Wynik wyszukiwania - " IoT" - Wiadomości

Czy polskie termoelektryki mogą rozwiązać problemy energetyczne świata?

W ostatnich latach coraz częściej słyszymy o konieczności przejścia na odnawialne źródła energii. To nie tylko kwestia ekologii, ale także suwerenności energetycznej. W Polsce, ze względu na nasze położenie geopolityczne, ta dyskusja jest szczególnie żywa Jednak nie jest to jedyny powód - Polacy wyrastają na liderów technologii, która może odegrać kluczową rolę w energetycznej transformacji.
26.04.2024

Nowe kierunki w polskiej energetyce. Podsumowanie 39. Konferencji EuroPOWER & 9. OZE POWER

18-19 kwietnia 2024 r. w The Westin Warsaw Hotel odbyła się 39. Konferencja Energetycznaj EuroPOWER & 9. OZE POWER. Jest to najważniejsze spotkanie branży energetycznej, podczas którego kluczowi jej przedstawiciele analizują najbardziej aktualne wyzwania, problemy i szanse sektora energetycznego w Polsce. 39. edycja wydarzenia zgromadziła 700 uczestników, którzy wysłuchali wystąpień i debat z udziałem liderów polskiej energetyki.
25.04.2024

Zielona logistyka – zrównoważony transport i optymalizacja łańcucha dostaw

McKinsey wskazuje, że w 2021 r. inicjatywy biznesowe w celu przeniesienia produkcji bliżej klienta końcowego podejmowało jedynie około 17% największych firm, ale już w 2022 roku odsetek ten wynosił 42%. W ubiegłym roku opisywany trend był podtrzymany między innymi ze względu na inflację oraz niestabilną sytuację geopolityczną. Tylko na terenie Unii Europejskiej w swoich strategiach zaopatrzenia 47% nabywców zwiększyło nearshoring, 22% reshoring – przenoszenie produkcji do kraju macierzystego – a 31% udział obu podejść.
11.03.2024

Sprzedaż oprogramowania do monitorowania ESG przekroczy w tym roku 1 mld dolarów

Sprzedaż specjalistycznego oprogramowania do monitorowania ESG prawdopodobnie przekroczy w tym roku 1 mld dolarów - wynika z opublikowanego w czwartek przez Deloitte raportu "Technology Media & Telecommunications Predictions 2024”.
18.01.2024

Polska premiera SolarEdge ONE dla systemów mieszkaniowych i komercyjnych na targach Solar Energy EXPO 2024

W dniach 16-18 stycznia 2024 r. firma SolarEdge Technologies - globalny lider w dziedzinie inteligentnych technologii energetycznych - wystawi się na targach Solar Energy EXPO 2024 w Nadarzynie, gdzie zaprezentuje SolarEdge ONE – innowacyjny system optymalizacji energii oraz szeroką ofertę pozostałych inteligentnych rozwiązań energetycznych dla domu oraz firmy.
13.01.2024

Wizja energetyki przyszłości mikroinstalacji prosumenckich: Trendy w fotowoltaice na 2024 rok

W dynamicznie zmieniającym się świecie energetyki odnawialnej, fotowoltaika stała się kluczowym elementem zrównoważonego rozwoju. Jak będzie wyglądać w 2024 roku? Jakie trendy będą kształtować branżę w 2024 roku? Poczytajcie, co na ten temat uważa Michał Marona, Country Manager w SolarEdge Technologies (Poland).
05.01.2024

Firma Guide Sensmart przedstawiła nowe produkty termograficzne podczas wystawy ELEX SHOW SURREY 2023

W dniu 3 listopada zakończyła się przeprowadzona z sukcesem wystawa ELEX SHOW SURREY 2023. Jest to najważniejsze wydarzenie w Wielkiej Brytanii dla branży elektrycznej i energetycznej, przyciągające szerokie grono profesjonalistów i firm z sektora urządzeń elektrycznych.
08.11.2023

Hitachi Energy zwiększa zdolności produkcyjne, aby sprostać zapotrzebowaniu na transformację energetyczną

Firma Hitachi Energy, globalny lider technologiczny, dążący do zapewnienia zrównoważonej przyszłości energetycznej dla wszystkich, ogłosiła we wtorek, 24 października 2023 r., że na całym świecie umożliwiła integrację z systemem elektroenergetycznym łączy wysokiego napięcia prądu stałego (HVDC) o mocy ponad 150 gigawatów (GW) - co wystarczyłoby do zaspokojenia szczytowego zapotrzebowania na moc w Japonii.
24.10.2023

Moduły fotowoltaiczne ultrawysokiej mocy w nieczynnej przestrzeni górniczej

Fotowoltaika zastępuje węgiel kamienny w coraz większym wymiarze. Przykładem przejścia z nieodnawialnych źródeł energii na energię słoneczną jest projekt realizowany przez Trinę Solar w Ningxia w Chinach, gdzie na terenie byłej kopalni węgla utworzono elektrownię słoneczną o mocy 2GW, opartej na modułach Vertex, o ultrawysokiej mocy. Przewiduje się, że po podłączeniu stacji do sieci będzie można zredukować zużycie standardowego węgla o 960 000 ton i zmniejszyć emisję dwutlenku węgla o około 2,62 mln ton rocznie.
23.10.2023

Żywność można produkować bez gleby uprawnej, a zbiory są możliwe przez cały rok

Szacuje się, że około połowę lądowego obszaru Ziemi stanowią tereny przeznaczone pod uprawy. W zasadzie planeta mogłaby wyżywić 10 mld osób, w praktyce jednak nie jest to wcale takie proste. Populacja Ziemi przekroczyła 8 mld osób, a aż ponad 3 mld ludzi boryka się z problemem niedożywienia. Tymczasem za 30 lat populacja Ziemi ma wynieść 10 mld osób. Już teraz trzeba działać, aby problem ten rozwiązać. Wzywają do tego cele zrównoważonego rozwoju, a największa odpowiedzialność spoczywa na przedstawicielach branży rolno-spożywczej.
17.10.2023

Biznes w drodze do niższych emisji. Jak pomaga energia słoneczna?

Ambitne plany Unii Europejskiej zakładają redukcję emisji gazów o 55 proc. do 2030 r. oraz uzyskanie statusu kontynentu neutralnego klimatycznie do 2050 r. To z kolei nakłada na społeczeństwo, w tym sektory biznesu, przemysłu, produkcji szereg obowiązków. Ważnym elementem jest Europejski System Handlu Uprawnieniami (ETS) – dziś firmy, które nie wpiszą się w politykę klimatyczną, wydają krocie na zakup uprawnień.
06.10.2023

UNCTAD wzywa do dekarbonizacji żeglugi. Ponad 100 tys. statków do wymiany i modernizacji

Dekarbonizacja to najważniejszy cel operatorów i uczestników transportu morskiego – wzywają eksperci UNCTAD w najnowszym „Review of Maritime Transport 2023”. Mimo wymiany statków lub modernizacji ich systemów napędowych, emisje substancji szkodliwych wzrosły o 20% w ciągu ostatnich dziesięciu lat.
02.10.2023

Siemens przejmuje Heliox, firmę wyspecjalizowaną w zakresie infrastruktury dla e-autobusów i e-ciężarówek

Przejęcie holenderskiego lidera technologicznego to ważny krok Siemensa na drodze do wzmacniania oferty elektromobilności oraz promowania zrównoważonego rozwoju.
07.09.2023

Największa instalacja PV na Bałkanach Zachodnich zostanie uruchomiona jeszcze w tym roku

Aż 140 MW – taką moc będą mieć w sumie moduły, dostarczone przez Trina Solar, światowego lidera w dziedzinie inteligentnych rozwiązań w zakresie energii słonecznej dla neutralnej węglowo przyszłości, które jeszcze w tym roku mają zostać oddane do użytku w Albanii w ramach elektrowni Karavasta Solar. Projekt realizowany przez Voltalię będzie największym tego typu na Bałkanach Zachodnich i stanowi również kolejny krok w rozwoju Trina Solar w tej części Europy.
17.08.2023

PGE podpisała umowę realizacyjną w ramach Programu LTE450

PGE Dystrybucja, spółka z Grupy PGE, w ramach budowy sieci łączności specjalnej LTE450, podpisała umowę z firmą Ericsson na dostawę i wdrożenie komponentów radiowych RAN. Uruchomienie sprzętu radiowego RAN i rdzeniowego CORE będzie stanowiło trzon uruchamiania usług LTE450 na potrzeby energetyki.
12.06.2023

Technologia w służbie przyrody. Specjalne urządzenie będzie monitorować stan Odry [WIDEO]

Ubiegłoroczna katastrofa ekologiczna na Odrze spowodowała ogromne straty nie tylko dla rzeki, ale i połączonych z nią ekosystemów. – Szukamy rozwiązań, dzięki którym będziemy w stanie przeciwdziałać takim sytuacjom, szybciej reagować i szybciej informować o nich mieszkańców – mówi Robert Bednarski z UM Wrocławia. Miasto nawiązało w tym celu współpracę z T-Mobile, a operator zwodował na rzece specjalne, pływające urządzenia, które będą na bieżąco monitorować stan wody w Odrze. To tylko jeden z przykładów pokazujących, że polskie m
31.05.2023

Eko technologie - zrównoważone miasto dzisiaj i dla przyszłych pokoleń

Śmietniki na kartę, panele fotowoltaiczne, zielony wodór, wykorzystanie bio odpadów - to tylko kilka z elementów transformacji świata odpowiedzialnego za kondycję planety. Zdając sobie sprawę z degradacji zasobów naturalnych i ekosystemów, do jakiej prowadzi konsumpcjonizm, zmuszeni jesteśmy do dyskusji i podejmowania realnych działań w celu minimalizowania strat dla środowiska.
24.05.2023

Nor-Shipping – arena morskich innowacji i biznesu

Pandemia COVID i napaść Rosji na Ukrainę wywołały ogromną falę niepewności i niestabilności na całym świecie. Biznes morski ma charakter międzynarodowy. Każdego, kto działa na arenie międzynarodowej, dotykają wstrząsy geopolityczne. W transporcie morskim nadchodzące lata będą koncentrować się na uzyskaniu zerowej emisji i neutralności klimatycznej. Branża morska jest układem bardzo złożonym. Jest dynamiczna i szybko się rozwija, co z kolei sprawia, że takie przedsięwzięcie jak Nor-Shipping jest bardzo ważne.
05.05.2023

KORE wspiera inicjatywę Syngenta na rzecz bioróżnorodności w rolnictwie

Kompleksowość rozwiązania i łatwość wdrożenia napędzają rozwój projektu „IoT for Good”.
19.04.2023

PGE podpisała z firmą Ericsson umowę na dostawę sieci CORE dla LTE 450

PGE Systemy, spółka z Grupy PGE, odpowiedzialna za budowę sieci łączności specjalnej LTE 450 na potrzeby energetyki, podpisała umowę z firmą Ericsson na dostawę i wdrożenie komponentów rdzeniowych CORE. Nowa sieć usprawni zarządzanie siecią energetyczną i przyspieszy obsługę klientów.
06.03.2023

Czym jest smart metering i w jak zaplanować jego wdrożenie?

Smart metering w budynkach - co to oznacza w praktyce?
02.03.2023

Orlen VC inwestuje m.in. w systemy zwiększające efektywność turbin wiatrowych

Systemy zwiększające efektywność turbin wiatrowych i robotyzacja nadzoru procesów produkcyjnych to nowe inwestycje spółki Orlen VC, która ukończyła także kolejną inwestycję pośrednią w brytyjski fundusz venture capital Environmental Technologies Fund - podał w czwartek PKN Orlen.
08.09.2022

Zielony wodór - digitalizacja przyspieszy dekarbonizację i zoptymalizuje produkcję! [WYWIAD]

Wzrost udziału OZE w produkcji energii generuje potrzeby optymalizacji wykorzystania energii, jak i samej jej produkcji. Istotnym aspektem jest zastosowanie w tym obszarze rozwiązań softwarowych. Poszukiwane są również nowoczesne rozwiązania w obszarze logistyki wodoru, które obniżą koszty transportu i magazynowania, będą zwiększały opłacalność stosowania wodoru, a także zwiększą skalę zastosowania wodoru. PGNiG, Politechnika Śląska i Instytut Chemicznej Przeróbki Węgla w Zabrzu prowadzą działania zmierzające do komercjalizacji s
12.07.2022

Energetyczny rozwój Smart Cities

Idea Smart Cities opiera się na rozwoju inteligentnych miast, w których ważnym elementem jest zero emisyjność i wykorzystywanie nowoczesnych technologii w różnych obszarach. Na całym świecie testowane są już różnorodne działania z tego zakresu, również w Polsce. Transformacja energetyczna to jeden z najważniejszych celów Unii Europejskiej na najbliższe lata. W budżecie UE przewidziane są ogromne środki umożliwiające m.in. samorządom wdrażanie projektów, pozwalających iść ku "zielonej" drodze. Kluczem są jednak innowacyjne i pomys
12.06.2022

Domowy recykling wkracza na rynek

Co roku ludzkość generuje ponad 2 miliardy ton śmieci. Czy domowy recykling może zmniejszyć ten problem? Z pomocą przychodzą startupy.
04.06.2022

Columbus Energy, Saule Technologies i Google Cloud rozpoczynają strategiczną współpracę nad innowacjami w sektorze energetyki i internetu rzeczy (IoT)

Columbus Energy i Saule Technologies zawarły z Google Cloud umowę o strategicznej współpracy przy tworzeniu nowych produktów wykorzystujących perowskitowe ogniwa fotowoltaiczne oraz rozwiązań z dziedziny energetyki rozproszonej i internetu rzeczy. Google Cloud będzie również partnerem technologicznym obu firm, dostarczającym im usługi chmury obliczeniowej.
11.05.2022

Perowskitowe ogniwa fotowoltaiczne - w nowym wydaniu [WIDEO]

Innowacyjne rozwiązania dla budynków istniejących lub nowo powstających zaproponują w tym roku firmy Columbus Energy, Saule Technologies i Somfy Polska. Spółki, współpracujące nad komercyjnymi wdrożeniami ogniw perowskitowych, podpisały w tym celu umowę o współpracy strategicznej.
04.04.2022

Wnioski z 14 Forum Gospodarczego TIME. O cyfryzacji, Zielonym Ładzie i skutkach ignorancji

Kolejne,14-te już Forum Gospodarcze TIME organizowane przez największe i najbardziej aktywne organizacje ICT, stało się okazją do przedstawienia głównych barier blokujących wykorzystanie potencjału innowacji cyfrowych dla wzrostu konkurencyjności polskiej gospodarki. Głównym tematem była zielona transformacja cyfrowa jako podstawa sieciowej gospodarki o obiegu zamkniętym (S-GOZ). W trakcie Forum przedstawiono cały szereg koncepcji i rozwiązań cyfrowych, które podnoszą innowacyjność i konkurencyjność gospodarki w czasie pokoju i j
14.03.2022

Na przełomie 2022 i 2023 roku pod Bełchatowem ruszy budowa fabryki magazynów energi

Trwają przygotowania do rozpoczęcia inwestycji w fabrykę magazynów energii. Przedstawiciele spółki Compremum, koordynującej całą inwestycję, zapowiadają, że nastąpi to na przełomie 2022 i 2023 roku. Fabryka powstanie w Kleszczowie pod Bełchatowem i na początku zatrudni 300 specjalistów.
01.03.2022

Tauron przygotował nową formułę współpracy ze startupami

46 innowacyjnych rozwiązań, przygotowanych przez startupy, przetestowano dotąd na infrastrukturze energetycznej Grupy Tauron. Część pomysłów została wdrożona m.in. w obszarach obsługi klienta i elektromobilności. W połowie grudnia Tauron przedstawi nową formułę współpracy ze startupami.
09.12.2021

Sukces zielonego przemysłu to IT i AI

Schneider Electric, lider w dziedzinie cyfrowej transformacji zarządzania energią i automatyki, dołączył do najważniejszych podmiotów z obszaru przemysłu, tworzących stowarzyszenie UniversalAutomation.org (UAO). Jego celem jest zarządzanie referencyjną implementacją oprogramowania typu shared source runtime, stworzenie automatyki nowej generacji oraz dzielenie się wiedzą i technologią z przedstawicielami różnych branż.
30.11.2021

Porsche wchodzi na rynek rowerów elektrycznych [WIDEO]

Od 2018 roku Porsche kontroluje pakiet około 10 proc. udziałów w Greyp za pośrednictwem Porsche Ventures. Motoryzacyjny gigant przejmie większościowy pakiet udziałów tego chorwackiego producenta rowerów elektrycznych Greyp Bikes. Jednym z założycieli Greyp Bikes jest Mate Rimac, właściciel Rimac Automobili.
26.11.2021

TrybEco przejmuje Volt Scooters i pozyskuje kapitał na międzynarodową ekspansję

Europejski rynek rowerów elektrycznych urósł w 2020 roku o 25%. Jednym z beneficjentów tego wzrostu jest firma TrybEco działająca w branży mikroelektromobilności. Łódzka spółka za 5 lat chce sprzedawać 15 tys. hybrydowych rowerów elektrycznych rocznie.
26.11.2021

Perowskitowe etykiety cenowe nowym narzędziem dla branży FMCG/Retail

Saule Technologies wprowadza do oferty pierwsze na świecie elektroniczne etykiety cenowo-reklamowe PESL, zasilane perowskitowymi ogniwami fotowoltaicznymi.
25.11.2021

PGNiG w gronie Odbiorców Technologii w akceleratorze Space3ac

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo zostało partnerem Space3ac. Międzynarodowe zespoły, które zgłoszą się do programu akceleracyjnego, mają szansę na otrzymanie wsparcia finansowego i zaprezentowanie swoich możliwości w PGNiG.
23.11.2021

Perowskity Saule coraz bliżej wejścia na NewConnect

Saule S.A., spółka specjalizująca się w produkcji ogniw perowskitowych, przyspiesza wejście na ASO NewConnect.
22.10.2021

Inteligentne miasta w dobie pandemii

Obraz Gdyni jako inteligentnego miasta przyszłości był tematem jednego z paneli w ramach XIII Smart City Forum, które odbyło się w Warszawie. Nasze miasto reprezentował podczas niego Bartosz Bartoszewicz, wiceprezydent Gdyni ds. jakości życia. Po raz kolejny eksperci oraz specjaliści zajmujący się tematyką smart city spotkali się, by zaakcentować najistotniejsze tematy i przedstawić przykłady praktycznych rozwiązań w Polsce i na świecie.
15.10.2021

Perowskity częścią Polskiego Pawilonu podczas Wystawy Światowej Expo 2020 Dubai

Firma Saule Technologies zaprezentowała podczas Wystawy Światowej Expo 2020 Dubai przełomową technologię fotowoltaiki na bazie perowskitów. Odwiedzający Pawilon Polski w Dubaju mogą naładować telefony energią słoneczną prosto z wbudowanej w fasadę instalacji.
15.10.2021

Ogniwa perowskitowe firmy Saule Technologies osiągają imponującą wydajność 25,5 proc.

Pomiary laboratoryjne wykonane przez zespół dra Uliego Würfela w instytucie Fraunhofer ISE potwierdzają: ogniwa fotowoltaiczne na bazie perowskitów firmy Saule Technologies mogą pracować z wydajnością 25,5 proc. w warunkach eksploatacji przy zastosowaniach IoT.
11.10.2021

Bezpiecznie i ekologicznie – praca zdalna może być „smart”

Ludzie spędzają w domach obecnie więcej czasu niż kiedykolwiek wcześniej. Wynika to w dużej mierze z modeli pracy zdalnej lub hybrydowej, przyjętych w wielu firmach w efekcie pandemii COVID-19. Coraz więcej ekspertów przyznaje, że taki model wykonywania obowiązków pozostanie z nami na dłużej. Dlatego tak ważne jest, aby swoje domowe biuro urządzić w oparciu o ideę smart home – czy też smart business. Nowa generacja inteligentnych i cyfrowych technologii może pomóc w poprawie naszych domów pod względem kosztów i wydajności, jednoc
07.10.2021

Na terenie Europy i Ameryki Północnej powstanie 7,9 mln punktów ładowania EV do 2025 roku

Niezależna firma analityczna Berg Insight prognozuje, że liczba podłączonych punktów ładowania samochodów elektrycznych w Europie i Ameryce Północnej osiągnie poziom 7,9 miliona do 2025 roku.
24.09.2021

Bez emisji CO2 w godzinę z Warszawy do Wrocławia?!

Elektryczne i ekologiczne, autonomiczne pojazdy, podróże w kapsułach poruszających się z prędkością dźwięku. To nie science-fiction! Futurystyczne wizje przyszłości sprzed lat dziś zaczynają być teraźniejszością. Zatłoczone, zakorkowane i zanieczyszczone miasta potrzebują rozwiązań, które usprawnią komunikację i transport.
20.08.2021

Polski startup zrewolucjonizuje logistykę wewnętrzną?

Cyfryzacja procesów obejmuje coraz więcej zadań, które od początku historii sektora produkcyjnego znajdowały się w rękach człowieka. Te dwa światy, ludzi i maszyn, łączy startup Optimatik, który w ramach S5 - Akceleratora Technologii 5G w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej i przy wsparciu specjalistów firmy Ericsson, rozwija autorską platformę 5G do optymalizacji floty pojazdów autonomicznych i tradycyjnych wózków widłowych, rewolucjonizując logistykę wewnętrzną w zakładach przemysłowych i centrach logistycznych.
18.08.2021

SeaData i Camdrone stworzyli innowacyjną aplikację do zarządzania danymi z dronów i zamawiania przelotów

Gdyńska firma SeaData zajmuje się monitoringiem środowiska dla portów i przedsiębiorstw. Aktualnie wprowadza na rynek nowatorską aplikację, którą stworzyła we współpracy z firmą Camdrone.
10.08.2021

Hiszpański start-up opracował platformę do monitorowania zanieczyszczeń w morzach i oceanach. W czasie rzeczywistym zarządza też usuwaniem śmieci

Co roku do mórz i oceanów trafia ok. 8 mln ton plastiku. Do 2050 roku w wodach może pływać więcej sztucznych odpadów niż ryb – alarmuje Fundacja MARE. Problemem są również wycieki ropy, choć nawet trzykrotnie więcej trafia jej z naszych dróg czy rzek. Firma Fregata Space opracowała platformę monitorującą z własnymi technikami uczenia maszynowego, która pomaga w wykrywaniu zanieczyszczeń na obszarach morskich. Wykorzystując zdjęcia satelitarne i sztuczną inteligencję, wykrywa ilość odpadów i zarządza ich usuwaniem.
20.07.2021

Schneider Electric Partnerem Roku Microsoft w dziedzinie działań na rzecz zrównoważonego rozwoju

W latach 2018-2020 Schneider Electric pomógł klientom zaoszczędzić 134 mln ton emisji CO2, osiągając poziom 276 mln zaoszczędzonych ton do końca pierwszego kwartału 2021 roku.
15.07.2021

W ciągu najbliższych kilku lat będziemy wyrzucać na śmietnik 78 mln baterii dziennie

W obecnej dyskusji na temat problemu odpadów najczęściej przewija się wątek używania wszędobylskiego plastiku. Okazuje się, że e-odpady mogą być większym wyzwaniem przez wzgląd na materiały, z których są stworzone.
13.07.2021

W następnych pięciu latach GWM planuje zainwestować 100 mld RMB w badania i rozwój ukierunkowany na nowe źródła energii i inteligentną infrastrukturę terenową

Niedawno GWM przeprowadziła w swojej siedzibie 8 Festiwal Technologiczny. Podczas ceremonii otwarcia Jack Wei, prezes GWM, zaznaczył, że napędzane czystą energią, inteligentne samochody nowej generacji będą wyznaczały nowy trend w przyszłym rozwoju przemysłu motoryzacyjnego. GWM planuje zainwestować w kolejnych pięciu latach 100 mld RMB w badania i rozwój NEVS i inteligentnych samochodów, a tym samym zaoferowanie użytkownikom z całego świata bardziej przyjaznych środowisku, inteligentnych i bezpiecznych produktów.
08.07.2021

Polskie smart city staną się bardziej ekologiczne i przyjazne dla mieszkańców

Inteligentne parkingi i oświetlenie miejskie, zarządzanie ruchem drogowym w czasie rzeczywistym, monitoring przestrzeni publicznej czy zdalny odczyt liczników – to rozwiązania z obszaru smart city najczęściej wdrażane przez polskie miasta, które jednak wciąż napotykają przy tym wiele barier.
21.06.2021

Na Śląsku ruszyło Centrum Testowania Technologii Przemysłu 4.0. To szansa dla małych i średnich firm na sprawdzenie nowych rozwiązań zanim w nie zainwestują

– W całej Europie zmienił się łańcuch dostaw, co jest dla małych i średnich firm olbrzymią szansą. Mogą ją wykorzystać dzięki technologii, jednak żeby chciały pójść tą drogą, musimy im pokazać, że to jest efektywne, przystępne cenowo i opłacalne – podkreśla Artur Pollak, prezes APA Group. Gliwicka spółka uruchomiła właśnie Centrum Testowania Technologii Przemysłu 4.0. Pozwoli ono w praktyce sprawdzić, jak wygląda proces produkcji opartej o nowe technologie, jak np. IoT, big data czy machine learningu, na których opiera się koncep
15.06.2021

Bezpieczny transport publiczny napędzi rozwój smart city

Globalny rynek smart city będzie rósł w tempie 20 proc. rocznie i osiągnie wartość 297,7 miliarda dolarów przed końcem 2026 roku, wynika z najnowszych danych firmy badawczej Facts & Factors. Jednym z głównych czynników napędzających wzrost będą wydatki na transport publiczny i zapewnienie jego bezpieczeństwa. Ten ostatni obszar ma kluczowe znaczenie dla funkcjonowania i rozwoju inteligentnych miast, co pokazała choćby pandemia Covid-19.
18.05.2021

Czujniki jakości powietrza pojawiają się w smartfonach. W przewidywaniu zwiększonego zanieczyszczenia powietrza pomoże też sztuczna inteligencja

Interaktywne mapy jakości powietrza i dedykowane aplikacje mobilne są coraz popularniejszym narzędziem, pozwalającym planować na przykład aktywność fizyczną na świeżym powietrzu. Dzięki coraz gęstszej sieci czujników algorytmy uczenia maszynowego pozwalają nie tylko na bieżąco monitorować, lecz także ostrzegać o możliwym wzroście poziomu zanieczyszczeń. Czujniki jakości powietrza można jednak znaleźć również w urządzeniach mobilnych.
06.05.2021

ABAX osiągnął neutralność węglową dwa lata wcześniej niż planowano

Na początku 2020 roku Grupa ABAX rozpoczęła swoją podróż w kierunku neutralności pod względem emisji dwutlenku węgla. Cel zamierzano osiągnąć w 2022 roku. W swoim pierwszym „Raporcie Zrównoważonego Rozwoju” ABAX ogłasza, że stał się neutralny pod względem emisji dwutlenku węgla dwa lata wcześniej niż planowano.
21.04.2021

Biznes w kolorze blue

1,5 biliona dolarów generuje biznes związany z eksploatacją i eksploracją oceanów i mórz. Setki milionów osób o różnych specjalnościach pracuje w logistyce morskiej, turystyce, górnictwie, rybołówstwie i przetwórstwie ryb, żegludze oraz w morskiej energetyce odnawialnej.
19.04.2021

10 klimatycznych i pogodowych zdarzeń rekordowego 2020 roku

Rok 2020 z wielu powodów był nieprzewidywalny i anormalny. Pandemia COVID-19 wpłynęła na życie ludzi na całym świecie, ale ekstremalne zdarzenia klimatyczne i pogodowe również były dotkliwie. Przyjrzyjmy się najważniejszych z nich.
21.01.2021

Wynik wyszukiwania - Katalog firm

Dziękujemy za wysłane grafiki.