2,12% 26.06.2026 14:05
 Cyna 50075 $ tona 1,11% 26.06.2026 14:05
 Cynk 3431 $ tona -0,16% 26.06.2026 14:05
 Aluminium 3131 $ tona -0,57% 26.06.2026 14:05
 Pallad 1188 $ uncja  0,89% 26.06.2026 14:05
 Platyna 1596.85 $ uncja  0,90% 26.06.2026 14:05
 Srebro 57.89 $ uncja  0,70% 26.06.2026 14:05
 Złoto 4041.75 $ uncja  0,63% 26.06.2026 14:05

Dziękujemy za wysłane grafiki.