Krajowy Plan Gospodarki Odpadami, który obowiązuje do 2028 r. wymaga aktualizacji; przystępujemy do odnowienia tego planu - stwierdziła wiceminister klimatu Anita Sowińska. Jak wynika z jej wypowiedzi, już widać, że potrzebne będą dodatkowe moce w zakresie sortowania odpadów.
Mroźna zima wpłynęła na stołeczne autobusy elektryczne. Część z nich miała znacznie skrócone zasięgi i zjeżdżała do zajezdni. Pasażerów większości elektryków ogrzewały piece na olej napędowy.
Wiodące regiony produkcji kawy na świecie borykają się obecnie średnio z 47 dodatkowymi dniami szkodliwych upałów rocznie, które powstały wyłącznie w wyniku działalności człowieka i emisji gazów cieplarnianych – wynika z nowej analizy opublikowanej 18 lutego 2026 roku przez niezależną organizację naukową Climate Central.
Siedem kolejnych osób, podejrzanych o udział w tzw. mafii śmieciowej zatrzymali śląscy policjanci. Odpowiadały one za nielegalny transport i obrót niebezpiecznymi odpadami. Sprawa ma ścisły związek z ze środowiskiem pseudokibiców - podała w piątek komenda wojewódzka w Katowicach.
Polski przemysł płaci dziś za energię elektryczną niemal trzykrotnie więcej niż w USA. To nie księgowy detal, lecz realne zagrożenie dla konkurencyjności. Coraz więcej firm staje przed wyborem: zamknąć zakład w Polsce czy przenieść produkcję tam, gdzie energia jest tańsza.
Ministerstwo Aktywów Państwowych ogłosiło, że przyjęło definicję local content, nad którą pracowało w ostatnim czasie. Nie została ona jeszcze jednak ogłoszona. To ma stać się na początku marca podczas konferencji w Szczecinie.
Dyrektor Instytutu Oceanologii PAN (IO PAN) prof. Jan Marcin Węsławski ocenił, że „Program ochrony brzegów morskich”, przekazany do publicznych konsultacji przez ministerstwo infrastruktury, reprezentuje myślenie sprzed 50 lat. Dodał, że jest to całkowite lekceważenie procesów naturalnych i współczesnego podejścia do problemu.
Paryż na dwa dni stał się globalnym centrum debaty o przyszłości energetyki. Podczas Konferencji Ministerialnej IEA ministrowie energii z całego świata rozmawiali o bezpieczeństwie dostaw, odbudowie Ukrainy i kierunkach transformacji. Polskę reprezentował Minister Energii Miłosz Motyka, aktywnie uczestnicząc w rozmowach strategicznych i bilateralnych, wzmacniających pozycję naszego kraju jako odpowiedzialnego partnera i współtwórcy europejskiej architektury bezpieczeństwa energetycznego.
21–22 maja 2026 roku w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni odbędzie się VI edycja Trójmiejskiego Dnia Zielonych Budynków (TDZB) – ogólnopolskiej konferencji poświęconej odpowiedzialności ekologicznej i społecznej w sektorze projektowo-budowlanym.
Nabór wniosków o wsparcie budowy przydomowych elektrowni wiatrowych i magazynów energii został w piątek zamknięty z powodu wyczerpania budżetu w wysokości 150 mln zł - poinformował Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
Włocławek i OSGE podpisują porozumienie dotyczące współpracy przy budowie SMR
Politechnika Gdańska kształci ekspertów, którzy zwiększą udział polskich firm w branży offshore
Energa-Operator kończy strategiczną inwestycję w Wielkopolsce z wsparciem KPO
Polski startup wie co zrobić ze starymi łopatami turbin wiatrowych. Mogą bardzo przydać się budowlance
00:08:23
OSGE wystąpiło z dwoma wnioskami o Opinie Ogólne do projektu SMR
Offshore napędza unijną gospodarkę i rynek pracy. Dał w zeszłym roku 180 tys. etatów
Technologia rakietowa Muska może przynieść przełom w geotermii. Pojawili się hojni inwestorzy
Program Mikroretencja wystartował. Pierwsze wnioski wpływają do WFOŚiGW w Gdańsku
Amazon kupuje hurtowo energię z offshore. Największa taka umowa
Niemcy mogą znów spojrzeć łaskawszym okiem na węgiel. Powodem są wysokie ceny gazu
00:02:35
16
Pierwszy raz tak blisko morza. Na gdańskich plażach pojawiły się specjalistyczne wózki dla osób z niepełnosprawnością
Ocieplenie hamuje wchłanianie CO2 przez drzewa. To zła wiadomość dla klimatu
Polsko-jordańskie konsorcjum rusza z produkcją zielonego amoniaku. Podpisano umowę dzierżawy gruntu
DRI i Entrix rozpoczynają współpracę w zakresie optymalizacji bateryjnego magazynu energii w Polsce
Enprom: w offshore liczą się jakość i kompetencje, nie tylko najniższa cena
Polskie porty potrzebują kolei. Bez niej nie podbiją rynków zagranicznych
Program Mikroretencja wystartował. Pierwsze wnioski wpływają do WFOŚiGW w Gdańsku
Polsko-jordańskie konsorcjum rusza z produkcją zielonego amoniaku. Podpisano umowę dzierżawy gruntu
Energa-Operator kończy strategiczną inwestycję w Wielkopolsce z wsparciem KPO
Politechnika Gdańska kształci ekspertów, którzy zwiększą udział polskich firm w branży offshore
Energa-Operator zwiększa zakres inwestycji w Polsce wschodniej
Nawet 50 euro za zwiedzanie Wenecji? Szokująca propozycja nowego burmistrza