Energa zmodernizuje oświetlenia w ośrodku Agencji Mienia Wojskowego

15.06.2026 14:14 Źródło: Energa
Strona główna Zielone Innowacje Przemysł Energa zmodernizuje oświetlenia w ośrodku Agencji Mienia Wojskowego

Partnerzy portalu

Energa zmodernizuje oświetlenia w ośrodku Agencji Mienia Wojskowego - ZielonaGospodarka.pl
Fot. Energa

78 nowych punktów świetlnych, 3 kilometry tras kablowych i stacja ładowania samochodów elektrycznych. Tak w liczbach prezentuje się kompleksowa modernizacja oświetlenia i infrastruktury elektroenergetycznej w ośrodku Rewita w Mielnie, jaką przeprowadzi spółka Energa Oświetlenie. Prace już się rozpoczęły.

Energa Oświetlenie podpisała umowę z ośrodkiem wypoczynkowym Agencji Mienia Wojskowego Rewita na realizację kompleksowej inwestycji obejmującej modernizację oświetlenia zewnętrznego, budowę nowej infrastruktury elektroenergetycznej oraz przygotowanie ośrodka w Mielnie do rozwoju elektromobilności.

Bezpieczeństwo i efektywność


Realizacja inwestycji ma na celu poprawę bezpieczeństwa użytkowników, zwiększenie efektywności energetycznej oraz podniesienie komfortu korzystania z infrastruktury. Zastosowanie nowoczesnych opraw LED i nowych rozwiązań technicznych pozwoli ograniczyć koszty eksploatacji oraz zwiększyć niezawodność całego systemu oświetleniowego.

W ramach podstawowego zakresu prac Energa Oświetlenie przeprowadzi wymianę 78 punktów świetlnych obejmujących słupy oświetleniowe wraz z fundamentami oraz energooszczędne oprawy oświetleniowe. Inwestycja obejmuje również budowę około 3 tys. metrów nowej trasy kablowej, która zapewni stabilne i bezpieczne zasilanie infrastruktury oświetleniowej.

Dodatkowo wykonawca wymieni siedem opraw oświetleniowych wraz z wysięgnikami zamontowanymi na elewacjach budynków. W ramach projektu powstanie także nowa szafa oświetleniowa wyposażona w układ sterowania umożliwiający efektywne zarządzanie pracą całego systemu. Zakres prac obejmuje również wymianę czterech złączy kablowych zasilających budynki.

Na terenie objętym projektem rozpoczęły się już pierwsze roboty ziemne związane z przygotowaniem tras pod nową infrastrukturę kablową. To kluczowy etap poprzedzający montaż nowych słupów oświetleniowych, opraw LED oraz urządzeń sterujących.

Umowa przewiduje również realizację dodatkowego zakresu prac. Energa Oświetlenie wybuduje 11 nowych punktów świetlnych, zamontuje pięć opraw oświetlenia parkowego oraz sześć opraw oświetlenia drogowego. Zakres ten obejmuje także budowę około 350 metrów nowej trasy kablowej oraz integrację nowego oświetlenia z istniejącym systemem sterowania.

Istotnym elementem rozpoczętej rozbudowy jest budowa stacji ładowania samochodów elektrycznych, która wpisuje się w rozwój nowoczesnej i ekologicznej infrastruktury.

ZielonaGospodarka
Fot. Energa

Inwestycja w nowoczesne i energooszczędne oświetlenie


Realizacja projektu przez Energę Oświetlenie to kolejny przykład inwestycji wspierającej rozwój nowoczesnej infrastruktury oświetleniowej w Polsce. Modernizacja oświetlenia w ośrodku AMW Rewita w Mielnie pozwoli zwiększyć bezpieczeństwo użytkowników, poprawić jakość oświetlenia przestrzeni zewnętrznych oraz wdrożyć rozwiązania zgodne z aktualnymi standardami efektywności energetycznej.

Nowe oświetlenie LED, inteligentny system sterowania oraz rozbudowa infrastruktury o stację ładowania pojazdów elektrycznych sprawią, że obiekt będzie lepiej przygotowany na potrzeby użytkowników i wyzwania związane z transformacją energetyczną.

Partnerzy portalu

Surowce

 Ropa brent 80.38 $ baryłka  1,21% 22.06.2026 14:05
 Cyna 53150 $ tona -0,57% 22.06.2026 14:05
 Cynk 3584.25 $ tona 0,57% 22.06.2026 14:05
 Aluminium 3399.5 $ tona -0,07% 22.06.2026 14:05
 Pallad 1264.5 $ uncja  -2,05% 22.06.2026 14:05
 Platyna 1668.2 $ uncja  -1,66% 22.06.2026 14:05
 Srebro 64.91 $ uncja  -1,32% 22.06.2026 14:05
 Złoto 4172.9 $ uncja  -1,30% 22.06.2026 14:05

Dziękujemy za wysłane grafiki.