EKOGMINA 2022 - V Forum Praktyków

zk

10.06.2022 14:06
Strona główna Klimat, Edukacja EKOGMINA 2022 - V Forum Praktyków

Partnerzy portalu

EKOGMINA 2022 - V Forum Praktyków - ZielonaGospodarka.pl

EKOGMINA to konferencja z pięcioletnią tradycją. Od 2018 roku jest skuteczną platformą wymiany doświadczeń w obszarze metod i dobrych praktyk stosowanych w projektach wodno-kanalizacyjnych. Ze stworzonej przestrzeni debaty korzystają przedstawiciele samorządów małych i średnich gmin, przedsiębiorstw komunalnych i przedstawiciele biznesu. To wyjątkowe miejsce rozmowy o nowoczesnych rozwiązaniach, skutecznych działaniach i możliwościach.

EKOGMINA 2022 - V Forum Praktyków to wyjątkowe wydarzenie branżowe umożliwiające wymianę wiedzy ekspertów i praktyków polskiego sektora wod-kan. W tym roku odbędzie się w dniach 15 – 16 września w Gdańsku, w Hotelu SADOVA.

Mottem przewodnim tegorocznego wydarzenia jest „Bezpieczeństwo ekologiczne gminy”. Obecna sytuacja geopolityczna, a także kryzys związany ze zmianami klimatu w ciągu kolejnych lat będą stanowić wyzwanie nie tylko dla rządów, ale również dla samorządów i gmin. Dlatego na kwestię bezpieczeństwa ekologicznego uczestnicy konferencji będą mogli spojrzeć z trzech istotnych perspektyw.

Pierwszy, plenarny dzień podzielony został na trzy sesje tematyczne:
•    Bezpieczeństwo i ochrona zasobów wodnych: sesja, w trakcie której poruszymy tematy związane z bezpieczeństwem i zmianami w zarządzaniu usługami wodno-kanalizacyjnymi wynikającymi jednakowo ze zmian geopolitycznych, klimatycznych oraz technologicznych;
•    Bezpieczeństwo energetyczne i GOZ w działalności wod-kan: sesja, w trakcie której dyskutować będziemy  o podejściu gmin do zarządzania wodą, ściekami oraz osadami i odpadami w obszarze zagadnień technologicznych, ekonomicznych oraz energetyki rozproszonej i ekologii;
•    Zarządzanie i uwarunkowania finansowo-prawne bezpieczeństwa ekologicznego gminy: sesja, w czasie której pochylimy się nie tylko nad kompetencjami gmin w aspekcie bezpieczeństwa ekologicznego i energetycznego, ale także podejmiemy temat sposobów skutecznego rozwoju gminy poprzez finansowania inwestycji w tym ich pozyskiwania i wykorzystywania.

Nad poziomem merytorycznym naszej konferencji czuwa ukonstytuowana Rada Programowa pod przewodnictwem dr. inż. Andrzeja Staniszewskiego. Dziękujemy temu wybitnemu gronu, za przyjęcie zaproszenia do skonsultowania merytorycznej wartości wydarzenia.

Sesje plenarne będzie można również śledzić bezpłatnie online.

Pierwszy dzień konferencji zakończy się afterparty, które odbędzie się na statku stylizowanym na XVII - wieczny galeon, pływający pod polską banderą i który jest niewątpliwie jedną z najbardziej rozpoznawalnych atrakcji turystycznych w Gdańsku.

Nowością tegorocznej EKOGMINY będzie pogłębiona debata ekspertów, która odbędzie się drugiego dnia konferencji. 

Tradycyjnie też będzie możliwość uczestniczenia w wartościowych warsztatach z ekspertami i praktykami, których celem jest pogłębienie wiedzy o praktycznych narzędziach oraz analiza konkretnych studiów przypadku:
•    Warsztat 1:  Jak przygotować dobry biznesplan dla zapewnienia bezpieczeństwa energetycznego w gminie?
•    Warsztat 2. Prawno – finansowy, czyli  praktyczne informacje o możliwościach finansowania zamierzeń inwestycyjnych
•    Warsztat 3: Zarządzanie wodą głębinową i powierzchniową (gra strategiczna)

Obrady V konferencji EKOGMINA toczyć się będą w nowoczesnych przestrzeniach Hotelu SADOVA, zlokalizowanym w samym centrum Gdańska – od Długiego Targu dzieli go zaledwie pięciominutowy spacer.

Szczegółowy program: ekogmina.biopro.plPartnerzy portalu

Surowce

 Ropa brent 83,76 $ baryłka  1,33% 11:11
 Cyna 23110,00 $ tona 0,64% 29 lis
 Cynk 2507,00 $ tona -0,87% 29 lis
 Aluminium 2177,00 $ tona 0,60% 29 lis
 Pallad 1021,53 $ uncja  -1,54% 11:10
 Platyna 936,30 $ uncja  -0,31% 11:11
 Srebro 25,06 $ uncja  0,08% 11:11
 Złoto 2038,40 $ uncja  -0,33% 11:11

Dziękujemy za wysłane grafiki.