ESCORT
Klimat, edukacja

Wiceminister Guibourgé-Czetwertyński o działaniach na rzecz klimatu

Podsumowanie wspólnych działań na rzecz klimatu na przestrzeni ostatnich 30 lat i perspektywa dalszego zaangażowania w kwestie Ramowej konwencji Narodów Zjednoczonych ws. zmian klimatu (UNFCCC) to główne tematy spotkania „Sixth Ministerial on Climate Action”. W wydarzeniu, które odbyło się 31 maja 2022 r. w Sztokholmie, uczestniczył wiceminister klimatu i środowiska Adam Guibourgé-Czetwertyński.

02.06.2022, 08:27
Energetyka, OZE

Minister Anna Moskwa o bezpieczeństwie energetycznym i roli kobiet w energetyce na konferencji „Polka XXI w.”

„Naszymi priorytetami są bezpieczeństwo energetyczne kraju oraz poszukiwanie rozwiązań, które zminimalizują skutki dynamicznych społeczno-gospodarczych zmian rynkowych i geopolitycznych” – powiedziała szefowa resortu klimatu i środowiska Anna Moskwa podczas konferencji „Polka XXI w.”. Wydarzenie odbyło się 31 maja 2022 r. w Warszawie.

02.06.2022, 07:15
Energetyka, OZE

Ikea powiększa portfel OZE w Polsce i inwestuje 190 mln euro w farmy wiatrowe i fotowoltaikę

Ingka Investments, ramię inwestycyjne Grupy Ingka, największej na świecie firmy franczyzowej IKEA, powiększa swoje portfolio energii odnawialnej. Spółka nabywa w Polsce gotową do budowy farmę wiatrową i park solarny o łącznej mocy 92 MW. Całkowita wartość transakcji wynosi 190 mln euro.

01.06.2022, 15:45
Energetyka, OZE

Smocza łuska zasili ekologiczny kampus Google w Dolinie Krzemowej [WIDEO]

Kampus został pokryty łącznie 90 000 panelami fotowoltaicznymi „pierwszymi w swoim rodzaju” w kształcie smoczej łuski.

01.06.2022, 08:16
Energetyka, OZE

Polski Komitet Energii Elektrycznej reprezentując krajową elektroenergetykę walczy o zieloną i tanią energię dla odbiorców

Rada Zarządzająca Polskiego Komitetu Energii Elektrycznej („PKEE”) przyjęła podsumowanie działalności za rok 2021.

31.05.2022, 14:02
Transport, Elektromobilność

Siemens uruchomił pierwszą stację szybkiego ładowania na śląskim odcinku autostrady A1

Przy rybnickim węźle autostrady A1 firma Siemens uruchomiła pierwszą stację szybkiego ładowania, dającą możliwość naładowania akumulatorów auta elektrycznego kilkakrotnie szybciej niż za pomocą wolnych ładowarek prądu przemiennego. To zarazem setna stacja operatora Noxo Energy - pierwsza ultraszybka.

31.05.2022, 13:42
Energetyka, OZE

Ruszają konsultacje publiczne projektu Strategii dla ciepłownictwa do 2030 r. z perspektywą do 2040 r.

Rozpoczęły się konsultacje projektu „Strategii dla ciepłownictwa do roku 2030 z perspektywą do 2040 r.”, sektorowego dokumentu planistycznego. Celem dokumentu jest wskazanie optymalnych kierunków realizacji postanowień dokumentów krajowych – Polityki energetycznej Polski do 2040 r. oraz Krajowego planu na rzecz energii i klimatu na lata 2021-2030, a także aktów prawnych Unii Europejskiej, przy uwzględnieniu perspektyw realizacji podwyższonego celu redukcji emisji, realizowanego przez procedowany obecnie pakiet „Fit for 55”.

31.05.2022, 11:59
Energetyka, OZE

PGE wspólnie z Uczelnią Łazarskiego uruchamia kierunek zarządzania procesami inwestycyjnymi w morskiej energetyce wiatrowej

„Morska energetyka wiatrowa: zarządzanie, przygotowanie i realizacja inwestycji” - to nowy kierunek studiów podyplomowych opracowany wspólnie przez PGE Polską Grupę Energetyczną oraz warszawską Uczelnię Łazarskiego, który zostanie uruchomiony od października 2022 r. Będzie to pierwszy w Polsce kierunek przygotowujący ekspertów do zarządzania procesami inwestycyjnymi w morskiej energetyce wiatrowej.

31.05.2022, 09:12
Energetyka, OZE

Na Morzu Północnym powstaną turbiny wiatrowe o łącznej mocy 150 GW

Podczas Szczytu Morza Północnego w Esbjerg, przedstawiciele rządów Niemiec, Belgii, Holandii i Danii podpisali wspólną deklarację rozwoju 150 GW w offshore wind do 2050 roku.

31.05.2022, 08:46
Energetyka, OZE

Wiceminister Zyska: za trzy lata w Polsce ok. 28 gigawatów mocy z OZE

W 2025 roku moc zainstalowana w Polsce we wszystkich technologiach odnawialnych źródeł energii wyniesie około 28 gigawatów, zaś pięć lat później powinna przekroczyć 50 gigawatów – ocenił w poniedziałek w Katowicach wiceminister klimatu i środowiska Ireneusz Zyska.

30.05.2022, 17:54
port_service_2025
EKO-KONSULT_2025

Dziękujemy za wysłane grafiki.