Hitachi Energy zwiększa zdolności produkcyjne, aby sprostać zapotrzebowaniu na transformację energetyczną

zg

24.10.2023 14:08
Strona główna ESG, ZRÓWNOWAŻONY ROZWÓJ Hitachi Energy zwiększa zdolności produkcyjne, aby sprostać zapotrzebowaniu na transformację energetyczną

Partnerzy portalu

Hitachi Energy zwiększa zdolności produkcyjne, aby sprostać zapotrzebowaniu na transformację energetyczną - ZielonaGospodarka.pl
Fot. Hitachi Energy

Firma Hitachi Energy, globalny lider technologiczny, dążący do zapewnienia zrównoważonej przyszłości energetycznej dla wszystkich, ogłosiła we wtorek, 24 października 2023 r., że na całym świecie umożliwiła integrację z systemem elektroenergetycznym łączy wysokiego napięcia prądu stałego (HVDC) o mocy ponad 150 gigawatów (GW) - co wystarczyłoby do zaspokojenia szczytowego zapotrzebowania na moc w Japonii. Informacja ta została ogłoszona po uruchomieniu pierwszych dostaw energii z Dogger Bank, największej na świecie morskiej farmy wiatrowej, które realizowane są dzięki pierwszemu w Wielkiej Brytanii zastosowaniu technologii HVDC na farmie wiatrowej.

Firma konsekwentnie zwiększa swoje moce produkcyjne, aby sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu wynikającemu z transformacji w kierunku czystej energii. Od 2020 roku, kiedy koncern Hitachi rozpoczął swoją strategiczną inwestycję, firma Hitachi Energy zwiększyła zatrudnienie o ponad 8 000 osób. W tym samym okresie zainwestowała również 3 miliardy dolarów w produkcję i działalność inżynieryjną oraz badania i rozwój (R&D), rozszerzając swoje współprace i dążąc do tego, aby stać się strategicznym partnerem dla klientów w całym cyklu ich życia. 

Energia elektryczna będzie podstawą całego systemu energetycznego i pomoże napędzać transformację w kierunku czystej energii. Dzisiejszy komunikat pokazuje, w jaki sposób umożliwiamy naszym klientom przyspieszenie rozwoju sieci elektroenergetycznych, którego wymaga cały system - powiedział Claudio Facchin, CEO Hitachi Energy.

Realizowane inwestycje wynikają z planu Hitachi Energy 2030 i Średniookresowego Planu Zarządzania Hitachi 2024. 

Inwestycje w trzech głównych obszarach objętych planem Hitachi Energy 2030:

1) Ciągłe wzmacnianie podstawowej działalności w zakresie sieci elektroenergetycznych

Firma zainwestowała znaczne środki w zwiększenie mocy produkcyjnych i zatrudnienie nowych pracowników w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce, Ameryce Północnej i Południowej oraz w regionie Azji i Pacyfiku. Wśród przykładów tylko z tego roku są fabryka rozwiązań w zakresie jakości zasilania, globalne centrum technologii i innowacji w Indiach i fabryka transformatorów w Chinach. Dodatkowo firma poczyniła ostatnio inwestycje w Szwecji, Szwajcarii i Stanach Zjednoczonych.

Inwestycje w badania i rozwój (R&D) 

Zrównoważone rozwiązania: EconiQ™ niezawierające sześciofluorku siarki (SF6), co pozwala znacznie zmniejszyć ślad węglowy w całym cyklu życia; półprzewodniki mocy nowej generacji, takie jak RoadPak dla elektromobilności; technologie cyfrowe, takie jak Lumada Asset Performance Management i IdentiQ™ dla HVDC oraz jakości energii.

2) Podwojenie wysiłków w zakresie cyfryzacji i usług oraz rozwój na styku systemów energetycznych

Cyfryzacja i usługi: nowa generacja oprogramowania Lumada Asset Performance Management oferująca zalety sztucznej inteligencji; nabycie większościowych udziałów w firmie ELK, dostawcy technologii przekształcania energii w celu poprawy magazynowania i elastyczności na styku systemu energetycznego.

3) Innowacje, synergie, partnerstwa, fuzje i przejęcia w celu przyspieszenia wzrostu

Coraz silniejsze partnerstwa doprowadziły do powstania nowych modeli biznesowych, umów ramowych dotyczących rezerwowania mocy i globalnych standardów, umożliwiając lepsze planowanie w celu zaspokojenia popytu. Do kluczowych projektów realizowanych dzięki technologiom firmy należą Champlain Hudson Power Express, program TenneT’s 2GW i Project Lightning, pierwszy w swoim rodzaju projekt podmorskiego przesyłu energii.

Raport Międzynarodowej Agencji Energii (IEA), „Sieci elektroenergetyczne i bezpieczna transformacja energetyczna”1 stwierdza, że po okresie globalnej stagnacji inwestycje w sieci muszą wzrosnąć niemal dwukrotnie do 2030 r., do ponad 600 mld USD rocznie, a budowa sieci wymaga bezpiecznego łańcucha dostaw i wykwalifikowanych pracowników.

Szybka elektryfikacja transportu, budynków i przemysłu zwiększa zapotrzebowanie na bezpieczną, zrównoważoną i elastyczną energię elektryczną na całym świecie. Firma jest zaangażowana w ciągłe wzmacnianie swojej działalności w kierunku realizacji prognoz dotyczących systemu energetycznego na 2050 r., w którym będziemy świadkami czterokrotnego wzrostu zainstalowanej globalnej mocy wytwórczej i trzykrotnego wzrostu przesyłu energii elektrycznej w porównaniu do stanu obecnego. 

Odkąd rozpoczęliśmy współpracę z Hitachi w lipcu 2020 r., udało nam się przyspieszyć swój wzrost, wykorzystując również efekt synergii w całej Grupie Hitachi  dodał Facchin.  Dzięki ponad stuletniemu doświadczeniu w dziedzinie energetyki, w połączeniu z cyfryzacją jako czynnikiem wspomagającym, możemy szybko skalować działalność i dostarczać naszym klientom innowacyjne usługi oraz rozwiązania. Jako Hitachi wyróżniamy się wyjątkowymi możliwościami w obszarze IT, IoT i OT, aby wspierać naszych klientów w całym cyklu życia.

O Hitachi Energy 


Hitachi Energy jest światowym liderem technologicznym, który dąży do zapewnienia zrównoważonej przyszłości energetycznej dla wszystkich. Obsługujemy klientów z sektorów użyteczności publicznej, przemysłu i infrastruktury, oferując innowacyjne rozwiązania i usługi w całym łańcuchu wartości. Wspólnie z klientami i partnerami tworzymy pionierskie technologie i umożliwiamy cyfryzację niezbędną do przyspieszenia procesu transformacji energetycznej w kierunku neutralnej węglowo przyszłości. Udoskonalamy światowy system energetyczny tak, aby stał się bardziej zrównoważony, odporny i bezpieczny, równoważąc jednocześnie korzyści społeczne, środowiskowe i ekonomiczne. Hitachi Energy może poszczycić się udokumentowanym doświadczeniem i niezrównaną bazą zainstalowanych rozwiązań w ponad 140 krajach. Nasza siedziba główna znajduje się w Szwajcarii, a w 90 krajach zatrudniamy około 40 000 osób, generując obroty o wartości około 10 mld USD.

https://www.hitachienergy.com 

O Hitachi


Hitachi rozwija Biznes Innowacji Społecznych, tworząc zrównoważone społeczeństwo dzięki danym i technologii. Naszym celem jest rozwiązywanie problemów klientów i społeczeństwa za pomocą rozwiązań Lumada wykorzystujących technologie IT, OT (Operational Technology) i produkty oferowane w ramach naszej struktury biznesowej obejmującej Cyfrowe Systemy i Usługi, Zieloną Energetykę i Mobilność, Połączony Przemysł oraz Systemy Motoryzacyjne. Kierując się ekologią, cyfryzacją i innowacyjnością, dążymy do rozwoju poprzez współpracę z naszymi klientami. Skonsolidowane przychody firmy za rok fiskalny 2022 (zakończony 31 marca 2023 r.) wyniosły 10,881.1 miliardów jenów, przy 696 skonsolidowanych spółkach zależnych i około 320 000 pracowników na całym świecie. Więcej informacji na temat Hitachi można znaleźć na stronie internetowej https://www.hitachi.com.

Partnerzy portalu

Surowce

 Ropa brent 83,76 $ baryłka  1,33% 11:11
 Cyna 23110,00 $ tona 0,64% 29 lis
 Cynk 2507,00 $ tona -0,87% 29 lis
 Aluminium 2177,00 $ tona 0,60% 29 lis
 Pallad 1021,53 $ uncja  -1,54% 11:10
 Platyna 936,30 $ uncja  -0,31% 11:11
 Srebro 25,06 $ uncja  0,08% 11:11
 Złoto 2038,40 $ uncja  -0,33% 11:11

Dziękujemy za wysłane grafiki.