ESCORT
Prawo, finanse

Od lipca kolejne zmiany w "Czystym powietrzu"

Od 1 lipca wejdą w życie nowe zmiany w programie "Czyste powietrze", m.in. zostaną podwyższone progi dochodowe uprawniające do wyższych dotacji – informuje PAP wiceprezes NFOŚiGW Paweł Mirowski. Dodał, że na początku lipca wystartuje też ścieżka bankowa w programie.

16.06.2021, 10:24
Prawo, finanse

CIR: rząd za określeniem maksymalnej opłaty za śmieci przy metodzie od wody

Maksymalna wysokość opłaty za odpady, obliczana na podstawie metody od ilości zużytej wody ma wynosić 7,8 proc. dochodu rozporządzalnego na 1 osobę ogółem za gospodarstwo domowe, tj. ok. 150 zł – poinformowało we wtorek CIR.

16.06.2021, 07:06
Energetyka, OZE

Aksiom Services Group, spółka należąca do Ara Partners, przejmuje Anesco, wiodący podmiot na ryku energii ze źródeł odnawialnych w Wielkiej Brytanii

Ara Partners, prywatny fundusz inwestycyjny działający w obszarze dekarbonizacji przemysłu, ogłosiła dzisiaj przejęcie Anesco Holdings – spółki macierzystej Anesco Group. Warunków transakcji nie ujawniono.

15.06.2021, 12:45
EkoDom, EkoBudownictwo, EkoArchitektura

Ogólnopolski program dotujący łapanie deszczówki rozpoczyna się w Gliwicach

Miejski program dotacji do łapania deszczówki, uzupełniający program centralny, rozpoczyna samorząd Gliwic. Na wykonanie zbiorników do łapania i wykorzystania wód deszczowych ma być przeznaczone do 4 tys. zł – w ramach półmilionowego budżetu.

15.06.2021, 11:42
Odpady, Recykling

Rząd zajmie się zmianami w ustawie śmieciowej, w tym kwestią naliczania opłat za odpady

Zmiany w tzw. ustawie śmieciowej m.in. ws. określenia maksymalnej opłaty za odpady przy metodzie wyliczania jej na podstawie zużytej wody a także projekt propozycji wysokości minimalnego wynagrodzenia za pracę oraz minimalnej stawki godzinowej w 2022 roku - to niektóre punkty wtorkowego posiedzenia rządu.

15.06.2021, 11:12
Energetyka, OZE

Kraje G7 zapowiadają rezygnację ze wsparcia energetyki węglowej do końca 2021 roku

Przywódcy krajów G7 podczas weekendowego szczytu zobowiązały się do działań na rzecz szybszego rozwoju technologii i strategii, które przyśpieszą odejście od energetyki konwencjonalnej, w szczególności węglowej. Kwestie klimatyczne były jednym z kluczowych tematów szczytu w Carbis Bay w Kornwalii.

14.06.2021, 22:54
Energetyka, OZE

Poziom dwutlenku węgla drastycznie wzrasta

Poziom dwutlenku węgla jest o 50 proc. wyższy niż w czasach przedindustrialnych. NOAA podaje, że średni poziom w maju wyniósł 419,1 ppm.

14.06.2021, 21:48
Energetyka, OZE

Grupa Orlen planuje wybudować huby i stacje tankowania wodoru w Polsce, Czechach i na Słowacji

Grupa Orlen planuje budowę w Polsce, w Czechach i na Słowacji sieci hubów wodorowych z odnawialnymi źródłami energii oraz instalacji przetwarzających odpady komunalne w wodór. W ramach projektu planowana jest też budowa ponad 100 stacji tankowania dla transportu indywidualnego, publicznego i cargo.

14.06.2021, 21:31
Energetyka, OZE

Nowa ustawa MKiŚ a fotowoltaika. Ile straci przeciętne gospodarstwo domowe?

Ministerstwo Klimatu i Środowiska (MKiŚ) podaje, że trwają przegotowania nad projektem nowelizacji prawa energetycznego. Niestety jeden z zapisów w noweli likwiduje upusty dla nowo powstałych instalacji fotowoltaicznych. W konsekwencji zapisu gospodarstwa domowe mogą stracić do 1000 złotych rocznie. Co jeszcze zmieni się dla posiadaczy fotowoltaiki?

14.06.2021, 11:43
Energetyka, OZE

W czasie pandemii w Polsce przybyło 200 proc. mocy w fotowoltaice. Polacy inwestują, żeby obniżyć rachunki za prąd

Rok 2020 okazał się najlepszym w historii dla polskiej fotowoltaiki. Moc zainstalowana w PV wzrosła aż o 200 proc. W czasie pandemii przyłączono w Polsce aż 2 GW nowych mocy ze źródeł fotowoltaicznych, co może wynikać z faktu, że w dobie niepewności własne źródło energii elektrycznej dla wielu Polaków okazało się rozwiązaniem zwiększającym poczucie bezpieczeństwa.

11.06.2021, 09:04
port_service_2025
EKO-KONSULT_2025

Dziękujemy za wysłane grafiki.