Menlo Electric rozpoczyna dystrybucję pomp ciepła NIBE

zk

22.02.2022 09:36 Źródło: informacja prasowa

Partnerzy portalu

Menlo Electric rozpoczyna dystrybucję pomp ciepła NIBE - ZielonaGospodarka.pl
Fot. inf. prasowa

Menlo Electric, najszybciej rosnąca spółka dystrybuująca fotowoltaikę w UE, podpisała umowę z NIBE-BIAWAR na dystrybucję pomp ciepła szwedzkiej marki NIBE.

Menlo Electric w zeszłym roku przekroczyło 225 mln przychodów z dystrybucji rozwiązań OZE do 15 państw w UE i poza nią. Podpisanie umowy z NIBE-BIAWAR ma pozwolić spółce na silniejsze wejście w segment pomp ciepła.

– Na tę chwilę współpraca obejmuje szybko rosnący rynek polski. Zgodnie z naszymi szacunkami, sprzedaż pomp powietrze-woda może w tym roku przekroczyć na krajowym rynku 100 tys. egzemplarzy. To by oznaczało wzrost rzędu 30% w porównaniu z 2021 r., w którym już mieliśmy do czynienia z poważnymi problemami z dostępnością urządzeń – mówi Marcin Ślęzak, Członek Zarządu Menlo Electric.

Menlo Electric nie wyklucza także rozwoju współpracy na rynkach zagranicznych. Jest to o tyle zasadne, że pompy ciepła będą coraz popularniejszym rozwiązaniem w całej UE. Według danych PORT PC, w 2030 około 40 proc. zasobu budynków mieszkalnych ma być ogrzewane elektrycznymi pompami ciepła, a 2050 blisko 70 proc. budynków. W zakresie budynków komercyjnych mówi się o udziale 65 proc. w 2030 i 85 proc. w 2050 r.

– Obsługujemy naszych klientów głównie z centrów logistycznych w Gdańsku i Warszawie, ale dostarczamy również sprzęt ze wszystkich głównych hubów logistycznych w Europie Zachodniej i Południowej. Dodanie pomp ciepła do naszego portfolio na rynkach zagranicznych byłoby naturalnym kolejnym krokiem – wyjaśnia Marcin Ślęzak.

W ofercie Menlo Electric znajdą się m.in. urządzenia najnowszej serii NIBE S. Jak wyjaśnia Małgorzata Smuczyńska z firmy NIBE-BIAWAR, urządzenia serii S oprócz wydajności oferują wysoką ergonomię użytkowania.

- Seria S obejmuje urządzenia, w których sterowanie komfortem cieplnym w budynku odbywa się całkowicie automatycznie. Pompa ciepła może synchronizować się ze stacją meteorologiczną i dostosowywać temperaturę w domu do warunków zewnętrznych. Urządzenia posiadają również moduł WiFi z możliwością podłączenia pompy ciepła do inteligentnego domu klienta. Do tego dochodzi sterowanie za pomocą asystenta głosowego i możliwość dalszego rozbudowania systemu o inteligentne akcesoria bezprzewodowe dla jeszcze większego komfortu. – tłumaczy Małgorzata Smuczyńska, NIBE Business Unit Manager.

***

NIBE Energy Systems to lider w sprzedaży urządzeń grzewczych w krajach skandynawskich, w Polsce i Czechach. Produkty oferowane przez firmę NIBE AB znajdują zastosowanie zarówno w nowych, jak i poddawanych modernizacji obiektach mieszkalnych, komercyjnych i sakralnych. Firma NIBE-BIAWAR dołączyła do koncernu NIBE w 2000 roku, stopniowo wprowadzając do oferty odnawialne źródła energii, w tym pompy ciepła NIBE. Niedługo po tym firma została liderem w sprzedaży pomp ciepła w Polsce i utrzymuje tę pozycję do dziś.

W ubiegłym roku przychody Menlo Electric przekroczyły 50 mln euro. Polska hurtownia dostarcza sprzęt OZE do 15 państw w Europie, operując z centrów logistycznych w 6 głównych hubach logistycznych na kontynencie. Spółka jest oficjalnym dystrybutorem marek Jinko, JA Solar, Risen, SolarEdge, FoxESS, Sungrow i NIBE. Menlo Electric jest członkiem Grupy R.Power, największego polskiego dewelopera farm fotowoltaicznych, rozwijającego portfel projektów PV o mocy 6 GWp.

Partnerzy portalu

Surowce

 Ropa brent 83,76 $ baryłka  1,33% 11:11
 Cyna 23110,00 $ tona 0,64% 29 lis
 Cynk 2507,00 $ tona -0,87% 29 lis
 Aluminium 2177,00 $ tona 0,60% 29 lis
 Pallad 1021,53 $ uncja  -1,54% 11:10
 Platyna 936,30 $ uncja  -0,31% 11:11
 Srebro 25,06 $ uncja  0,08% 11:11
 Złoto 2038,40 $ uncja  -0,33% 11:11

Dziękujemy za wysłane grafiki.