KORE wspiera inicjatywę Syngenta na rzecz bioróżnorodności w rolnictwie

KORE wspiera inicjatywę Syngenta na rzecz bioróżnorodności w rolnictwie - ZielonaGospodarka.pl
19.04.2023 17:25
Strona główna ESG, ZRÓWNOWAŻONY ROZWÓJ EkoRolnictwo, BioŻywność KORE wspiera inicjatywę Syngenta na rzecz bioróżnorodności w rolnictwie

Partnerzy portalu

KORE wspiera inicjatywę Syngenta na rzecz bioróżnorodności w rolnictwie - ZielonaGospodarka.pl
Fot. pixabay

Kompleksowość rozwiązania i łatwość wdrożenia napędzają rozwój projektu „IoT for Good”.

Firma KORE, globalny lider w dziedzinie rozwiązań z zakresu internetu rzeczy (ang. Internet of Things, IoT), wiodący hiperskaler IoT oraz dostawca łączności, rozwiązań i analityki IoT, poinformowała dziś o podjęciu się roli dostawcy skalowalnej, globalnej łączności opartej na IoT dla firmy Syngenta na potrzeby realizacji obszernego projektu w obszarze bioróżnorodności.

Zmiany klimatyczne i nadmierna eksploatacja zasobów planety mocno nadwyrężyły bioróżnorodność. Szacuje się, że globalna populacja dzikich zwierząt zmniejszyła się aż o dwie trzecie w ciągu ostatnich 50 lat - jak wynika z raportu opublikowanego przez Światowe Forum Ekonomiczne.

Rolnictwo jest uzależnione od zdrowego, naturalnego ekosystemu wspieranego przez bioróżnorodność, której brak ułatwia swobodne rozprzestrzenianie się chorób dotykających uprawy i zwierzęta gospodarskie. Spadek bioróżnorodności może również negatywnie wpłynąć na jakość gleby.

„Rozwiązania z zakresu IoT pozwalają uzyskać niesamowite dane, które z kolei przyczyniają się do lepszej jakości analiz i imponujących obserwacji - powiedział prezes i dyrektor generalny KORE Romil Bahl. - Syngenta czyni ogromne postępy w rozwiązywaniu poważnego kryzysu w rolnictwie, a firma KORE cieszy się z możliwości zapewnienia rzetelnej, globalnej łączności opartej na IoT, aby niezawodnie powiązać te rozwiązania w trwały, skalowalny sposób”.

Misją firmy Syngenta jest cyfrowe połączenie pól uprawnych na całym świecie, aby zapewnić rolnikom kompleksową analitykę za pośrednictwem projektu pn. „Biodiversity Sensor Project”, który ma na celu określenie sposobu, w jaki praktyki rolnicze i produkty mogą być stosowane w celu ochrony bioróżnorodności, a tym samym wskazanie, jak można zwiększyć bioróżnorodność na rzecz ochrony upraw.

„Podejmowane przez nas działania pomagają rolnikom stawić czoła wyzwaniom obecnego, zmieniającego się świata. Rolnicy muszą dostosować się do skutków zmian klimatu, podnosić jakość gleby i zwiększać bioróżnorodność, a także uwzględniać poglądy społeczeństwa na kwestie żywności i technologii rolniczych” - powiedział Kiran Joseph, kierownik produktów cyfrowych na rzecz zrównoważonego rozwoju w firmie Syngenta.

Częścią tych działań jest wdrażanie czujników bioróżnorodności na polach uprawnych na całym świecie. Według Josepha, Syngenta przekroczyła już w zeszłym roku 200 hektarów cyfrowo połączonych gruntów, a zainstalowane urządzenia przekazują informacje na temat pól uprawnych, praktyk rolniczych i upraw.

Celem jest objęcie projektem 1 miliarda hektarów powierzchni rolnej w ciągu najbliższych dwóch-trzech lat. Firma KORE stała się istotnym elementem realizacji tej inicjatywy, dostarczając globalne karty SIM za pośrednictwem wielu operatorów łączności, a także przyczyniając się do opracowania kompleksowej strategii poprzez ujednolicone, przystępne cenowo podejście do kwestii złożonego globalnego rozwiązania łączności opartej na IoT.

Dołącz do KORE i Syngenty podczas webinaru pt. „Promowanie zrównoważonego rolnictwa z wykorzystaniem IoT” (link: korewireless.com) którego celem będzie omówienie wartości IoT w rolnictwie i rozwiązań rolniczych. Webinar odbędzie się 25 kwietnia o godz. 10:00 czasu wschodniego/15:00 czasu uniwersalnego.

KORE

KORE to pionier, lider i zaufany doradca dostarczający rozwiązania i usługi z zakresu IoT o znaczeniu krytycznym. Umożliwia organizacjom każdej wielkości poprawę wyników operacyjnych i biznesowych poprzez uproszczenie złożoności technologii IoT. Dogłębna wiedza firmy i doświadczenie w zakresie IoT, globalny zasięg, rozwiązania szyte na miarę i sprawność wdrażania przyspieszają i istotnie wpływają na wyniki biznesowe osiągane przez klientów. Więcej informacji można znaleźć na stronie: korewireless.com.Źródło: KORE Wireless

Źródło informacji: PR Newswire

Partnerzy portalu

Surowce

 Ropa brent 83,76 $ baryłka  1,33% 11:11
 Cyna 23110,00 $ tona 0,64% 29 lis
 Cynk 2507,00 $ tona -0,87% 29 lis
 Aluminium 2177,00 $ tona 0,60% 29 lis
 Pallad 1021,53 $ uncja  -1,54% 11:10
 Platyna 936,30 $ uncja  -0,31% 11:11
 Srebro 25,06 $ uncja  0,08% 11:11
 Złoto 2038,40 $ uncja  -0,33% 11:11

Dziękujemy za wysłane grafiki.