Thermaflex – dobra droga w kierunku zrównoważonej przyszłości

kw

09.08.2023 14:11
Strona główna ESG, ZRÓWNOWAŻONY ROZWÓJ Thermaflex – dobra droga w kierunku zrównoważonej przyszłości

Partnerzy portalu

Thermaflex – dobra droga w kierunku zrównoważonej przyszłości - ZielonaGospodarka.pl
Thermaflex Izolacji Sp. z o. o.

Thermaflex jest jedynym dostawcą izolacji, posiadającym certyfikat Cradle-to-Cradle (C2C) dla swoich produktów, które są produkowane bezpiecznie, odpowiedzialnie i z możliwością ponownego przetworzenia. Certyfikat C2C potwierdza, że nadają się one w 100% do recyklingu, a po zakończeniu swojej żywotności, mogą zostać zawrócone do ponownej produkcji, nie tracąc przy tym swoich dotychczasowych właściwości. Dzięki temu, zostaje zminimalizowana ilość odpadów i zasobów zużywanych przez firmę, tym samym ograniczając negatywny wpływ na środowisko. 

- Stosowana przez nas technologia zapewnia ograniczenie powstawania odpadów podczas produkcji praktycznie do zera. Umożliwiamy tym samym wielokrotne wykorzystanie surowców dla wytwarzania produktu o tej samej jakości – mówi Marta Pardo-Głąb z firmy Thermaflex.

Poprzez recykling, Thermaflex propaguje zrównoważone podejście do gospodarki surowcami, angażując swoich Klientów do wspólnych inicjatyw na rzecz walki ze zmianami klimatycznymi:

- Mamy świadomość tego, że sami możemy tylko w niewielkim stopniu zmienić ten świat na lepsze. Z tego względu jesteśmy zmotywowani do współpracy z naszymi Klientami, podejmując m.in. działania mające na celu odbiór od nich niewykorzystanych izolacji - dodaje Marta Pardo-Głąb.

I tak, działając w ramach zrównoważonego modelu biznesowego, Thermaflex współpracuje m.in. z firmą Entalpia Europe:

- Thermaflex rozumie, że niewykorzystanych lub zużytych izolacji nie należy traktować jako odpadu, lecz jako potencjalne surowce do ponownego wykorzystania. Dzięki możliwości zwrotu niewykorzystanego materiału do Thermaflex, wiemy, że nasz wspólny wysiłek na rzecz zrównoważonego rozwoju to krok do przodu w celu minimalizacji negatywnego wpływu na środowisko naturalne – dodaje Oskar Pięta Dyrektor Fabryki Entalpia Europe.

Tak dla obiegu zamkniętego


Odpady budowlane i rozbiórkowe stanowią jedno z największych źródeł odpadów w Europie. Zainspirowany tym problemem, Thermaflex zainicjował program odbioru resztek izolacji pozostałych po montażu od swoich Klientów:

- Nieustannie poszukujemy zrównoważonych rozwiązań dążących do redukowania negatywnego wpływu na środowisko, a program odbioru resztek izolacji pozostałych po montażu, jest jednym z nich. Dzięki temu, materiały, które trafiłyby na składowisko odpadów, są ponownie przetwarzane i wykorzystywane w procesie produkcyjnym. Co więcej, kartony na produkty, tj. ThermaSmart PRO, zostały zaprojektowane w taki sposób, aby można je było ponownie wykorzystać do zgromadzenia resztek materiałów po pracach instalacyjnych i przekazać do Thermaflex, gdzie zostaną ponownie przetworzone na nowy materiał izolacyjny – wyjaśnia Marta Pardo-Głąb, specjalista ds. marketingu z firmy Thermaflex.

Wszystkie te aspekty - niska emisja CO2, obieg zamknięty oraz recykling - świadczą o długofalowym zaangażowaniu Thermaflex w zrównoważony rozwój. Co więcej, firma nie tylko wdraża te rozwiązania w swojej działalności, ale również dąży do szerzenia świadomości i inspiracji w całej branży. Dzięki temu przyczynia się do ochrony środowiska i zmierza w dobrym kierunku tworzenia zrównoważonej przyszłości.

Thermaflex Izolacji Sp. z o. o. to międzynarodowa firma założona w 1976 roku w Holandii, gwarantująca ekologiczne i trwałe rozwiązania izolacyjne dla dystrybucji ogrzewania, chłodnictwa oraz wody pitnej. Realizowana przez firmę wizja gospodarki obiegowej opiera się na opracowaniu i dostarczaniu swoim Klientom komponentów izolacyjnych przyjaznych środowisku, zarówno w produkcji jak i użytkowaniu. Firma w swojej ofercie posiada produkty certyfikowane Cradle to Cradle Certified TM Bronze, wykonane z wysokiej jakości pianki poliolefinowej, które w pełni nadają się do recyklingu.

Partnerzy portalu

Surowce

 Ropa brent 83,76 $ baryłka  1,33% 11:11
 Cyna 23110,00 $ tona 0,64% 29 lis
 Cynk 2507,00 $ tona -0,87% 29 lis
 Aluminium 2177,00 $ tona 0,60% 29 lis
 Pallad 1021,53 $ uncja  -1,54% 11:10
 Platyna 936,30 $ uncja  -0,31% 11:11
 Srebro 25,06 $ uncja  0,08% 11:11
 Złoto 2038,40 $ uncja  -0,33% 11:11

Dziękujemy za wysłane grafiki.