Studenci przygotują dla miasta plan poprawy efektywności energetycznej

zk

05.11.2022 17:41 Źródło: PAP
Strona główna Energetyka, OZE Studenci przygotują dla miasta plan poprawy efektywności energetycznej

Partnerzy portalu

Studenci przygotują dla miasta plan poprawy efektywności energetycznej - ZielonaGospodarka.pl
Fot. Politechnika Łódzka
Studenci Politechniki Łódzkiej - we współpracy z ekspertami z firmy Danfoss - w ramach programu "Inżynierowie Nowej Generacji” będą uczestniczyć w warsztatach i odwiedzą obiekty referencyjne w Danii, a potem przygotują plan poprawy efektywności energetycznej wybranych budynków w Łodzi.

"Inżynierowie Nowej Generacji" to projekt, działający na mocy partnerstwa międzynarodowego i łączący cztery podmioty: Urząd Miasta Łodzi, Politechnikę Łódzką, Ambasadę Królestwa Danii oraz firmę Danfoss. W jego ramach grupa powołanych przez uczelnię studentów będzie pracować nad planem poprawy efektywności energetycznej budynków, m.in. nawiąże merytoryczną współpracę z ekspertami Danfoss, będzie uczestniczyć w warsztatach i wykładach, a także odwiedzi obiekty referencyjne w Danii.

"Od lat intensywnie rewitalizujemy budynki, a dzięki rozpoczynającemu się projektowi w proces ten zostaną włączeni również studenci z Politechniki Łódzkiej, którzy przygotują plan poprawy efektywności energetycznej wybranych budynków Łodzi" – poinformowała prezydent Łodzi Hanna Zdanowska.

Dania od lat jest liderem w zakresie energooszczędnego budownictwa i wykorzystania odnawialnych źródeł energii. Stosowane w tym kraju rozwiązania i technologie mogą być przykładem dla innych krajów, chcących poprawić swoje bezpieczeństwo energetyczne, a jednocześnie zadbać o jakość życia.

Łódź wybierze budynki, które następnie zostaną poddane szczegółowej analizie, którą przeprowadzą studenci. Miasto zapewniło dostęp do niezbędnej dokumentacji projektowej oraz informacji o aktualnym zużyciu energii w badanych obiektach. Dwóch najaktywniejszych studentów, biorących udział w projekcie, zostanie nagrodzonych stażem w firmie Danfoss, w dowolnym zakładzie tej firmy na świecie.

"+Inżynierowie Nowej Generacji+ w Łodzi to dokładnie taki rodzaj partnerstwa, jakiego potrzebujemy: współpraca międzysektorowa w celu podjęcia konkretnych działań w obliczu kryzysu klimatycznego i energetycznego. Danfoss z dumą bierze udział i oferuje wiedzę na temat potrzebnych rozwiązań technicznych. Najczystszą dostępną energią jest energia, której w ogóle nie zużywamy. Potencjał w zakresie efektywności energetycznej jest olbrzymi i wciąż niewykorzystany. Nadszedł właściwy czas na działanie" – podkreślił senior vice president, head of group communication & sustainability Danfoss Martin Rossen.
Tagi:
, energetyka

Partnerzy portalu

ase_390x150_2022

Surowce

 Ropa brent 83,76 $ baryłka  1,33% 11:11
 Cyna 23110,00 $ tona 0,64% 29 lis
 Cynk 2507,00 $ tona -0,87% 29 lis
 Aluminium 2177,00 $ tona 0,60% 29 lis
 Pallad 1021,53 $ uncja  -1,54% 11:10
 Platyna 936,30 $ uncja  -0,31% 11:11
 Srebro 25,06 $ uncja  0,08% 11:11
 Złoto 2038,40 $ uncja  -0,33% 11:11

Dziękujemy za wysłane grafiki.