Konkurs na operatorów w programie Czyste Powietrze w Warmińsko-Mazurskim

jj

29.08.2023 15:14 Źródło: Gov.pl
Strona główna Energetyka, OZE Konkurs na operatorów w programie Czyste Powietrze w Warmińsko-Mazurskim

Partnerzy portalu

Konkurs na operatorów w programie Czyste Powietrze w Warmińsko-Mazurskim - ZielonaGospodarka.pl
Fot. Wfosigw.olsztyn.pl

NFOŚiGW realizuje kolejny etap wsparcia dla najuboższych w realizacji przedsięwzięć w ramach programu Czyste Powietrze poprzez drugi program priorytetowy Operatorzy w programie Czyste Powietrze. Tym razem pilotaż odbędzie się w województwie warmińsko-mazurskim. Pierwszy jest już realizowany w województwie małopolskim.

Celem  pilotażu realizowanego na obszarze województwa warmińsko-mazurskiego jest wypracowanie najlepszych rozwiązań kompleksowego wsparcia dla beneficjenta Części 2) lub 3) programu Czyste Powietrze poprzez zebranie doświadczeń w kolejnym regionie. Operatorzy mają zapewnić wsparcie w całym procesie udziału w Programie: od budowania świadomości związanej z potrzebą termomodernizacji budynku wraz z wymianą nieefektywnego źródła na paliwo stałe.

NFOŚiGW zaprasza podmioty zainteresowane programem do zapoznania się z ogłoszeniem i udział w konkursie na OPERATORÓW, który rusza już 04.09.2023 r.

Dokumentacja konkursowa zawiera wszelkie niezbędne informacje dotyczące naboru takie jak m.in. cel, zakres oraz terminy, a także określa niezbędne wymagania wobec operatora. >> Więcej

Pula środków przeznaczona na realizację naboru wynosi 3 mln zł, przy czym maksymalna kwota przypadająca na jedną umowę wynosi 1 mln zł. W odróżnieniu od pilotażu w województwie małopolskim, działania operatorów w będą realizowane na terenie całego województwa warmińsko-mazurskiego (nie przewidziano podziału na regiony).

Zadaniem wybranych w ramach naboru operatorów będzie dotarcie do osób najbardziej potrzebujących – Beneficjentów Części 2) i Części 3) programu Czyste Powietrze i wsparcie ich w całym procesie ubiegania się o dofinansowanie oraz realizacji inwestycji. W pierwszym etapie operatorzy zidentyfikują potencjalnych beneficjentów, przedstawią korzyści płynące z realizacji inwestycji oraz wykorzystując swoją wiedzę i doświadczenie pomogą w doborze rozwiązań technicznych, zweryfikują możliwość otrzymania dofinansowania oraz oszacują koszty inwestycji wraz z określeniem wysokości dofinansowania. Zadaniem operatora będzie również wsparcie w wyborze audytora energetycznego, wykonawcy prac budowlanych, a także przygotowaniu wniosku o dofinansowanie wraz z niezbędną dokumentacją do ubiegania się o dofinansowanie w ramach programu Czyste Powietrze. Natomiast w drugim etapie operatorzy zapewnią pomoc w koordynacji całego procesu inwestycyjnego m.in. poprzez wsparcie w sporządzeniu harmonogramu realizacji prac, weryfikacji zgodności prac z zakresem wskazanym w audycie energetycznym oraz dobór właściwych materiałów i urządzeń. Zadaniem operatora będzie zapewnienie zgodności realizowanego przedsięwzięcia z wymaganiami programu Czyste Powietrze oraz pełne rozliczenie projektu w ramach dofinansowania.

Program pilotażowy został wypracowany we współpracy z przedstawicielami Ministerstwa Klimatu i Środowiska, WFOŚiGW w Olsztynie oraz ekspertami Banku Światowego.

Źródło:
inf. prasowa
Gov.pl

Partnerzy portalu

ase_390x150_2022

Surowce

 Ropa brent 64,38 $ baryłka  0,00% 21:58
 Cyna 26075,00 $ tona 3,01% 25 wrz
 Cynk 2503,00 $ tona -1,15% 25 wrz
 Aluminium 2182,00 $ tona -0,77% 25 wrz
 Pallad 2680,00 $ uncja  0,00% 21:57
 Platyna 1191,10 $ uncja  0,00% 21:59
 Srebro 25,11 $ uncja  0,00% 21:59
 Złoto 1731,30 $ uncja  0,00% 21:59

Dziękujemy za wysłane grafiki.