Producent modułów solarnych organizuje seminarium poświęcone technologii kryjącej się za oraz wykorzystywanej w modułach o wysokiej mocy.
Seminarium poświęcone technologii modułów o wysokiej mocy (The High-Power Modules Technology and Application Seminar) zorganizowane przez Risen Energy Co., Ltd. (Risen Energy), wiodącego w Chinach producenta modułów o wysokiej mocy w mieście Kunmig, w prowincji Yunnan, dobiegło końca. Podczas seminarium kluczowi gracze w branży, w tym Risen Energy i Trina Solar, a także renomowane instytucje badawcze i certyfikujące, wspólnie analizowali tendencje przeważające w sektorze oraz kolejne działania, jakie należy podjąć w ich kontekście, aby zagwarantować rozwój w dziedzinie modułów o wysokiej mocy w kontekście przyjętego przez Chiny celu osiągnięcia neutralności wobec efektu cieplarnianego. Wu Xuelin, dyrektor ds. zarządzania produktami w Risen Energy, wygłosił przemówienie inauguracyjne zatytułowane „Prognozy na erę 700W+: doskonałe połączenie efektywności, miniaturyzacji i technologii”.
Przyjęcie celu osiągnięcia neutralności wobec efektu cieplarnianego, a także szeregu sprzyjających mu strategii politycznych, stanowi odzwierciedlenie zaangażowania Chin w stworzenie sektora zrównoważonej energii pozyskiwanej ze źródeł odnawialnych i wyznacznik nowego rozdziału w mapach drogowych wyznaczonych przez chińskich producentów rozwiązań fotowoltaicznych. Jednym z podstawowych wniosków wypływających z analizy trendów jest konieczność dalszego zmniejszania jednostkowego kosztu wytwarzania energii elektrycznej (LCOE), który decyduje o transformacji całej branży fotowoltaicznej. W przemówieniu inauguracyjnym Wu podkreślił, że duże moduły o wysokiej mocy, oparte na panelach krzemowych 210 mm, to produkty, które mogą znacząco przyczynić się do ograniczenia LCOE i być dla branży kolejnym, istotnym krokiem naprzód. Przewiduje się, że szanse na ich sprzedaż wzrosną wraz z przyjęciem korzystnej polityki w tym zakresie.
W czerwcu tego roku Risen Energy wprowadziło na rynek NewT@N, pierwsze w branży, produkowane na skalę masową moduły solarne o mocy wyjściowej do 700 W i całkowitej wydajności zwiększonej o 22,9 procent, będące zalążkiem nowej ery Fotowoltaika 7.0. NewT@N, godny naśladowania przykład opracowanego przez Risen Energy produktu pracującego na niskim napięciu i wysokim prądzie, produkt ten cechuje się takimi właściwościami, jak wyższa wytrzymałość obciążeniowa, większa pojemność zainstalowanej mocy, zdolność do generowania wyższej wydajności i możliwość instalacji przy użyciu mniejszej liczby akcesoriów, a także niższe koszty eksploatacji. Dzięki normalizowanej konstrukcji, NewT@N zapewnia maksymalną wygodę i doskonałą wartość modułów i rozwiązań o ultrawysokiej mocy. W NewT@N oferuje również wszystkie zalety ogniw typu N, między innymi, wyjątkowo niski współczynnik temperatury pracy, doskonałą wydajność i stabilność nawet przy ograniczonym dostępie do światła słonecznego, co sprawia, że jest to najlepszy produkt w swojej klasie.
Promowany przez Risen Energy panel krzemowy o wielkości 210 mm zyskał uznanie graczy rynkowych ze względu na stabilność i wysoką wydajność potwierdzoną rzetelnymi danymi pomiarowymi. Stowarzyszenie 600W+ Photovoltaic Open Innovation Ecological Alliance, któremu Risen Energy przewodzi, ustanowiło odgórny łańcuch przemysłowy promujący panele krzemowe 210 mm. Ze względu na wysoką wydajność i moc, panele krzemowe 210 mm stały się rozwiązaniem z wyboru dla dużych elektrowni i projektów fotowoltaicznych realizowanych w skali prowincji.
Energetyka, OZE
wizytówki: 153
Gospodarka odpadami, Recykling
wizytówki: 109
Ekologia, Ochrona środowiska
wizytówki: 69
E-transport, E-logistyka, E-mobilność
wizytówki: 15
EkoDom, EkoBudownictwo
wizytówki: 36
EkoRolnictwo, BioŻywność
wizytówki: 10
Prawo, Administracja, Konsulting
wizytówki: 7
Enea, PGE, Tauron i Orlen planują wspólnie działać na rzecz odbudowy infrastruktury energetycznej na Ukrainie
ENGIE finalizuje z R.Power umowę na jeden z największych magazynów energii w kraju
Gdańsk gospodarzem I Forum Rektorów Uczelni Bałtyckich
OSGE wnioskuje o pierwszy w UE kontrakt różnicowy dla SMR. Wniosek o wsparcie dla 14 reaktorów
Podsumowanie 5 lat konkursu „Kreuj zieloną przyszłość z Cemex”
Upał uderza w europejską energetykę. Atom zmniejsza moce, a ceny energii szybują
NFOŚiGW wspiera zieloną transformację Ukrainy
Jak schłodzić się w trakcie upału bez klimatyzacji? Oto kilka sposobów
ESG coraz ważniejsze dla przedsiębiorców przy dostępie do kapitału
E.ON Polska i SIPH wspólnie wesprą firmy w obniżaniu kosztów energii
PSE podpisały umowę na rozbudowę kluczowej stacji elektroenergetycznej w Gdańsku
GAZ-SYSTEM zaprasza na wakacyjny piknik w Górkach Zachodnich
ENGIE finalizuje z R.Power umowę na jeden z największych magazynów energii w kraju
Energa-Operator kończy strategiczną inwestycję w Wielkopolsce z wsparciem KPO
Energa-Operator zwiększa zakres inwestycji w Polsce wschodniej
Nowa oferta „Tanie weekendowanie” od Energi Obrotu
Terminal LNG w Świnoujściu działa już od 10 lat
Vestas montuje pierwszą turbinę na morskiej farmie wiatrowej Nordseecluster w Niemczech
| Ropa brent | 73.66 $ | baryłka | 0,19% | 30.06.2026 06:05 |
| Cyna | 50300 $ | tona | 0,45% | 30.06.2026 06:05 |
| Cynk | 3459.75 $ | tona | 0,84% | 30.06.2026 06:05 |
| Aluminium | 3163 $ | tona | 1,02% | 30.06.2026 06:05 |
| Pallad | 1226.25 $ | uncja | 1,03% | 30.06.2026 06:05 |
| Platyna | 1593.2 $ | uncja | -1,31% | 30.06.2026 06:05 |
| Srebro | 58.76 $ | uncja | -0,68% | 30.06.2026 06:05 |
| Złoto | 4030.7 $ | uncja | -1,78% | 30.06.2026 06:05 |