Monitoring jakości powietrza z dronów – aplikacja UavMonitoring

gm

23.09.2021 08:55 Źródło: GospodarkaMorska.pl
Strona główna Klimat, Edukacja Monitoring jakości powietrza z dronów – aplikacja UavMonitoring

Partnerzy portalu

Monitoring jakości powietrza z dronów – aplikacja UavMonitoring - ZielonaGospodarka.pl
Fot. SeaData

W ramach współpracy z Zarządem Morskiego Portu Gdańsk S.A. dotyczącej monitoringu jakości powietrza, przedstawiciele firmy SeaData oraz BGEO i Water Robotics 8 września gościli na terenach portowych. Mieli możliwość poznania specyfiki funkcjonowania portu a przy okazji przetestowali czujnik YetiAir do monitoringu stężeń pyłów PM10 i PM2.5 z dronów. Zaprezentowali również działanie aplikacji UavMonitoring.

UavMonitoring to wewnętrzny system dedykowany dla urzędów miast i gmin oraz firm prywatnych, które chcą efektywnie wykorzystać posiadane drony lub poszerzyć swoje działania w zakresie monitoringu środowiska. Aplikacja umożliwia tworzenie dokumentacji zdarzeń dotyczących naruszenia prawa czy zasad bezpieczeństwa z wykorzystaniem telefonu (zdjęcia, video, opis), a także wskazanie zapotrzebowania na inspekcję z wykorzystaniem dronów.

UavMonitoring to łatwe zarządzanie przelotami i zebranymi danymi, a także sprawne przesyłanie informacji między pracownikami. Dokumentacja przelotów oraz ich dane wynikowe są zbierane w UavMonitoring i naniesione na mapę, co ułatwia ich lokalizację. Aplikacja umożliwia również zamówienie dodatkowych usług firm SeaData i Camdrone, związanych z inspekcjami termowizyjnymi, monitoringiem jakości powietrza i innego typu inspekcjami z wykorzystaniem dronów. 

Wersję demo aplikacji można pobrać w App Store oraz Sklepie Play. 

Efektem testów przeprowadzonych w Porcie Gdańsk jest mapa jakości powietrza na obszarze testowym, którą można podejrzeć w wersji demo aplikacji UavMonitoring. Warto wspomnieć, że klienci UavMonitoring (firmy i samorządy) mogą zgłosić zapotrzebowanie na tego typu pomiar w mobilnej aplikacji poprzez kliknięcie na mapę i wypełnienie krótkiego formularza. 

W ramach projektu CORAL firmy: SeaData z Gdyni, BGEO z Hiszpanii i Water Robotics z Francji, tworzą kompleksową platformę składającą się z interaktywnej bazy danych, systemu monitoringu środowiska i aplikacji do zarządzania ruchem statków w porcie/marinie.  W Porcie Gdańsk funkcjonuje już system monitoringu jakości powietrza oparty na czujnikach stałych, zlokalizowanych w 7 punktach. Niebawem będzie testowany monitoring akwenów z wykorzystaniem dronów wodnych.


Partnerzy portalu

Surowce

 Ropa brent 64,38 $ baryłka  0,00% 21:58
 Cyna 24187,00 $ tona -4,60% 29 wrz
 Cynk 2640,00 $ tona 3,17% 29 wrz
 Aluminium 2307,00 $ tona 3,41% 29 wrz
 Pallad 2680,00 $ uncja  0,00% 21:57
 Platyna 1191,10 $ uncja  0,00% 21:59
 Srebro 25,11 $ uncja  0,00% 21:59
 Złoto 1731,30 $ uncja  0,00% 21:59

Dziękujemy za wysłane grafiki.