EKO-KONSULT wieloletni pionierzy w zakresie doradztwa środowiskowego

zk

10.06.2022 08:22 Źródło: informacja prasowa
Strona główna Energetyka, OZE EKO-KONSULT wieloletni pionierzy w zakresie doradztwa środowiskowego

Partnerzy portalu

EKO-KONSULT wieloletni pionierzy w zakresie doradztwa środowiskowego - ZielonaGospodarka.pl
Fot. inf. prasowa

Firma EKO-KONSULT powstała 30 lat temu, w krótkim czasie stając się pionierem w zakresie doradztwa środowiskowego.  Poprzez swoje wydawnictwa, liczne artykuły  i szkolenia, EKO-KONSULT kształtował świadomość firm doradczych i konsultingowych w zakresie prawa, procedur i metod ocen środowiskowych. Od początku swojej działalności EKO-KONSULT opracował  prawie 700 raportów, ponad 300 opinii i ekspertyz środowiskowych, a artykułów dotyczących branży – około 200.

Eko-Konsult i Grupa Technologiczna ASE - nowoczesne rozwiązania dla bezpieczeństwa w przemyśle

Branża procesowa, wybuchowa, pożarowa, bezpieczeństwa funkcjonalnego i środowiskowa


Od roku 2017 EKO-KONSULT stanowi część Grupy Technologicznej ASE. GT ASE od wielu lat jest promotorem skutecznych i nowoczesnych rozwiązań podnoszących poziom bezpieczeństwa w przemyśle. W 2019 roku zespół środowiskowy połączył się z Działem Analiz Technicznych ASE, który realizował ambitne projekty z zakresu bezpieczeństwa technicznego. Od tej pory EKO-KONSULT działa w obrębie pięciu branż: procesowej, przeciwwybuchowej, pożarowej, bezpieczeństwa funkcjonalnego i środowiskowej oraz dodatkowo szkoleniowej z tych zakresów.

Konferencje techniczne i współpraca naukowa

W ramach Grupy Technologicznej ASE, EKO-KONSULT organizuje konferencje techniczne i współpracuje z uczelniami: Politechniką Gdańską, Wyższą Szkołą Straży Pożarnej oraz jednostkami badawczo-rozwojowymi. Oprócz przekazywania wiedzy branżowej specjalistom inspiruje studentów gościnnymi prelekcjami.

Działalność Eko-Konsult - projekty i realizacje z zakresu bezpieczeństwa technicznego i środowiskowego

Spośród projektów, w których czynny udział brali specjaliści firmy, można wymienić m.in.:
- budowę podmorskiego gazociągu dla LOTOS Petrobaltic i dokumentację związaną z bezpieczeństwem platformy „Baltic Beta”,
- kompleksowe analizy HAZOP i SIL dla Grupy LOTOS, PKN Orlen i ANWIL SA,
- analizy z zakresu bezpieczeństwa wybuchowego dla fabryk IKEA, TOYOTA, MONDI,
- analizy bezpieczeństwa pożarowego dla inwestycji Polimerów w Policach,
- szkolenia dla PGE Energia, PGNiG i wiele innych.

EKO-KONSULT świadczy obecnie usługi w zakresie bezpieczeństwa technicznego oraz uczestniczy w procedurach środowiskowych projektów związanych z „zieloną energią”, np. przy projektowaniu infrastruktury dla transportu wodorowego lub w projektach związanych z budową przyłączy elektroenergetycznych dla morskich farm wiatrowych na Bałtyku.

– Przyszłość widzimy w nowych technologiach i projektach związanych z transformacją energetyczną – mówi Rafał Frączek, prezes zarządu EKO-KONSULT.

– Jesteśmy w stanie angażować się w takie projekty na różnych etapach realizacji, oczywiście zawsze w najszerszym ujęciu. Skupiamy się jednak na okresach początkowych inwestycji. Naszymi celami są dobór właściwych rozwiązań i technologii, opracowanie koncepcji technicznych czy studium wykonalności.

Wśród ostatnich realizacji EKO-KONSULT warto wymienić ocenę oddziaływania dla morskich farm wiatrowych, uzyskanie pozytywnej decyzji dla PERN-u na rurociąg relacji Płock-Gdańsk, raporty i decyzje środowiskowe dla zbiorników na ropę w Porcie Północnym, czy koncepcje techniczne związane ze wykorzystaniem wodoru dla transportu publicznego.


EKO-KONSULT – 30 lat wyznaczamy trendy

Partnerzy portalu

ase_390x150_2022

Surowce

 Ropa brent 83,76 $ baryłka  1,33% 11:11
 Cyna 23110,00 $ tona 0,64% 29 lis
 Cynk 2507,00 $ tona -0,87% 29 lis
 Aluminium 2177,00 $ tona 0,60% 29 lis
 Pallad 1021,53 $ uncja  -1,54% 11:10
 Platyna 936,30 $ uncja  -0,31% 11:11
 Srebro 25,06 $ uncja  0,08% 11:11
 Złoto 2038,40 $ uncja  -0,33% 11:11

Dziękujemy za wysłane grafiki.