"Gdańsk bez plastiku" zyskał nowego partnera

zk

31.05.2021 10:00 Źródło: PAP
Strona główna Zielone trendy Klimat, edukacja "Gdańsk bez plastiku" zyskał nowego partnera

Partnerzy portalu

"Gdańsk bez plastiku" zyskał nowego partnera - ZielonaGospodarka.pl
Pixabay

Gdańska Spółdzielnia Socjalna dołącza do akcji "Gdańsk bez plastiku". Oficjalne przyłączenie nowego partnera do kampanii odbędzie się w poniedziałek – poinformował Urząd Miasta Gdańska.

Gdańska Spółdzielnia Socjalna jest podmiotem ekonomii społecznej, zajmującym się aktywizacją zawodową osób zagrożonych wykluczeniem społecznym i zawodowym.

Spółdzielnia stara się wspierać osoby, które mają problemy w odnalezieniu się na otwartym rynku pracy, przede wszystkim osoby długotrwale bezrobotne (w tym powyżej 50 lat), z niepełnosprawnością intelektualną bądź ruchową, wychodzące z bezdomności, młodzież z pieczy zastępczej, osoby niemające doświadczenia zawodowego, które dopiero wchodzą na rynek pracy. Spółdzielnia działa od czerwca 2011 roku. Założyło ją siedem organizacji pozarządowych.

"Gdańsk bez plastiku" to inicjatywa miasta polegająca na promowaniu ekologicznych postaw, dbaniu o naturę i zmniejszaniu zużycia plastiku w życiu codziennym mieszkańców i przedsiębiorców.

– W ciągu dwóch lat, czyli od początku trwania akcji, dołączyło do niej 38 partnerów. To nie tylko jednostki miejskie, duże firmy takie, jak sieć sklepów Jysk, IKEA, galerie Forum Gdańsk i Alfa Centrum, ale też podmioty realizujące działania socjalne, jak np. So Stay Hostel – informuje Urząd Miasta Gdańska.a

Partnerzy portalu

Surowce

 Ropa brent 73.52 $ baryłka  -1,97% 27.06.2026 01:05
 Cyna 50075 $ tona 1,11% 27.06.2026 01:05
 Cynk 3431 $ tona -0,16% 27.06.2026 01:05
 Aluminium 3131 $ tona -0,57% 27.06.2026 01:05
 Pallad 1213.75 $ uncja  2,17% 27.06.2026 01:05
 Platyna 1614.4 $ uncja  1,10% 27.06.2026 01:05
 Srebro 59.16 $ uncja  2,19% 27.06.2026 01:05
 Złoto 4103.9 $ uncja  1,54% 27.06.2026 01:05

Dziękujemy za wysłane grafiki.