Recomat w ramach akcji promującej recykling i Szczyt Ekologiczny

zk

27.09.2022 17:02 Źródło: PAP
Strona główna Odpady, Recykling Recomat w ramach akcji promującej recykling i Szczyt Ekologiczny

Partnerzy portalu

Recomat w ramach akcji promującej recykling i Szczyt Ekologiczny - ZielonaGospodarka.pl
Fot. recomat/r3polska.pl
Recomat stanął na małym dziedzińcu Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie w ramach akcji promującej recykling i Szczyt Ekologiczny, który zaplanowano w mieście na 3 października – poinformowało biuro prasowe Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego.

Organizatorem akcji promującej recykling i Szczytu Ekologicznego jest właśnie Urząd Marszałkowski WZ.

„Ekologia zaczyna się od drobnych, codziennych spraw, takich jak oszczędzanie wody, prądu i redukowanie ilości odpadów, segregowanie ich. Wiele korzyści przynosi zwrot opakowań, system kaucyjny, który wprowadziło już kilkanaście krajów w Europie. Recykling jest podstawą nowoczesnej gospodarki, przyjaznej środowisku” – powiedział cytowany w komunikacie marszałek województwa zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz.

Zaznaczył, że na Pomorzu Zachodnim jego urząd chce „kształtować dobre nawyki”. Recomat, który stanął na małym dziedzińcu Zamku Książąt Pomorskich, jest tego przykładem.

Można do niego wrzucać butelki PET, puszki ALU i plastikowe nakrętki. Za każde opakowanie użytkownik otrzyma 1 punkt, a gdy uzbiera ich 10, może je wymienić na ekologiczny gadżet. Upominki rozdawane będą podczas Szczytu Ekologicznego 3 października w Posejdon Center.

Oprócz przyjmowania opakowań urządzenie, jak podano w komunikacie, oferuje użytkownikom dużą porcję wiedzy na temat segregowania odpadów, recyklingu i innych działań na rzecz ochrony środowiska. Na ledowym ekranie mogą być wyświetlane filmy instruktażowe, ogłoszenia, materiały edukacyjne.

Recomat pozostanie na zamkowym dziedzińcu do rozpoczęcia Szczytu Ekologicznego, w którym wezmą udział m.in. specjaliści zajmujący się ochroną środowiska, propagatorzy idei zero waste, założyciele tzw. sadów społecznych i jadłodzielni.

Konferencja będzie miejscem prezentacji inicjatyw w obszarze ekologii, propagowania wiedzy na temat środowiska naturalnego, budowania w społeczeństwie postaw proekologicznych.

Patronat nad wydarzeniem objęła Fundacja WWF Polska.

Udział w prelekcjach jest bezpłatny. Wymagana jest jednak wcześniejsza rejestracja przez stronę: szczytekologiczny.pl 

Szczyt Ekologiczny transmitowany będzie również on-line na kanale @Pomorze Zachodnie.


Partnerzy portalu

Surowce

 Ropa brent 64,38 $ baryłka  0,00% 21:58
 Cyna 22950,00 $ tona 1,77% 30 lis
 Cynk 2973,00 $ tona 0,61% 30 lis
 Aluminium 2386,00 $ tona 1,92% 30 lis
 Pallad 2680,00 $ uncja  0,00% 21:57
 Platyna 1191,10 $ uncja  0,00% 21:59
 Srebro 25,11 $ uncja  0,00% 21:59
 Złoto 1731,30 $ uncja  0,00% 21:59

Dziękujemy za wysłane grafiki.