Hitachi nagrodzona pieczęcią Terra Carta 2023 Inicjatywy na rzecz Zrównoważonych Rynków

Strona główna Prawo, finanse Hitachi nagrodzona pieczęcią Terra Carta 2023 Inicjatywy na rzecz Zrównoważonych Rynków

Partnerzy portalu

Hitachi nagrodzona pieczęcią Terra Carta 2023 Inicjatywy na rzecz Zrównoważonych Rynków - ZielonaGospodarka.pl
Fot. Hitachi

Hitachi jest jedną z 17 globalnych firm, które otrzymały pieczęć Terra Carta 2023 Inicjatywy na rzecz Zrównoważonych Rynków (Sustainable Markets Initiative). Pieczęć Terra Carta jest przyznawana globalnym firmom, które aktywnie przewodzą w tworzeniu przyszłości przyjaznej dla klimatu i przyrody. Zwycięzcy zostali wyłonieni przez panel globalnych ekspertów zajmujących się ochroną środowiska, biznesem, polityką i filantropią.

Inicjatywa na rzecz Zrównoważonych Rynków ogłosiła dzisiaj, że firma Hitachi została wyróżniona pieczęcią Terra Carta 2023. Hitachi rozwija swoją działalność w zakresie innowacji społecznych na całym świecie, mając na celu poprawę jakości życia ludzi za pomocą danych i technologii, które sprzyjają budowaniu zrównoważonego społeczeństwa poprzez inicjatywy cyfrowe, ekologiczne i innowacyjne. Firma została nagrodzona pieczęcią Terra Carta za swoje zaangażowanie w zrównoważony rozwój.

Pieczęć Terra Carta jest przyznawana globalnym firmom, które aktywnie przewodzą w tworzeniu przyszłości przyjaznej dla klimatu i przyrody – tym, które z sukcesem zrealizowały szeroko zakrojony projekt, inicjatywę lub strategię zgodne z co najmniej jednym z dziesięciu artykułów Terra Carta Inicjatywy na rzecz Zrównoważonych Rynków. Artykuły te stanowią filary Terra Carta, głównego mandatu Inicjatywy na rzecz Zrównoważonych Rynków, który zapewnia mapę drogową i ramy dla przyspieszenia ambitnej transformacji w kierunku zrównoważonej przyszłości, umieszczając Naturę, Ludzi i Planetę w centrum globalnych wartości.

Grupa Hitachi planuje nadal rozwijać swoją działalność w zakresie innowacji społecznych oraz współpracować z interesariuszami, aby przyczynić się do rozwoju zrównoważonych społeczeństw. Pieczęć Terra Carta została jej przyznana za zaangażowanie w zrównoważony rozwój, w szczególności za wkład Hitachi Energy w transformację energetyczną dzięki technologii wysokiego napięcia prądu stałego (HVDC), która umożliwia przesyłanie energii odnawialnej na duże odległości przy ograniczonych stratach, a tym samym przyczynia się do kształtowania zrównoważonej przyszłości energetycznej dla wszystkich.

Konkretnym przykładem zastosowania HVDC jest projekt Champlain Hudson Power Express, będący obecnie w trakcie budowy w celu połączenia sieci energetycznych pomiędzy prowincją Quebec w Kanadzie a obszarem metropolitalnym Nowego Jorku. Połączenie umożliwi dostarczanie czystej, odnawialnej hydroenergii, przyczyniając się do realizacji nowojorskiej ustawy o przywództwie klimatycznym i ochronie społeczności, której celem jest zasilanie stanu w 70 procentach ze źródeł odnawialnych do 2030 roku. Oczekuje się, że projekt zmniejszy emisję CO2 średnio o 3,9 miliona ton metrycznych rocznie, co odpowiada usunięciu 44% pojazdów osobowych z Nowego Jorku.

Korzystając z technologii HVDC, możliwe jest dostarczanie dużych ilości energii elektrycznej bezpośrednio do miast, co ma zasadnicze znaczenie dla zapewnienia zrównoważonych i przystępnych cenowo dostaw energii, znacznego zwiększenia wykorzystania energii odnawialnej i wspierania neutralności węglowej.

Hitachi dołącza do 16 innych firm z różnych obszarów geograficznych i branż, które otrzymały pieczęć Terra Carta 2023. Należą do nich:
Airbus
Carbon Clean
CDPQ
DLA Piper
EY
Haier Smart Home
Hitachi
Lanza Tech
Novartis
Orange
Ping An Bank
Pollination
ReNew
Robertson
Siemens Energy
Soneva
Sumitomo Mitsui Financial Group

– Pieczęć Terra Carta przyznawana przez Inicjatywę na rzecz Zrównoważonych Rynków wyróżnia firmy, które wykazują ogromne postępy w osiąganiu rzeczywistych wyników. W przededniu COP28, podmioty z sektora publicznego, prywatnego i filantropijnego spotkają się na inauguracyjnym Forum Klimatycznym Biznesu i Filantropii, aby wypełnić lukę między ambicjami a działaniami. Przykładem są laureaci Terra Carta Seal 2023, którzy pomagają inspirować i wytyczać kierunki działań – powiedziała Jennifer Jordan-Saifi, CEO Inicjatywy na rzecz Zrównoważonych Rynków.

– Jesteśmy zaszczyceni, że zostaliśmy uznani za jedną z wiodących firm, które angażują się w inicjatywy na rzecz zrównoważonego rozwoju. Firma Hitachi rozwija swoją działalność w zakresie innowacji społecznych poprzez współtworzenie rozwiązań dla klientów, wykorzystując IT, OT i produkty służące rozwiązywaniu wyzwań społecznych. Jako innowator w zakresie przeciwdziałania zmianom klimatu, naszą ambicją jest globalne przyczynianie się do tworzenia zrównoważonych społeczeństw poprzez dążenie do osiągnięcia neutralności węglowej i gospodarki o obiegu zamkniętym, a także działania pozytywne dla przyrody – powiedział Keiji Kojima, dyrektor wykonawczy, prezes i dyrektor generalny Hitachi, Ltd.

Tegoroczna grupa zwycięzców zaimponowała jurorom szerokością i zakresem swoich projektów, które obejmowały pionierskie wykorzystanie wodoru, inicjatywy oparte na inżynierii w celu wspierania redukcji emisji dwutlenku węgla, a także opracowanie nowych ram wspierających dystrybucję prywatnego kapitału na dużą skalę w infrastrukturze związanej z transformacją na kontynencie afrykańskim.

‒ Mamy zaszczyt współpracować z Inicjatywą na rzecz Zrównoważonych Rynków, wnosząc naszą wiedzę w zakresie niezależnej oceny do procesu ewaluacji. Jesteśmy dumni z bycia integralną częścią tego cenionego globalnego przedsięwzięcia, wraz z wybitnym i zróżnicowanym panelem ekspertów. Wspólnie staramy się doceniać firmy, które są liderami w demonstrowaniu swojego zaangażowania w tworzenie zrównoważonej przyszłości – powiedział David Metcalfe, dyrektor generalny Verdantix.

Pieczęć Terra Carta została wprowadzona w 2021 roku podczas COP26 przez Jego Wysokość Króla Karola III, gdy był on księciem Walii. Od momentu powstania, Inicjatywa na rzecz Zrównoważonych Rynków przyznała odznaczenie zaledwie 83 firmom na całym świecie. Po raz pierwszy w tym roku w procesie oceny wzięli udział niezależni, zewnętrzni partnerzy Verdantix i Expert Review Panel, którzy wspólnie oceniali kwalifikowalność i wpływ każdego nominowanego projektu pod kątem uznanych globalnych kryteriów zrównoważonego rozwoju.

Partnerzy portalu

Surowce

 Ropa brent 83,76 $ baryłka  1,33% 11:11
 Cyna 23110,00 $ tona 0,64% 29 lis
 Cynk 2507,00 $ tona -0,87% 29 lis
 Aluminium 2177,00 $ tona 0,60% 29 lis
 Pallad 1021,53 $ uncja  -1,54% 11:10
 Platyna 936,30 $ uncja  -0,31% 11:11
 Srebro 25,06 $ uncja  0,08% 11:11
 Złoto 2038,40 $ uncja  -0,33% 11:11

Dziękujemy za wysłane grafiki.