ESG w praktyce: Amica przerabia zużyte bannery reklamowe

zg

18.12.2023 09:15
Strona główna Odpady, Recykling ESG w praktyce: Amica przerabia zużyte bannery reklamowe

Partnerzy portalu

ESG w praktyce: Amica przerabia zużyte bannery reklamowe - ZielonaGospodarka.pl
Fot. Amica

Grupa Amica w ramach swoich działań w dziedzinie zrównoważonego rozwoju zdecydowała się na upcycling bannerów reklamowych, które zamiast trafić do utylizacji, zostały przerobione na funkcjonalne popularne torby - nerki. To pierwsza tego typu inicjatywa producenta sprzętu AGD i jak podkreślają przedstawiciele organizacji z pewnością nie ostatnia.

W kontekście zrównoważonego rozwoju i rosnącej świadomości ekologicznej społeczeństwa, ważne staje się poszukiwanie alternatywnych rozwiązań dla tradycyjnych zużytych materiałów. Często stanowią one wyzwanie dla środowiska naturalnego oraz są źródłem estetycznego zanieczyszczania przestrzeni. Przeciwdziałając temu, Grupa Amica zdecydowała, aby banery, które spełniły już swoją rolę, zamiast trafić do utylizacji, zyskały drugie życie.

Za upcycling bannerów reklamowych i ich przerobienie na nerki (saszetki), odpowiedzialna jest firma PANATO. Wybór tej firmy przez Grupę Amica jest nieprzypadkowy - nie tylko przedstawiła najbardziej kreatywna ofertę i posiada największe doświadczenie w tego typu działaniach, ale również, co bardzo ważne, jest przedsiębiorstwem społecznym, które tworzy miejsca pracy dla osób z niepełnosprawnościami. Ponadto, zlecając wykonanie prac właśnie tej firmie, Amica wsparła inne działania, ukierunkowane na promowanie i rozwój ekonomii społecznej.

Przygotowane produkty zostaną wykorzystane wewnątrz firmy wśród pracowników Grupy Amica i będą mogły służyć przez wiele kolejnych lat.

- Inicjatywa ta doskonale wpisuje się w działania zrównoważonego rozwoju Grupy Amica, które przedstawiamy w corocznym raporcie publikowanym przez naszą organizację. Chcemy wzmacniać pozytywny wpływ w przestrzeni społecznej – zarówno jako pracodawca, jak i producent urządzeń AGD. Troska o środowisko jest dla nas kluczowa, a odpowiedzialne zarządzanie odpadami jest jednym z celów naszej strategii ESG. Jesteśmy bardzo zadowoleni z tego jak wyszedł upcycling banerów. Jest to pierwszy tego typu projekt zrealizowany przez naszą firmę i z pewnością nie ostatni – mówi Justyna Glaza, ESG Manager Grupy Amica.

Tylko w 2022 roku Amica przekazała 3,4 mln zł na inicjatywy społeczne i programy, których beneficjentem są ogólnopolskie i lokalne społeczności.

Grupa Amica to wiodący europejski producent sprzętu gospodarstwa domowego z ponad 70-letnim doświadczeniem. W ofercie posiada pełną gamę inteligentnych urządzeń dużego i małego AGD, wyróżniających się użytecznymi rozwiązaniami, najnowszą technologią i nowoczesnym designem. W portfelu grupy znajdują się marki: Amica (Europa Środkowa i Zachodnia), Hansa (Europa Wschodnia), Gram (Skandynawia), CDA (Wielka Brytania) oraz Fagor (Hiszpania). Na całym świecie zatrudnia ponad 3 tysiące osób, dzięki którym dostarcza do klientów na blisko 70 rynkach na świecie ok. 5 milionów urządzeń rocznie.

Partnerzy portalu

Ekokonsult

Surowce

 Ropa brent 83,76 $ baryłka  1,33% 11:11
 Cyna 23110,00 $ tona 0,64% 29 lis
 Cynk 2507,00 $ tona -0,87% 29 lis
 Aluminium 2177,00 $ tona 0,60% 29 lis
 Pallad 1021,53 $ uncja  -1,54% 11:10
 Platyna 936,30 $ uncja  -0,31% 11:11
 Srebro 25,06 $ uncja  0,08% 11:11
 Złoto 2038,40 $ uncja  -0,33% 11:11

Dziękujemy za wysłane grafiki.