Strażacy z Poznania uruchomili interaktywne centrum edukacji ekologicznej i przeciwpożarowej

Strażacy z Poznania uruchomili interaktywne centrum edukacji ekologicznej i przeciwpożarowej - ZielonaGospodarka.pl
19.03.2023 10:14
Strona główna Klimat, ekologia Strażacy z Poznania uruchomili interaktywne centrum edukacji ekologicznej i przeciwpożarowej

Partnerzy portalu

Strażacy z Poznania uruchomili interaktywne centrum edukacji ekologicznej i przeciwpożarowej - ZielonaGospodarka.pl
Fot. Pixabay

Interaktywne centrum edukacji ekologicznej i przeciwpożarowej powstało w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu. Dzięki niemu dzieci mogą poznać sposoby zapobiegania zagrożeniom.

Pomysłodawcami przedsięwzięcia są poznańscy strażacy; ma to być unikatowe przedsięwzięcie w skali kraju. Na centrum składa się sześć pomieszczeń – w każdym trzeba rozwiązać zagadkę, by pójść dalej.

Oficer prasowy poznańskiej PSP mł. ogn. Marcin Tecław poinformował, że interaktywne centrum umożliwia naukę przez zabawę, kierowane jest do dzieci w wieku 8-12 lat.

Jego celem jest poszerzanie wiedzy na temat sposobu zapobiegania zagrożeniom w zakresie szeroko rozumianego bezpieczeństwa, a także uczenie zasad postępowania w sytuacjach zagrożenia.

"Centrum tworzy zespół pomieszczeń, w których zajęcia będą się odbywać na zasadzie pokoi zagadek. W każdym z nich należy rozwiązać zagadkę, tak, aby uzyskać dostęp do kolejnego pomieszczenia. Zagadki obejmują szeroką rozumianą tematykę dotyczącą edukacji ekologicznej, przeciwpożarowej i pierwszej pomocy przedmedycznej" – podał Tecław.

Dzieci biorące udział w grze pracować będą w grupach, zadania będą punktowane. Liczyć się będzie prawidłowość wykonywanych zadań, a także czas jego zaliczenia.

Strażacy zapewniają, że zabawa jest całkowicie bezpieczna i zorganizowana w kontrolowanych warunkach. Wszystkie pomieszczenia, w których przebywać będą uczestnicy, znajdują się pod stałym monitoringiem kamer, z każdego zapewnione zostało wyjście ewakuacyjne, posiadające możliwość niezwłocznego otwarcia drzwi, zarówno ręcznego jak i mechanicznego, jednocześnie materiały użyte do ich wykończenia są bezpieczne pod względem pożarowym.

Nad całością każdorazowo czuwać będzie przeszkolony funkcjonariusz, który z poziomu pulpitu sterowniczego, będzie miał dostęp do kamer, zabezpieczeń i urządzeń znajdujących się w poszczególnych pomieszczeniach.

autor: Rafał Pogrzebny

rpo/ mrr/

Partnerzy portalu

Surowce

 Ropa brent 64,38 $ baryłka  0,00% 21:58
 Cyna 26097,00 $ tona 0,19% 29 mar
 Cynk 3034,00 $ tona 3,34% 29 mar
 Aluminium 2365,00 $ tona 2,20% 29 mar
 Pallad 2680,00 $ uncja  0,00% 21:57
 Platyna 1191,10 $ uncja  0,00% 21:59
 Srebro 25,11 $ uncja  0,00% 21:59
 Złoto 1731,30 $ uncja  0,00% 21:59

Dziękujemy za wysłane grafiki.