Wynik wyszukiwania - "FENG" - Wiadomości

Chiński elektryk w pułapce sukcesu. Produkcja samochodów elektrycznych mniejsza niż oczekiwano

Chiny będące największym na świecie producentem samochodów elektrycznych po latach dynamicznego wzrostu odnotowały tąpnięcie. Spadek produkcji elektryków wywołany jest niestabilnością łańcucha dostaw surowców potrzebnych do produkcji baterii oraz problemami kadrowymi.
23.02.2024

Wojciech Dąbrowski: PGE pozyskała 1,6 mld zł z funduszy pomocowych na inwestycje

W ostatnich czterech latach wykorzystanie przez PGE środków z programów pomocowych wzrosło ponad trzykrotnie. W latach 2020-2023 łącznie umowy o dofinansowanie projektów w skali Grupy PGE wyniosły blisko 1,6 mld złotych.
01.02.2024

Innowacyjna technologia magazynowania energii która przyczyni się do osiągnięcia celów neutralności węglowej w Europie

SERMATEC, lider w branży magazynowania energii, zaliczył swój wyczekiwany debiut na targach ZeroEmission Mediterranean 2023 w Rzymie, na stoisku B18 C17 w dniach 10-12 października 2023 r., gdzie zaprezentował swoje najnowocześniejsze komercyjne, przemysłowe i mieszkaniowe systemy magazynowania energii (ESS). W ramach opracowanej koncepcji zielonego i zrównoważonego rozwoju firma SERMATEC pragnie umożliwić europejskim firmom oszczędzanie energii i sprostanie wyzwaniom związanym z wysokimi podatkami od emisji dwutlenku węgla.
16.10.2023

Praca zdalna znacząco zmniejsza ślad węglowy

Pracownicy zdalni mogą zostawiać aż o 54 proc. mniejszy ślad węglowy niż osoby pracujące stacjonarnie, jednak tylko przy spełnieniu pewnych warunków - informuje „Proceedings of the National Academy of Sciences”.
03.10.2023

Made in China to nie wstyd. Skąd chiński boom eksportowy na pojazdy elektryczne?

Państwo Środka odnotowuje znaczny wzrost produkcji pojazdów elektrycznych, który jednocześnie napędza wzrost chińskiego eksportu. Zdaniem CSIS, za chińskim sukcesem produkcyjnym stoją przejęcia zagranicznych marek oraz wchodzenie w spółki joint venture.
26.09.2023

Kredyt ekologiczny FENG z dotacją do 80 proc. w ofercie Banku Pekao S.A.

Już od wtorku 13 czerwca przedsiębiorcy z sektora MŚP mogą wnioskować w Banku Pekao S.A. o kredyt ekologiczny FENG. Mogą ubiegać się o niego firmy, które dzięki finansowaniu chcą zwiększyć swoją efektywność energetyczną poprzez wdrożenie rozwiązań z zakresu energooszczędności lub zmianę źródeł wykorzystywanej energii na bardziej ekologiczne. Inwestycja może uzyskać dotację z UE nawet do 80 proc. kosztów kwalifikowanych projektu. Pekao zapewnia bezpłatne konsultacje dla przedsiębiorców, a także, we współpracy z renomowanymi firmam
14.06.2023

Morska Energetyka Wiatrowa na świecie – cz. 3 Holandia

W kolejnej odsłonie Morskiej Energetyki Wiatrowej na świecie, będącej kontynuacją Morska Energetyka Wiatrowa na świecie – cz. 1 USA - Zielonagospodarka.pl Morska Energetyka Wiatrowa na Świecie – cz. 2 Dania - Zielonagospodarka.pl autorzy przyjrzą się regulacjom normującym inwestycje związane z morskimi farmami wiatrowymi na holenderskich obszarach morskich.
11.05.2023

Astronergy zwiększa swoje możliwości produkcyjne dzięki technologii TOPCon o mocy 28 GW

Podstawy produkcyjne Astronergy zostały uzupełnione 27 kwietnia o urządzenia TOPCon typu N o mocy 28 GW, ponownie zaznaczając wzrost mocy produkcyjnej firmy w zakresie modułów TOPCon typu N po załadowaniu modułu TOPCon typu N o mocy 5 GW na początku kwietnia bieżącego roku.
02.05.2023

Gospodarka o obiegu zamkniętym w praktyce - nowy bezpłatny kurs online od PFR

Firmy coraz bardziej zdają sobie sprawę, że muszą działać w sposób zrównoważony i zmniejszać negatywny wpływ swojej działalności na środowisko. Aby więcej firm zaczęło stosować zasady GOZ, potrzebny jest system zachęt. Jedną z nich może być wsparcie z Funduszy Europejskich dla firm, które inwestują w rozwiązania przyjazne dla środowiska.
26.04.2023

Rosnąca elektryfikacja samochodów grozi zachwianiem dostaw metali krytycznych

Zapotrzebowanie na lit, nikiel, kobalt, mangan i platynę, które stosuje się do wyrobu akumulatorów elektrycznych, krytycznie wzrośnie w najbliższych latach z powodu przyspieszającej elektryfikacji pojazdów - ostrzegają naukowcy na łamach "Nature Communications”.
18.04.2023

Biogaz sposobem na walkę z marnotrawstwem przy jednoczesnym wsparciu udziału OZE w miksie energetycznym Polski

Polska stoi przed wieloma wyzwaniami – nie tylko klimatycznymi, ale również regulacyjnymi. Zgodnie z unijną polityką, do 2050 r. ma dojść do prawie całkowitej dekarbonizacji sektora energetycznego, co nie jest możliwe bez udziału OZE w miksie energetycznym Polski. Wśród dostępnych zielonych źródeł znajduje się m.in. coraz atrakcyjniejsza na rynku biomasa. Posiada ona ogromny potencjał energetyczny, który teraz, dzięki wielu dofinansowaniom m.in. z funduszy NFOŚiGW, ma szansę zostać wyeksploatowany.
05.04.2023

GWM prezentuje nową technologię hybrydową, aby przyspieszyć przejście na pojazdy elektryczne

10 marca GWM zorganizował w swoim centrum technologicznym w Chinach wydarzenie INTELLIGENT NEV DAY.
13.03.2023

Opracowana przez Shanghai Electric turbina EW8.X-230 uznana za jedną z 10 najlepszych turbin morskich roku 2022 przez Wind Power Monthly

Koncern Shanghai Electric poinformował, że produkowany obecnie generator turbiny wiatrowej EW8.X-230 został uznany za jedną z 10 najlepszych turbin morskich roku 2022 zgodnie z najnowszym raportem Wind Power Monthly, czołowej światowej publikacji poświęconej branży wiatrowej. Wyróżnienie pojawiło się po tym, jak EW8.X-230 Shanghai Electric, turbina morska nowej generacji oparta na platformie Poseidon, została uznana za jeden z najbardziej innowacyjnych produktów przez 50 czołowych producentów tych urządzeń w Chinach we wrześniu 2
21.02.2023

NCBR ogłasza konkursy IPCEI oraz IPCEI wodorowy

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju ogłosiło dwa konkursy w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki – IPCEI oraz IPCEI wodorowy. To szansa dla polskich przedsiębiorców na realizację zaawansowanych projektów badawczo-rozwojowych, stanowiących przedmiot wspólnego europejskiego zainteresowania.
20.02.2023

Obowiązek raportowania niefinansowego dosięgnie każdego przedsiębiorcę

Przyjęta przez Parlament Europejski Dyrektywa CSRD (Corporate Sustainability Reporting Directive) od 2024 roku zobowiąże duże firmy do raportowania niefinansowego. To początek drogi do zwiększenia odpowiedzialność biznesu za zmiany klimatyczne oraz ważny krok w kierunku zeroemisyjności. Zielona transformacja firm może zostać wsparta nowymi programami dotacyjnymi, takimi jak np. europejski FENG, FEnIKS czy funkcjonującą już od kilku lat ulgą B+R dla prowadzących działalność badawczo-rozwojową. Synergia wszystkich dostępnych instru
10.01.2023

Komentarz do programu „Pomoc dla sektorów energochłonnych, związana z nagłymi wzrostami cen gazu ziemnego i energii elektrycznej w 2022 r.”

Ponad 5 mld zł w ramach programu „Pomoc dla sektorów energochłonnych, związana z nagłymi wzrostami cen gazu ziemnego i energii elektrycznej w 2022 r.” już wkrótce popłynie do polskiego biznesu. Do programu będą kwalifikowani przedsiębiorcy, dla których koszty zakupu energii elektrycznej i gazu ziemnego stanowiły co najmniej 3% wartości ich produkcji w 2021 r. lub 6% w pierwszej połowie 2022 r. Drugim koniecznym warunkiem jest pochodzenie przynajmniej połowy przychodów lub wartości produkcji z działalności w kodach PKD lub kodach
09.01.2023

Szczyt Asia Roundtable 2022 dotyczący ekologicznego i niskoemisyjnego rozwoju zakończony sukcesem

20 grudnia odbył się online szczyt azjatycki 2022 Asia Roundtable Summit dotyczący ekologicznego i niskoemisyjnego rozwoju, którego gospodarzem było zrzeszenie chińskiej branży inteligentnej energetyki (China Smart Energy Industry Alliance). Dziewiątka zaproszonych gości odbyła pogłębione dyskusje na temat „innowacyjnych osiągnięć i doświadczeń w obszarze ekologicznego i niskoemisyjnego rozwoju w Azji”.
28.12.2022

Risen Energy przedstawia wizję nowej ery energetyki słonecznej

Risen Energy, czołowy chiński producent modułów fotowoltaicznych, znalazł się w grupie podmiotów, które podzieliły się swoją wizją i poglądami na temat kluczowych innowacji kształtujących przyszłość odnawialnych źródeł energii podczas Dorocznej Konferencji Chińskiej Branży Energetyki Słonecznej 2022 (China's Solar Industry Annual Conference 2022), jednej z największych imprez branżowych, która gromadzi w jednym miejscu czołowych ekspertów, największych graczy rynkowych i naukowców w celu omówienia i zaoferowania opinii na temat m
14.12.2022

Instytut ds. zmian klimatu Uniwersytetu Tsinghua oraz Azjatycki Bank Rozwoju wspólnie wzywają do wdrażania dobrych praktyk w zakresie rozwiązań opartych na przyrodzie w Azji

Konferencja ONZ w sprawie zmian klimatu (COP 27) w Egipcie zakończyła się mniej niż trzy tygodnie przed startem 15. Konferencji ONZ w sprawie bioróżnorodności (CBD COP15) w Monrealu. Agendy traktatów ONZ w zakresie zmian klimatu i bioróżnorodności są coraz bardziej zbieżne. Odzwierciedla to coraz większą świadomość związków pomiędzy tymi dwoma kwestiami i potrzebę wprowadzania zintegrowanych rozwiązań.
12.12.2022

Rozwój nowoczesnych pojazdów energetycznych, oficjalna premiera GWM HAVAL H6 PHEV

28 września oficjalnie wprowadzono na rynek model HAVAL H6 PHEV, co stanowi kolejne osiągnięcie koncernu GWM w zakresie nowych gałęzi przemysłu energetycznego.
10.10.2022

Spółka JA Solar otrzymała najwyższą ocenę AAA w rankingu wiarygodności kredytowej PV ModuleTech

13 września firma JA Solar otrzymała najwyższą możliwą ocenę AAA, wydaną przez PV Tech w ramach rankingu wiarygodności bankowej PV ModuleTech za trzeci kwartał 2022 roku. W zestawieniu uwzględniono wiodącą przewagę produkcyjną JA Solar i stabilną pozycję finansową, która znajduje odzwierciedlenie w kluczowych wskaźnikach, takich jak dostawy, plan mocy produkcyjnych, plan technologii i wyniki finansowe. Według raportu JA Solar jest jednym z najbardziej konsekwentnych dostawców klasy A pod względem wszystkich najważniejszych wskaźn
19.09.2022

Wyprodukowana przez Risen Energy seria Hyper-ion HJT 700 otrzymuje atest TÜV SÜD

Risen Energy czołowy chiński producent modułów solarnych podał, że TÜV SÜD, podmiot oferujący ogólnoświatowe usługi badawcze, kontrolne oraz certyfikacyjne, przeprowadził próby i wydał atest dla wyprodukowanego przez Risen Energy, wielozłączowego ogniwa (HTJ) – seria Hyper-ion – co oznacza, że spółka Risen Energy jest pierwszą na świecie spółką, która otrzymała atest TÜV SÜD dla wysoko wydajnego produktu typu HTJ 210 mm wyposażonego w ultra cienkie płytki krzemowe.
17.08.2022

Shanghai Electric New Energy Development przyspiesza ekspansję w sektorze zielonej i niskoemisyjnej energii

15 lipca odbyła się ceremonia inauguracji spółki Shanghai Electric New Energy Development Co., Ltd. symbolizująca przyspieszenie ekspansji i rozwoju Grupy Shanghai Electric w sektorze zielonej i niskoemisyjnej energii.
27.07.2022

Przybrzeżny turbozespół wiatrowy, zaprojektowany przez Shanghai Electric z myślą o chińskiej inicjatywie klimatycznej, opuszcza linię produkcyjną

10 czerwca z linii produkcyjnej zakładu w Putian zjechał pierwszy turbozespół wiatrowy, EW8.X-230, wyprodukowany przez Shanghai Electric Wind Power Group Co., Ltd. (Shanghai Electric), wyznaczający nowy etap rozwoju na chińskim rynku objętej parytetem morskiej energii wiatrowej.
28.06.2022

CATL wprowadza na rynek rozwiązanie EVOGO, umożliwiające modułową wymianę akumulatorów

Należąca do CATL spółka CAES wprowadziła na rynek EVOGO – innowacyjne, modułowe rozwiązanie wymiany akumulatorów, które obejmuje bloki akumulatorowe, szybkie stacje ich wymiany oraz aplikację; - EVOGO charakteryzuje się wysoką kompatybilnością z modelami pojazdów, możliwością wynajmu akumulatorów w zależności od potrzeb oraz komplementarnością z szybkim ładowaniem i funkcją ładowania w gospodarstwie domowym; - Usługi EVOGO będą początkowo oferowane w 10 wybranych miastach.
19.01.2022

Nabieramy tempa. Światowy system nowej energii GWM rozwija się błyskawicznie

GWM zaproponowała w 2021 r. cel osiągnięcia zerowej emisji dwutlenku węgla w ciągu najbliższych lat i wprowadziła różnorodne, nowe produkty energetyczne na rynek zagraniczny celem przyspieszenia swojego nowego układu energetycznego.
11.01.2022

Wsparcie rozwoju branży biometanu – nowe rozwiązania w nowelizacji ustawy OZE

Wprowadzenie definicji biometanu, określenie zasad prowadzenia działalności gospodarczej w zakresie wytwarzania biogazu lub wytwarzania biometanu z biogazu i biogazu rolniczego to tylko niektóre przepisy nowelizacji ustawy o odnawialnych źródłach energii. Projekt ustawy przygotowanej w Ministerstwie Klimatu i Środowiska otrzymał wpis do wykazu prac Rady Ministrów.
22.10.2021

Miedź na LME zmierza do nowych rekordów; kryzys energetyczny grozi przerwami w dostawach

Notowania miedzi na giełdzie metali w Londynie zmierzają do nowych rekordów w reakcji na oceny, że kryzys energetyczny może wpłynąć na przerwy w dostawach metali przemysłowych. Miedź w dostawach 3-miesięcznych zyskuje 0,9 proc. do poziomu 10.283,50 USD za tonę - informują maklerzy.
19.10.2021

Podaruj nowe życie przedmiotom - startuje Festiwal Szkła Artystycznego i Upcyklingu

Według badania Eurobarometru, 77% Europejczyków próbuje naprawiać swoje urządzenia przed zakupem nowych. Ta rewolucja nawyków konsumenckich idzie w parze ze zmianami przepisów, umożliwiających budowanie modelu gospodarki cyrkularnej. Biuro Parlamentu Europejskiego we Wrocławiu i Związek Artystów Szkła chcą przybliżyć ten temat podczas niecodziennego festiwalu, już w najbliższą sobotę, 9 października.
07.10.2021

Rusza program „Agroenergia” - finansowanie mikroinstalacji fotowoltaicznych, wiatrowych oraz pomp ciepła

1 października 2021r. ruszy nabór w 1., wdrażanej przez Wojewódzkie Fundusze Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej ze środków udostępnionych przez NFOŚiGW, części programu „Agroenergia”. Będzie ona dotyczyć dofinansowania mikroinstalacji fotowoltaicznych i wiatrowych oraz pomp ciepła o mocy powyżej 10 kW, ale nie większej niż 50 kW, w tym także instalacji hybrydowych oraz magazynów energii elektrycznej jako instalacji towarzyszącej zwiększającej autokonsumpcję energii w miejscu jej wytworzenia. Nabór w niej potrwa do wyczerpania
29.09.2021

Ministerstwo Klimatu i Środowiska przygotowuje rozwiązania, które zwiększą udział OZE w krajowym systemie m.in. w zakresie biometanu i klastrów energii

W Ministerstwie Klimatu i Środowiska trwają prace nad projektem „nowelizacji ustawy o zmianie ustawy o odnawialnych źródłach energii oraz niektórych innych ustaw”. Celem nowych rozwiązań jest przede wszystkim zwiększenie udziału odnawialnych źródeł energii (OZE) w krajowym zużyciu energii. Mają za zadanie także dalszy wpływ na rozwój sektora energii zgodny z ambicjami redukcji emisyjności gospodarki i spełniania zobowiązań międzynarodowych.
27.09.2021

Monitoring jakości powietrza z dronów – aplikacja UavMonitoring

W ramach współpracy z Zarządem Morskiego Portu Gdańsk S.A. dotyczącej monitoringu jakości powietrza, przedstawiciele firmy SeaData oraz BGEO i Water Robotics 8 września gościli na terenach portowych. Mieli możliwość poznania specyfiki funkcjonowania portu a przy okazji przetestowali czujnik YetiAir do monitoringu stężeń pyłów PM10 i PM2.5 z dronów. Zaprezentowali również działanie aplikacji UavMonitoring.
23.09.2021

Międzynarodowy projekt CORAL w Porcie Gdańsk i w Porcie Elbląg będzie monitorować zanieczyszczenia

Projekt CORAL, realizowany przez firmę SeaData, BGEO (Hiszpania) i Water Robotics (Francja), to kompleksowa platforma stworzona z myślą o portach i marinach, składająca się z trzech elementów:
13.09.2021

Pokaźne złoża litu w rękach Talibów. Na wycofaniu się USA z Afganistanu skorzystają Chiny

Decyzja USA o wycofaniu wojsk z Afganistanu będzie miała wpływ nie tylko na samą sytuację w tym kraju i stosunki międzynarodowe, ale także newralgiczny obszar rozwoju współczesnej gospodarki, czyli dostęp do surowców. Afganistan jest "Arabią Saudyjską litu", którą będą teraz kontrolować Talibowie. Surowcowe skutki decyzji Joe Bidena opisują analitycy Institute For Energy Research (IER).
31.08.2021

Polska innowacyjna! Instalacja łamaczy światła z ogniwami perowskitowymi

24 sierpnia w Lublinie odbyła się premiera instalacji lameli – łamaczy światła z ogniwami perowskitowymi Saule Technologies. Jest to pierwsze komercyjne wdrożenie technologii perowskitowych ogniw słonecznych na świecie. Za system automatyki do sterowania położeniem lameli względem pozycji Słońca odpowiada marka Somfy. Pierwszym klientem Saule został Aliplast.
25.08.2021

Nowatorska instalacja UcoPure w Lotosie

Pierwsza na świecie instalacja filtracyjnego oczyszczania UCO (frakcji parafinowej, hydrowaksu) dotarła do gdańskiej rafinerii 19 sierpnia br. To pilotażowa instalacja UCOPure, która w przyszłości przyczyni się do zwiększenia efektywności zakładu.
24.08.2021

Polska głównym beneficjentem Funduszu Modernizacyjnego

Udział Polski w Funduszu Modernizacyjnym wynosi 43,41 proc., co oznacza, że nasz kraj będzie głównym beneficjentem Funduszu i będzie dysponował wpływami ze sprzedaży co najmniej 119 mln uprawnień do emisji.
11.08.2021

„Cmentarzyska aut elektrycznych” – mylnie podpisane zdjęcia podgrzały debatę o elektromobilności

Krążące w sieci zdjęcia setek samochodów elektrycznych, „porzuconych” rzekomo we Francji ze względu na wysokie koszty wymiany baterii, podgrzały dyskusje na temat zasadności rozwoju takich pojazdów. Fotografie były jednak błędnie podpisywane, a powody składowania aut były inne.
25.07.2021

Bałtyckie ryby trafiają na europejskie stoły - 27 czerwca światowym dniem rybołówstwa

27 czerwca obchodzimy Światowy Dzień Rybołówstwa. Święto to ustanowiła Światowa Konferencja ds. Rybołówstwa w 1984 roku, a ma ono m.in. zwrócić uwagę na problem zmniejszających się, z powodu zmian klimatycznych oraz nadmiernej eksploatacji, naturalnych zasobów mórz i oceanów.
25.06.2021

Rada naukowa ds. Morskiej Energetyki Wiatrowej – ruszyła przy AMS

Organizacja konferencji naukowych i technicznych, współpraca z biznesem i administracją w zakresie budowy morskich farm wiatrowych – to główne zadania Rady Naukowej, która powstała przy Akademii Morskiej w Szczecinie. W skład rady weszli przedstawiciele szczecińskich uczelni i eksperci branżowi.
24.06.2021

Nowoczesny kosz Seabin pojawił się w gdyńskiej marinie

Tuż przed wakacjami gdyńska marina zyskała nowoczesny kosz morski Seabin, który ma za zadanie zbierać pływające w wodzie śmieci. Oznacza to setki kilogramów mniej zanieczyszczeń w Bałtyku. To czwarte tego typu urządzenie w kraju.
22.06.2021

Sunport Power: trzy nowe panele MWT błyszczą na SNEC

Sunport Power, wiodący chiński producent modułów fotowoltaicznych, zaprezentował na targach SNEC Expo trzy nowe produkty wykorzystujące technologię MWT: panel C10 o wyższej sprawności i niższym napięciu, panel C10-Pro z technologią HJT+MWT oraz serię M paneli MWT bifacial.
21.06.2021

Bezkonkurencyjna przewaga Chin i Azji na rynku energetyki wiatrowej

Rok 2020 przyniósł rekordowy przyrost mocy zainstalowanej w energetyce wiatrowej w skali globalnej, który przekroczył 90 GW, co stanowi 53 proc. wzrost w porównaniu do 2019 roku. W samych Chinach przybyło 52 GW. Państwo Środka jest dziś globalnym liderem sektora energetyki wiatrowej.
25.05.2021

Piwo o smaku... zmian klimatycznych

W USA powstało i zostało już wprowadzane na rynek, piwo neutralne pod względem emisji dwutlenku węgla. Jest to nowy produkt, który ma nadzieję poradzić sobie z kryzysem klimatycznym.
20.05.2021

MFIPR: Zapisz się na konferencję o funduszach unijnych dla gospodarki

Do 6 maja można zarejestrować się na konferencję podsumowującą konsultacje społeczne Programu Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki (FENG), która odbędzie się 10 maja. Celem konsultacji było zebranie uwag oraz opinii na temat założeń, kierunków i form wsparcia zawartych w FENG. Realizacja FENG ma wpłynąć na wzrost aktywności badawczej oraz innowacyjności przedsiębiorstw, a także aktywizację współpracy pomiędzy sektorem przedsiębiorstw oraz nauki.
05.05.2021

Sunport Power – uruchomiono pierwszą, pozasieciową instalację fotowoltaiczną z modułami S1

Po trwających łącznie cztery miesiące montażu i testach, w Japonii uruchomiono pierwszą przemysłową, niezależną od sieci instalację fotowoltaiczną z lekkimi i elastycznymi panelami wykonanymi w technologii MWT. Z pomocą podłączonego systemu magazynowania energii, dachowa instalacja fotowoltaiczna będzie zaopatrywać znajdujący się pod nią zakład w energię elektryczną na potrzeby własne.
28.04.2021

36 mld zł na wzrost aktywności badawczej i innowacyjności firm, w tym na zieloną gospodarkę

W środę odbywa się wysłuchanie ws. Programu Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki (FENG), którego celem jest wzrost aktywności badawczej oraz innowacyjności przedsiębiorstw - podało MFPiR. Budżet programu to 36 miliardów złotych.
21.04.2021

Budżet UE dla programu FENG to aż 36 mld na innowacje

Budżet programu Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki (FENG) to 36 mld zł - poinformowało w piątek Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej. Dodano, że środki te trafią m.in. na badania, wdrażanie innowacji, wykorzystywanie zaawansowanych technologii oraz transformację przemysłową.
16.04.2021

Chiny ponownie globalnym liderem w morskiej energetyce wiatrowej

Połowa nowych mocy w morskiej energetyki wiatrowej w 2020 r. pojawiła się w Chinach - wynika z opublikowanego w czwartek raportu Global Wind Energy Council. Ogółem moc morskich farm wiatrowych na całym świecie zwiększyła się w zeszłym roku o 6,067 GW.
25.02.2021

Dziękujemy za wysłane grafiki.