Katar ograniczy emisje o 25 proc. do 2030 roku

03.11.2021 09:16 Źródło: Własne
Strona główna Energetyka, OZE Katar ograniczy emisje o 25 proc. do 2030 roku

Partnerzy portalu

Katar ograniczy emisje o 25 proc. do 2030 roku - ZielonaGospodarka.pl
Fot. Pixabay

Katar opracował nowy plan klimatyczny, którego celem jest rozwój technologii wychwytywania dwutlenku węgla, tak aby zmniejszyć intensywność emisji dwutlenku węgla przy produkcji LNG i ogólną wielkość emisji o 25 proc. do 2030 roku

Plan został ogłoszony przez Ministerstwo Środowiska i Zmian Klimatycznych i kładzie większy nacisk na rozwój wychwytywania i składowania dwutlenku węgla.

Komisja stara się również ograniczyć "intensywność emisji dwutlenku węgla" w swoich zakładach skroplonego gazu ziemnego (LNG) o tę samą ilość i w tym samym roku.

Przed szczytem klimatycznym COP26 w Glasgow, to właśnie Katar jest drugim państwem Zatoki Perskiej, które w tym tygodniu podjęło nowe zobowiązania klimatyczne, po zobowiązaniu Arabii Saudyjskiej do osiągnięcia zerowej emisji netto do 2060 roku.

Katar jest największym producentem LNG na świecie i chce zwiększyć swoją produkcję do 127 milionów ton rocznie do 2027 roku.

Rząd twierdzi, że produkcja gazu wzmocni wysiłki na rzecz walki ze zmianami klimatycznymi, pozwalając większej liczbie krajów na przyjęcie energii odnawialnej zamiast węgla czy ropy.

Partnerzy portalu

Surowce

 Ropa brent 73.52 $ baryłka  -1,97% 27.06.2026 05:05
 Cyna 50075 $ tona 1,11% 27.06.2026 05:05
 Cynk 3431 $ tona -0,16% 27.06.2026 05:05
 Aluminium 3131 $ tona -0,57% 27.06.2026 05:05
 Pallad 1213.75 $ uncja  2,17% 27.06.2026 05:05
 Platyna 1614.4 $ uncja  1,10% 27.06.2026 05:05
 Srebro 59.16 $ uncja  2,19% 27.06.2026 05:05
 Złoto 4103.9 $ uncja  1,54% 27.06.2026 05:05

Dziękujemy za wysłane grafiki.