Wkrótce czwarta edycja Kongresu Transformacji Energetycznej

Strona główna Energetyka, OZE Wkrótce czwarta edycja Kongresu Transformacji Energetycznej

Partnerzy portalu

Wkrótce czwarta edycja Kongresu Transformacji Energetycznej - ZielonaGospodarka.pl
Fot.: Kongres Transformacji Energetycznej / screen

W czwartek, 7 maja, w warszawskim hotelu Hilton odbędzie się czwarta edycja Kongresu Transformacji Energetycznej, poświęconego dekarbonizacji ciepłownictwa, stabilizacji OZE przez gaz oraz walce z dezinformacją w energetyce.

Pierwsza część Kongresu zostanie poświęcona dekarbonizacji ciepłownictwa. Będzie to okazja do zaprezentowania raportu pt. "Rewolucja w ciepłownictwie. Jak zazielenić sektor zdominowany przez węgiel?" autorstwa Kamila Moskwika, a także przedstawienia programu "Ciepłownia przyszłości", realizowanego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju i finansowanego z funduszy Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój (POIR). Będzie także czas na dyskusję w gronie ekspertów na temat najlepszych technologii zazieleniających sektor ciepłowniczy.

Tematem głównym drugiej części wydarzenia będzie stabilizacja odnawialnych źródeł energii przez generację gazową. Uczestnicy Kongresu poznają przykłady takich realizacji, a dalsza dyskusja skupi się na optymalizacji tych rozwiązań w sytuacji coraz większego przyrostu mocy OZE w systemie energetycznym.

W trzeciej części tegorocznej edycji prelegenci zajmą się problemem przeciwdziałania rosnącej dezinformacji w sektorze energetycznym, dokonując diagnozy sytuacji i wypracowując rekomendacje dla administracji.

Udział w tegorocznej edycji potwierdzili: minister energii Miłosz Motyka, wiceminister energii Konrad Wojnarowski, Mikołaj Raczyński - wiceprezes Polskiego Funduszu Rozwoju, dr Szymon Paweł Moś - prezes Polskiej Spółki Gazownictwa, Andrzej Gajewski - prezes ORLEN Termika, Konrad Purchała - wiceprezes Polskich Sieci Elektroenergetycznych SA, Mariusz Rukat - pełnomocnik marszałka województwa mazowieckiego ds. gospodarczych i energii, Maciej Przybylski - prezes Vortex Energy Polska, Łukasz Tomaszewski - dyrektor Departamentu OZE w Ministerstwie Klimatu i Środowiska, Sławomir Hinc - prezes Gaz-System, Kasia Karpa-Świderek - dyrektorka Departamentu Ochrony Przyrody i Edukacji Ekologicznej Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Marcin Popkiewicz - analityk megatrendów, dr Klaudia Rosińska - adiunkt w Akademii Kultury Społecznej i Medialnej, Anna Siewiorek - Fundacja Climate&Strategy oraz Olga Sypuła - prezes European Energy Polska.

Konferencja organizowana przez Klub Energetyczny rozpocznie się o godz. 9.00 w hotelu Hilton przy ul. Grzybowskiej 63 w Warszawie.

PROGRAM

Więcej >>>

Partnerzy portalu

Surowce

 Ropa brent 73.44 $ baryłka  -4,14% 25.06.2026 05:05
 Cyna 51895 $ tona -5,63% 25.06.2026 05:05
 Cynk 3502.75 $ tona -3,03% 25.06.2026 05:05
 Aluminium 3263.25 $ tona -4,13% 25.06.2026 05:05
 Pallad 1177.5 $ uncja  -4,87% 25.06.2026 05:05
 Platyna 1582.6 $ uncja  -4,28% 25.06.2026 05:05
 Srebro 57.49 $ uncja  -6,72% 25.06.2026 05:05
 Złoto 4016.45 $ uncja  -2,73% 25.06.2026 05:05

Dziękujemy za wysłane grafiki.