ESCORT
Energetyka, OZE

WAGO ELWAG wdraża energetyczne innowacje w swoim zakładzie produkcyjnym: Fotowoltaika w akcji

Transformacja energetyczna nabiera tempa w Polsce. Dookoła każdy z nas słyszy takie pojęcia jak zrównoważony rozwój, odnawialne źródła energii, dekarbonizacja czy ślad węglowy. Coraz więcej firm dołącza do zielonej rewolucji. Jedną z nich jest WAGO ELWAG, producent i dostawca nowatorskich komponentów dla przemysłu, techniki procesowej i automatyki budynkowej.

12.09.2024, 11:19
ESG, zrównoważony rozwój

Maleje entuzjazm przedsiębiorstw wobec zrównoważonego rozwoju

W obliczu narastających obaw związanych ze wzrostem gospodarczym, inflacją, niepewnością geopolityczną i rozwojem nowych technologii, kwestie zrównoważonego rozwoju (ESG) dla wielu firm na świecie przestały być priorytetem, wynika z najnowszego badania firmy doradczej Bain & Company.

12.09.2024, 10:44
Energetyka, OZE

Polska firma rozpoczyna współpracę z Polenergią i Equinor. Tele-Fonika dostarczy kable dla morskich farm wiatrowych Bałtyk 2 i Bałtyk 3

Polenergia i Equinor, które wspólnie realizują trzy farmy wiatrowe na Morzu Bałtyckim, podpisały ważną umowę na dostawę komponentów z Tele-Foniką Kable. Polska firma wyprodukuje i dostarczy kable lądowe dla projektów Bałtyk 2 i Bałtyk 3. Tele-Fonika Kable znajduje się w światowej czołówce firm branży kablowej.

12.09.2024, 10:29
Energetyka, OZE

Energa-Operator usprawnia pracę mikroinstalacji prosumentów

Mniej wyłączeń mikroinstalacji i bardziej wydajna ich praca – to efekty zastosowania nowatorskiego systemu regulatorów napięcia. Pozwalają one dostosowywać napięcia sieci do ilości energii wprowadzanej przez prosumentów. Takich urządzeń ENERGA-OPERATOR zamontowała już ponad 30. Sukcesywnie będzie instalować kolejne, w miejscach z największym nasyceniem źródłami fotowoltaicznymi.

10.09.2024, 15:08
Energetyka, OZE

Energooszczędna Dolina Szwajcarska w Warszawie

E.ON Polska w ramach Zielonego Funduszu dla Warszawy już po raz kolejny wspiera inicjatywę miejską. Wspólnie z Zarządem Zieleni m.st. Warszawy zmodernizował latarnie w jednym z warszawskich parków – Dolinie Szwajcarskiej. Nowe oświetlenie pozwoli nawet 3-krotnie zmniejszyć zużycie energii w tej zabytkowej przestrzeni.

09.09.2024, 12:33
Klimat, edukacja

IMGW: kolejny rekord na Wiśle i susze w całym kraju

Na Wiśle padł kolejny rekord: stan wody w poniedziałek obniżył się do 24 cm - informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Stany niskie notowane są na 71 proc. stacji hydrologicznych, a liczba stacji z przepływem wskazującym na suszę hydrologiczną wzrosła do 295.

09.09.2024, 12:05
Energetyka, OZE

Wróg zza ekranu. Cyberbezpieczeństwo wyzwaniem systemów energetycznych

Wraz z postępującą transformacją energetyczną, rośnie rola cyberbezpieczeństwa w kontekście cyfryzacji systemów energetycznych. Potencjalne ataki na systemy energetyczne mogą sparaliżować funkcjonowania państwa, a nawet zagrażać życiu obywateli.

08.09.2024, 12:09
Klimat, edukacja

Rekordowo niski poziom wody w Wiśle

Jak poinformował w niedzielę Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej stan wody na warszawskiej stacji hydrologicznej Bulwary Wiślane wyniósł 25 cm. "Jest gorzej niż w 2015 r., a woda nadal opada!" - napisał Instytut na platformie X.

08.09.2024, 12:00
Energetyka, OZE

Trwa konkurs dla mediów „Platynowe Megawaty” 2023. Weź udział i dołącz do grona laureatów

Tylko do 15 września br. można przesyłać zgłoszenia do jubileuszowej edycji konkursu dla mediów „Platynowe Megawaty”, w którym nagrodzone zostaną najlepsze materiały dotyczące m.in. rynków energii, gazu i OZE. Wisienką na torcie tegorocznej odsłony plebiscytu jest wybór Dziennikarza Dekady.

07.09.2024, 11:55
Energetyka, OZE

Sondy kosmiczne pokazały, skąd wiatr słoneczny ma energię

Europejska sonda kosmiczna Solar Orbiter oraz amerykańska Parker Solar Probe dostarczyły danych, które pomogły naukowcom w zrozumieniu, skąd pochodzi energia, która rozgrzewa i przyspiesza wiatr słoneczny. Odpowiedzialne za to są fluktuacje pola magnetycznego.

05.09.2024, 09:17
port_service_2025
EKO-KONSULT_2025

Dziękujemy za wysłane grafiki.