Przybrzeżny turbozespół wiatrowy, zaprojektowany przez Shanghai Electric z myślą o chińskiej inicjatywie klimatycznej, opuszcza linię produkcyjną

zk

28.06.2022 09:45 Źródło: PAP
Strona główna Energetyka, OZE Przybrzeżny turbozespół wiatrowy, zaprojektowany przez Shanghai Electric z myślą o chińskiej inicjatywie klimatycznej, opuszcza linię produkcyjną

Partnerzy portalu

Przybrzeżny turbozespół wiatrowy, zaprojektowany przez Shanghai Electric z myślą o chińskiej inicjatywie klimatycznej, opuszcza linię produkcyjną  - ZielonaGospodarka.pl
Fot. shanghai-electric.com

10 czerwca z linii produkcyjnej zakładu w Putian zjechał pierwszy turbozespół wiatrowy, EW8.X-230, wyprodukowany przez Shanghai Electric Wind Power Group Co., Ltd. (Shanghai Electric), wyznaczający nowy etap rozwoju na chińskim rynku objętej parytetem morskiej energii wiatrowej.

Zgodnie z informacjami dotyczącymi platformy Posejdon turbozespół EW8.X-230 zaprojektowano dla środowisk o niskiej i średniej sile wiatru, która zazwyczaj występuje na chińskiej linii brzegowej bezpośrednio powyżej poziomu morza, a także w przypadku obiektów, których praca jest uzależniona od kierunku wiatru i które podlegają innego rodzaju naprężeniom.

Mimo że turbozespół pracuje w warunkach niskich prędkości wiatru, jest efektywnym kosztowo rozwiązaniem wytwarzającym energię z wiatru napędzającym farmy wiatrowe oraz pozwalającym na osiągnięcie celów obniżenia szczytowych emisji dwutlenku węgla i neutralności wobec efektu cieplarnianego z chwilą wkroczenia w erę parytetu energii morskiej.

Platforma Posejdon, oparta na 10-letnim doświadczeniu Shanghai Electric w zakresie platform morskich, słynie z technologicznie zaawansowanej konstrukcji łopat, niezawodnego układu wychyłu i obrotu, wydajnego i charakteryzującego się niskim zużyciem energii układu chłodzenia, a także optymalnego układu elektrycznego. Produkowane przez spółkę sprawdzone rozwiązania produkcyjne, transportowe i konserwacyjne stanowią również solidną podstawę gwarantującą niezawodność platformy. Wyposażona w opracowaną przez Shanghai Electric wysoko zintegrowaną technologię półbezpośredniego łańcucha napędowego nowej generacji platforma zapewnia znaczące obniżenie kosztów kilowatogodzin w całym cyklu życia farm wiatrowych.

System zbudowano w oparciu o łopaty wykonane ze stumetrowych włókien węglowych wykorzystujących inteligentną technologię Sensor Roller umożliwiającą między innymi cyfrowe zarządzanie konstrukcją, produkcją i konserwacją w całym cyklu życia. Turbozespół EW8.X-230, wyposażony w najnowszy opracowany przez spółkę układ sterowania LeapX, zmniejsza obciążenie robocze całego układu i jednocześnie stanowi inteligentne połączenie z systemem Fengyun spółki Shanghai Electric, który decyduje o stałym doskonaleniu wskaźnika wykorzystania mocy produkcyjnej i uzysku klientów.

Działając w warunkach średniej rocznej prędkości wiatru wynoszącej 7,5 metra na sekundę, układ może wytworzyć 28 mln kWh rocznie, co oznacza zaspokojenie rocznego zapotrzebowania na energię elektryczną 14 500 gospodarstw domowych i jednoczesne zmniejszenie zużycia węgla o blisko 10 000 ton, a emisji dwutlenku węgla o 24 00 ton.

Shanghai Electric

Shanghai Electric Group Company Limited (SEHK: 2727, SSE: 601727) to duża zintegrowana grupa produkująca urządzenie dla sektora energii, przemysłu oraz świadcząca usługi integracji. Spółka zajmuje się głównie oferowaniem klientom rozwiązań z zakresu integracji technologii i systemów wykorzystujących rozwiązania ekologiczne i przyjazne dla środowiska naturalnego, inteligentne technologie i internet. Wśród produktów spółki można znaleźć między innymi urządzenia do wytwarzania energii opalane węglem i pokrewne, urządzenie do wytwarzania energii opalane gazem i bloki jądrowe, urządzenie dla sektora energii wiatrowej, składowania energii, podnośniki, wielko- i średniogabarytowe silniki elektryczne, inteligentny sprzęt produkcyjny, internetową sieć przemysłową, a także rozwiązania z zakresu ochrony środowiska i automatyki oraz obsługi.

Partnerzy portalu

ase_390x150_2022

Surowce

 Ropa brent 83,76 $ baryłka  1,33% 11:11
 Cyna 23110,00 $ tona 0,64% 29 lis
 Cynk 2507,00 $ tona -0,87% 29 lis
 Aluminium 2177,00 $ tona 0,60% 29 lis
 Pallad 1021,53 $ uncja  -1,54% 11:10
 Platyna 936,30 $ uncja  -0,31% 11:11
 Srebro 25,06 $ uncja  0,08% 11:11
 Złoto 2038,40 $ uncja  -0,33% 11:11

Dziękujemy za wysłane grafiki.