Dbałość o środowisko naturalne najwyższym priorytetem

Strona główna Odpady, Recykling Dbałość o środowisko naturalne najwyższym priorytetem

Partnerzy portalu

Dbałość o środowisko naturalne najwyższym priorytetem - ZielonaGospodarka.pl
Fot. Nitro-Chem

W czwartek, 14 marca 2024 r. „Nitro-Chem” S.A. zutylizował 16 paletopojemników porzuconych w miejscowości Czarna w powiecie wołomińskim, które najprawdopodobniej pochodzą z działalności produkcyjnej. Na zlecenie i na koszt spółki pojemniki zostały w sposób bezpieczny zabrane i przekazane do utylizacji profesjonalnym podmiotom. To kolejna skuteczna akcja, którą Spółka przeprowadziła w ostatnim czasie.

Zakłady Chemiczne „Nitro-Chem” S.A., działając w imię społecznej odpowiedzialności i dla dobra okolicznych mieszkańców, usunęły paletopojemniki , które zostały ujawnione przez organy ścigania na naczepie transportowej w miejscowości Czarna. To już kolejna akcja, którą spółka przeprowadziła w trosce o środowisko naturalne. Wcześniej „Nitro-Chem” S.A. pomógł właścicielce prywatnej posesji w Chabielicach oczyścić działkę z 13 porzuconych pojemników, które najprawdopodobniej pochodziły z działalności spółki. Działanie udało się z powodzeniem zakończyć w styczniu br. Również tym razem unieszkodliwienie odpadów przeprowadzono z najwyższą starannością i profesjonalizmem oraz w sposób, który minimalizuje wpływ na środowisko.

– Konsekwentnie realizujemy przyjętą w spółce strategię postępowania z odpadami, które w wyniku działalności przestępczej zostały porzucone na prywatnych posesjach. Staramy się pomóc zwykłym ludziom, pokrzywdzonym przez oszustów. Ich los nie jest nam obojętny, dlatego pomagamy w rozwiązaniu tych problemów. Mamy nadzieję, że nasze konsekwentne działania spotkają się z podobnym odzewem i zaangażowaniem innych firm, których to także dotyczy. Uważamy, że troska o środowisko naturalne jest naszym wspólnym dobrem i dlatego tylko wspólne działania mogą pozwolić na rzeczywiste usuwanie zalegających odpadów – podkreśla Dominik Sawicki, Prezes Zarządu Zakładów Chemicznych

„Nitro-Chem” S.A.

Spółka Nitro-Chem, mając świadomość specyfiki prowadzonej działalności i wynikającej z niej gospodarki odpadami, na każdym etapie postępuje zgodnie z obowiązującymi przepisami oraz wewnętrznymi procedurami bezpieczeństwa, które mają na celu minimalizowanie negatywnego wpływu na środowisko naturalne. Spółka na bieżąco też informuje opinię publiczną w zakresie podejmowania wspólnego wysiłku w usuwaniu odpadów z nielegalnych składowisk.

Partnerzy portalu

Ekokonsult

Surowce

 Ropa brent 83,76 $ baryłka  1,33% 11:11
 Cyna 23110,00 $ tona 0,64% 29 lis
 Cynk 2507,00 $ tona -0,87% 29 lis
 Aluminium 2177,00 $ tona 0,60% 29 lis
 Pallad 1021,53 $ uncja  -1,54% 11:10
 Platyna 936,30 $ uncja  -0,31% 11:11
 Srebro 25,06 $ uncja  0,08% 11:11
 Złoto 2038,40 $ uncja  -0,33% 11:11

Dziękujemy za wysłane grafiki.