Znamy już laureatów II edycji programu EkoPRODUCENT Cemex Polska

Strona główna Energetyka, OZE Znamy już laureatów II edycji programu EkoPRODUCENT Cemex Polska

Partnerzy portalu

Znamy już laureatów II edycji programu EkoPRODUCENT Cemex Polska - ZielonaGospodarka.pl
Fot. Cemex Polska

Program EkoPRODUCENT Cemex Polska promuje wykorzystanie produktów niskoemisyjnych przez naszych klientów, którzy wybierając cementy o niskim współczynniku klinkierowym mają realny wpływ na ograniczenie emisji CO2 do atmosfery. Dzięki potwierdzonym danym o emisyjności CO2 w Deklaracjach Środowiskowych III typu (EPD), nasi klienci mogą świadomie dokonywać zakupu produktów niskoemisyjnych i uzyskać tytuł EkoPRODUCENT. 

W II edycji Programu tytuł EkoPRODUCENT Cemex Polska uzyskało 126 firm. Wszyscy uczestnicy programu dokonali świadomego wyboru cementu o niskim współczynniku klinkierowym, pod marką Vertua® i zaangażowali się wspólnie z nami w redukcję emisji CO2  i ochronę klimatu. 

W trakcie dwóch edycji Programu EkoPRODUCENT wspólnie z naszymi klientami, zredukowaliśmy emisję CO2 o 366 tys. ton (w porównaniu do 2021 r.). Jest to ilość dwutlenku węgla, którą blisko 61 mln sztuk drzew musiałoby pochłonąć w ciągu roku lub jest to równowartość obniżenia wskaźnika zanieczyszczenia powietrza, jakie generuje przejechanie samochodem ponad 2 630 mln km. 

„Gratuluję wszystkim naszym klientom wyróżnionym w II Edycji Programu EkoPRODUCENT Cemex Polska. Tytuły EkoPRODUCENT przyznaliśmy najbardziej odpowiedzialnym i zaangażowanym klientom, którzy dążą do ograniczenia emisji dwutlenku węgla i tym samym wspierają nasze działania w ramach globalnej strategii firmy „Future in Action”. Od 2021 roku wszystkie cementy wytwarzane w zakładach Cemex Polska posiadają Deklaracje Środowiskowe III typu (EPD), potwierdzające ich wpływ na środowisko w całym okresie użytkowania. Dzięki temu dostarczamy naszym klientom rzetelne informacje o produktach niskoemisyjnych, wspierając zrównoważone budownictwo. Jeszcze raz gratuluję laureatom i już teraz zapraszam do udziału w kolejnych edycjach Programu EkoPRODUCENT” – powiedział Rafał Gajewski, Dyrektor Pionu Handlowego, Członek Zarządu w Cemex Polska.

W 2024 roku wspólnie z naszymi klientami kontynuujemy III Edycję Programu EkoPRODUCENT Cemex Polska. Serdecznie zachęcamy do aktywnych działań ograniczających emisję dwutlenku węgla, a tym samym do propagowania globalnej strategii Cemex “Future in Action”.

O Cemex

Cemex to globalna firma z branży materiałów budowlanych, która troszczy się o lepszą przyszłość, dzięki zrównoważonym produktom i rozwiązaniom. Poprzez nieustanne innowacje oraz szeroko zakrojone prace badawcze i rozwojowe, firma dąży do osiągnięcia neutralności klimatycznej. Cemex to lider gospodarki o obiegu zamkniętym w sektorze budowlanym, a dzięki wdrażaniu nowych technologii, jest również pionierem w zakresie wykorzystania paliw alternatywnych i surowców wtórnych w procesach produkcyjnych. Cemex oferuje cement, beton towarowy, kruszywa oraz rozwiązania urbanizacyjne na rozwijających się rynkach całego świata, a międzynarodowy zespół świadczy na rzecz klientów wysokiej jakości usługi, wykorzystując technologie cyfrowe.

Partnerzy portalu

ase_390x150_2022

Surowce

 Ropa brent 83,76 $ baryłka  1,33% 11:11
 Cyna 23110,00 $ tona 0,64% 29 lis
 Cynk 2507,00 $ tona -0,87% 29 lis
 Aluminium 2177,00 $ tona 0,60% 29 lis
 Pallad 1021,53 $ uncja  -1,54% 11:10
 Platyna 936,30 $ uncja  -0,31% 11:11
 Srebro 25,06 $ uncja  0,08% 11:11
 Złoto 2038,40 $ uncja  -0,33% 11:11

Dziękujemy za wysłane grafiki.