Ryszard Petru chce wprowadzenia w Polsce euro i korekty Zielonego Ładu

Ryszard Petru chce wprowadzenia w Polsce euro i korekty Zielonego Ładu - ZielonaGospodarka.pl
25.05.2024 16:07
Strona główna Prawo, finanse Ryszard Petru chce wprowadzenia w Polsce euro i korekty Zielonego Ładu

Partnerzy portalu

Ryszard Petru chce wprowadzenia w Polsce euro i korekty Zielonego Ładu - ZielonaGospodarka.pl

Wprowadzenie w Polsce euro oraz skorygowanie Zielonego Ładu - to główne postulaty, o których mówił w sobotę poseł Polski2050-TD Ryszard Petru. Polityk kandyduje do Parlamentu Europejskiego z list Trzeciej Drogi. Podczas wystąpienia odniósł się także m.in. do afery związanej z Funduszem Sprawiedliwości.

Ryszard Petru podkreślił swoje związki z Wrocławiem, gdzie się urodził i studiował. Zaznaczył, że zależy mu na przyszłości regionu i chce wesprzeć przedsiębiorczą część elektoratu, który głosował na Trzecią Drogę. Zapowiedział m.in., że jego klub zgłosi projekt ustawy dot. składki zdrowotnej - powrót do składki ryczałtowej.

"Mam nadzieję, że w tym najbliższym tygodniu uda się dogadać w ramach rządu na wspólną propozycję. Jeśli tak się nie stanie, my taką ustawę zgłosimy - powrót do składki ryczałtowej. To będzie przedmiotem dyskusji, debaty w ostatnim tygodniu kampanii do Parlamentu Europejskiego" - powiedział Petru.

Petru zaprezentował swoje hasło wyborcze "Bezpieczni z euro". Mówił, że Polacy oczekują również uproszczenia przepisów i możliwości handlowania w niedzielę.

Dodał, że jako europoseł chciałby skorygowania Zielonego Ładu. Tłumaczył, że idea jest dobra, ale zaproponowane wykonanie było złe. "Większość terminów realizacji Zielonego Ładu było zbyt szybkich, nierealnych (...). Potrzebujemy taniej, czystej energii, ale musimy do niej dochodzić w takim tempie, które jest realne" - powiedział polityk.

Poseł odniósł się także do publikowanych w mediach nagrań związanych z nieprawidłowościami w Funduszu Sprawiedliwości.

"Przypomina mi to trochę sytuację ze słynnym mafiozą Al Capone, który został skazany nie za główne przestępstwa, ale za przestępstwa podatkowe. On podatków nie płacił. Jest dużo zarzutów wobec pana (lidera Suwerennje Polski Zbigniewa) Ziobry i jego ekipy całej, jeśli chodzi o łamanie konstytucji i łamanie prawa. Ale Fundusz Sprawiedliwości, jak się okazuje, jest tym miejscem, gdzie mamy czarno na białym dowody, że pieniądze publiczne były wyprowadzane do celów wyłącznie partyjnych. To jest prawie 400 mln zł" - powiedział poseł.

Na zakończenie debaty Petru wezwał do debaty Michała Dworczyka - posła Prawa i Sprawiedliwości, który również kandyduje do Parlamentu Europejskiego z trzeciego miejsca z Dolnego Śląska i Opolszczyzny.(PAP)

autor: Michał Torz

mt/ itm/

fot. Depositphotos

Partnerzy portalu

Surowce

 Ropa brent 83,76 $ baryłka  1,33% 11:11
 Cyna 23110,00 $ tona 0,64% 29 lis
 Cynk 2507,00 $ tona -0,87% 29 lis
 Aluminium 2177,00 $ tona 0,60% 29 lis
 Pallad 1021,53 $ uncja  -1,54% 11:10
 Platyna 936,30 $ uncja  -0,31% 11:11
 Srebro 25,06 $ uncja  0,08% 11:11
 Złoto 2038,40 $ uncja  -0,33% 11:11

Dziękujemy za wysłane grafiki.