Wody Polskie: WSA potwierdził słuszność postępowań ws. cen opłat wody i ścieków w Łodzi

zk

01.10.2021 09:48 Źródło: PAP
Strona główna Prawo, finanse Wody Polskie: WSA potwierdził słuszność postępowań ws. cen opłat wody i ścieków w Łodzi

Partnerzy portalu

Wody Polskie: WSA potwierdził słuszność postępowań ws. cen opłat wody i ścieków w Łodzi - ZielonaGospodarka.pl
Fot. Pixabay

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie oddalił sprzeciw Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Łodzi od decyzji prezesa PGW Wody Polskie. Zdaniem szefa PGW WP Przemysława Dacy w ten sposób WSA potwierdził słuszność postępowań ws. cen opłat wody i ścieków w Łodzi.

Prezes Państwowego Gospodarstwa Wodnego (PGW) Wody Polskie Przemysław Daca, który już na początku sierpnia tego roku mówił, że nie godzi się na drastyczne podwyżki cen wody i wywozu ścieków w Łodzi, o wyrokach WSA w Warszawie napisał w czwartek po południu na Twitterze:

"Po Wrocławiu tym razem Łódź - kolejny wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego potwierdził słuszność działań @WodyPolskie ws. postępowań administracyjnych o ceny opłat za wodę i ścieki" - zakomunikował na TT prezes Wód Polskich.

Rzecznik prasowy PGW WP Sergiusz Kieruzel powiedział PAP, że wyrok WSA w Warszawie nie dotyczy bezpośrednio cen wody i ścieków ustalanych przez Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Łodzi (ZWiK), a jest związany z procedurą postępowania administracyjnego.

"Na temat podwyżek WSA się w tej sprawie wypowiedział. Jest bardzo dużo różnego rodzaju stosowanych przez ZWiK tzw. kruczków prawnych dotyczących samej procedury stosowania kodeksu postępowania administracyjnego" - podkreślił Kieruzel.

"Zabiegi prawne ZWiK mają na celu dyskredytowanie i przedłużanie tego procesu. To pokazuje, że linia prowadzona w takiej czysto prawnej formie przez PGW WP jest jak najbardziej prawidłowa. Do rozstrzygnięcia jednak, czy proponowane przez ZWiK podwyżki są prawne, czy nie, jest jeszcze daleka droga" - powiedział. "Nie zmienia to faktu, że zdaniem władz Wód Polskich, podległy miastu ZWiK w Łodzi nie powinien podnosić cen wody i odbioru ścieków" - zapewnił PAP rzecznik.

"Nie godzimy się na tak wysokie wzrosty cen za wodę i ścieki dla mieszkańców Łodzi" - poinformował na początku sierpnia w Łodzi Przemysław Daca. Zdaniem szefa PGW WP miasto chce podnieść opłaty za wodę o 40 proc., a za ścieki o 23 proc. Według magistratu podwyżki mają wynieść ok. 10 proc.

W czwartek po południu w Zakładzie Wodociągów i Kanalizacji w Łodzi poinformowano PAP, że zarząd spółki nie przyjął jeszcze stanowiska w sprawie wyroku WSA.

Partnerzy portalu

Surowce

 Ropa brent 64,38 $ baryłka  0,00% 21:58
 Cyna 24187,00 $ tona -4,60% 29 wrz
 Cynk 2640,00 $ tona 3,17% 29 wrz
 Aluminium 2307,00 $ tona 3,41% 29 wrz
 Pallad 2680,00 $ uncja  0,00% 21:57
 Platyna 1191,10 $ uncja  0,00% 21:59
 Srebro 25,11 $ uncja  0,00% 21:59
 Złoto 1731,30 $ uncja  0,00% 21:59

Dziękujemy za wysłane grafiki.