Wynik wyszukiwania - "siarka" - Wiadomości

Minister klimatu: nie ma prac nad powiększeniem Białowieskiego PN

Resort nie prowadzi prac nad powiększeniem Białowieskiego Parku Narodowego, choć zajmuje się Puszczą Białowieską, jako obiektem światowego dziedzictwa UNESCO - poinformowała w środę podczas posiedzenia sejmowej komisji ochrony środowiska szefowa resortu klimatu Paulina Hennig-Kloska.
21.03.2024

Bądź człowiekiem – nie truj rodziny i nie truj sąsiada

Benzyna alkilatowa jest czystsza od zwykłej benzyny, ma minimalny zapach, długi okres przydatności do użycia i jest bezpieczniejsza dla środowiska. Jest też wydajniejsza energetycznie, czyli potrzebujesz jej znacznie mniej niż tradycyjnego paliwa bezołowiowego. Wreszcie, o czym warto pamiętać, maszyny, w których ją zastosujesz, będą się łatwiej uruchamiać, a ich silniki – pracować elastyczniej.
09.11.2023

Forum w Krynicy. Wiceminister klimatu: potrzebujemy strategii dla polskiego leśnictwa

Powinniśmy jasno nakreślić strategię dla polskiego leśnictwa i edukować polskie społeczeństwo, czym jest drewno, że jest to surowiec odnawialny, strategiczny i ekologiczny - powiedział w piątek wiceminister klimatu Edward Siarka.
16.09.2023

PSE i Lasy Państwowe podpisały porozumienie dot. współpracy przy rozwoju sieci energetycznych

Spółka Polskie Sieci Elektroenergetyczne oraz Lasy Państwowe podpisały w piątek porozumienie i list intencyjny o współpracy. Pozwoli to budować sieci energetyczne szybciej i sprawniej, a przy tym chronić lasy - oceniła wiceminister Anna Łukaszewska-Trzeciakowska.
18.08.2023

Siarka podczas Międzynarodowej Konferencji Naukowej "RENEWABLE ENERGY SOURCES – enigineering, technology, innovation"

– W dobie zmian klimatycznych ważne jest poszukiwanie nowych rozwiązań, zwłaszcza w dziedzinie odnawialnych źródeł energii. Stawiajmy na własne zasoby, które pozwolą uniezależnić się od innych państw. Biomasa rolna i leśna to znakomita alternatywa – powiedział wiceminister Edward Siarka podczas panelu na konferencji "RENEWABLE ENERGY SOURCES – engineering, technology, innovation" 23 maja 2023 r. w Arłamowie.
24.05.2023

Polska ma wątpliwości dot. projektu rozporządzenia o odbudowie zasobów przyrodniczych

Polska ma uzasadnione wątpliwości dot. projektu rozporządzenia o odbudowie zasobów przyrodniczych - zauważyła minister klimatu Anna Moskwa. W czwartek rozmawiała z unijnym komisarzem ds. środowiska Virginijusem Sinkevičiusem o legislacji UE i sytuacji na Odrze z ub.r.
21.04.2023

EcoFlow wprowadza trzy inteligentne urządzenia na baterię, które odmienią nasze życie w domu, na zewnątrz i w trasie

EcoFlow BLADE to pierwsza na świecie robotyczna kosiarka-zamiatarka do trawy z nawigacją opartą o wirtualne ściany i unikaniem przeszkód. • EcoFlow GLACIER to pierwsza na świecie przenośna lodówka ze zintegrowaną kostkarką i wymienialną baterią. • EcoFlow WAVE 2 to potężny, przenośny klimatyzator i grzejnik.
20.04.2023

Wiceszef MKiŚ: 70 proc. drewna przeładowywanych w naszych portach przyjeżdża do Polski

70 proc. drewna, które jest przeładowywane w naszych portach, to jest drewno, które do Polski przyjeżdża, a nie wyjeżdża - podkreślił w piątek w Sejmie wiceminister klimatu i środowiska Edward Siarka. Dodał, że ponad 96 proc. drewna z Lasów Państwowych jest sprzedawane polskim firmom.
14.04.2023

Wiceszef MKiŚ: można spodziewać się zmiany prawa ws. zaskarżania planów urządzenia lasu do sądu

Można spodziewać się zmian w przepisach dotyczących możliwości zaskarżenia planów urządzania lasu (PUL) przez organizacje pozarządowe do sądu - poinformował w środę wiceminister klimatu i środowiska Edward Siarka. Dodał jednak, że nowe przepisy nie będą mogły sparaliżować gospodarki leśnej w Polsce.
12.04.2023

Analiza mitów związanych z lądową energetyką wiatrową

Serial pt. „Droga do zniesienia zasady 10H” zdaje się nie mieć końca i obfituje w zdecydowanie negatywne zwroty akcji. Jednego z nich doświadczyliśmy podczas posiedzenia Komisji do Spraw Energii, Klimatu i Aktywów Państwowych. Wówczas do rządowego projektu nowelizacji tzw. ustawy wiatrakowej PiS wniósł poprawkę zmieniającą zapisaną pierwotnie w projekcie minimalną odległość usytuowania siłowni wiatrowych od zabudowań mieszkalnych z 500 metrów do 700 metrów.
13.02.2023

Wiceminister Edward Siarka o przyszłości podkarpackich lasów w dobie zmian klimatycznych

Wiceminister Edward Siarka wziął udział w konferencji naukowej pt. „Przyszłość podkarpackich lasów w dobie zmian klimatycznych”, która odbyła się 3 lutego br. w gmachu Uniwersytetu Rzeszowskiego.
07.02.2023

Pozytywna opinia senackiej komisji środowiska ws. części budżetu na 2023 r.

Senacka Komisja Środowiska przegłosowała w środę pozytywną opinię do części budżetu państwa na rok 2023, dotyczących zakresu działania komisji.
04.01.2023

Pierwsza partia peletu z Lasów Państwowych już dostępna

Zakład Przerobu Drewna Lasów Państwowych w Lęborku 14 grudnia 2022 r. zaoferował użytkownikom kotłów na pelet pierwszą partię gotowego produktu. Pelet to rodzaj paliwa z biomasy, który najczęściej wykonany jest z pozostałości po obróbce drewna takich jak wióry czy trociny.
19.12.2022

Edward Siarka przejął zadania wiceministra Jacka Ozdoby

Wiceminister klimatu i środowiska Edward Siarka przejął zadania wykonywane przez wiceministra Jacka Ozdobę - wynika z poniedziałkowego zarządzenia ministra klimatu i środowiska ws. podziału kompetencji w kierownictwie resortu.
06.12.2022

Wicepremier Sasin: węgiel kamienny, brunatny, to nasze bogactwo naturalne

Siarka, węgiel kamienny, brunatny, miedź, gaz ziemny, to nasze bogactwo naturalne, a jego wydobycie to jeden z fundamentów polskiej gospodarki - podkreślił wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin w życzeniach barbórkowych skierowanych do pracowników branży górniczej.
04.12.2022

Ziobro na konwencji Solidarnej Polski: przedstawimy projekt zawieszający unijny system ETS (opis)

W najbliższych dniach przedstawimy projekt zawieszający unijny system ETS co najmniej na czas prowadzenia wojny; to system haraczu, za który płacą wszyscy Polacy - powiedział w sobotę prezes Solidarnej Polski Zbigniew Ziobro.
15.10.2022

Wodór jako lekarstwo na wysokie ceny energii i węgla – RoadShow 2023 #OswajamyWodor

Przydomowe stacje tankowania wodoru, wodorowe pompy ciepła, wodorowe magazyny energii, skuter na wodór, wodorowe instalacje dla aut spalinowych, wodorowa kosiarka oraz niespodzianka dla fanów szybkiej motoryzacji. To wszystko będzie można dotknąć i zobaczyć w działaniu podczas ogólnopolskiej trasy #OswajamyWodor, której celem jest edukacja w zakresie wykorzystania wodoru w życiu codziennym.
27.09.2022

Wiceminister Edward Siarka o Rządowej Tarczy Energetycznej w Małopolsce

Wiceminister Edward Siarka w dniach 19-26 września 2022 r. spotykał się z przedstawicielami rządu, samorządowcami, branżą ciepłowniczą i odbiorcami wrażliwymi na terenie województwa małopolskiego. Głównym tematem spotkań, które się odbyły w powiatach: nowotarskim, tatrzańskim, nowosądeckim, gorlickim oraz limanowskim była aktualna sytuacja w ciepłownictwie oraz Rządowa Tarcza Energetyczna.
27.09.2022

Wiceminister klimatu: w Polsce prowadzona jest zrównoważona gospodarka leśna

W Polsce prowadzona jest zrównoważona gospodarka leśna - powiedział w czwartek wiceminister klimatu i środowiska Edward Siarka. Wyjaśnił, że zrównoważona gospodarka przewiduje m.in. powiększanie gruntów pod zalesianie, dbanie o zdrowie ekosystemów leśnych oraz utrzymanie produkcyjnej funkcji lasu.
16.09.2022

Instalacje fotowoltaiczne i magazyny energii powstaną na gruntach trzech nadleśnictw

Na gruntach kolejnych trzech nadleśnictw na terenie województwa małopolskiego powstaną instalacje fotowoltaiczne i magazyny energii dzięki współpracy spółki Tauron Zielona Energia oraz Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krakowie.
31.08.2022

Inauguracyjne posiedzenie Zespołu ds. zwiększenia udziału biomasy w systemie energetycznym i ciepłowniczym

Identyfikacja barier w rozwoju rynku oraz rekomendacje ich usunięcia to główne zadania powołanego przez Minister Klimatu i Środowiska Zespołu do spraw zwiększenia udziału zrównoważonej biomasy w krajowym systemie elektroenergetycznym i ciepłowniczym. Pierwsze inauguracyjne posiedzenie pod przewodnictwem Sekretarza Stanu w MKIŚ, Pełnomocnika rządu ds. OZE Ireneusza Zyski, odbyło się 10 czerwca 2022 r w Warszawie. W spotkaniu udział wziął także Sekretarz Stanu w MKIŚ, Edward Siarka.
13.06.2022

Wiceminister Edward Siarka podczas 17. sesji Forum ONZ ws. Lasów

„Jestem zaszczycony będąc w gronie krajów z całego świata, które wyróżniają się znaczącymi zasobami leśnymi. Nie ulega wątpliwości, że lasy musimy chronić dla następnych pokoleń, nie dopuszczać do ich degradacji, ale też mądrze korzystać z ich zasobów” – mówił wiceminister Edward Siarka podczas 17. Sesji Forum Narodów Zjednoczonych (ONZ) poświęconej lasom, która odbyła się 9 maja 2022 r. w Nowym Jorku.
10.05.2022

Już za kilka dni drony będą monitorować emisje ze statków na Morzu Bałtyckim

Flota zaawansowanych technologicznie, wyspecjalizowanych dronów zostanie wykorzystana do monitorowania emisji ze statków handlowych na Morzu Bałtyckim.
18.04.2022

Wiceminister Edward Siarka na spotkaniu z wiceministrem środowiska, wód i lasów Rumunii

„Bardzo cenna jest dla mnie możliwość wspólnych rozmów na temat kluczowych kwestii w obszarze zrównoważonej gospodarki leśnej w Unii Europejskiej” - powiedział wiceminister Edward Siarka podczas kolejnego z cyklu spotkań dotyczących unijnej polityki w zakresie klimatu i leśnictwa. Tym razem Pełnomocnik Rządu ds. Leśnictwa i Łowiectwa odbył wideokonferencję z Ionuț Sorin Banciu, Sekretarzem Stanu w Ministerstwie Środowiska, Wód i Lasów Rumunii.
05.04.2022

Elektryki na siarkę - rozwiązują problem wydajności akumulatorów i ceny

Naukowcy odkryli nowy sposób produkcji i stabilizacji rzadkiej formy siarki, która funkcjonuje w elektrolicie węglanowym – płynie transportującym energię, stosowanym w komercyjnie używanych akumulatorach litowo-jonowych. Dzięki temu baterie siarkowe nie tylko stałyby się opłacalne, ale miałyby też trzykrotnie większą pojemność niż baterie litowo-jonowe i wytrzymałyby ponad 4000 ładowań, co odpowiada 10 latom użytkowania – co rówież stanowi dodatkową zaletę.
01.04.2022

Europosłowie w liście do Timmermansa: strategia KE ws. lasów uderzy w bioróżnorodność

Europosłowie Bogdan Rzońca (PiS, EKR) i Alexander Bernhuber (Austriacka Partia Ludowa, EPL) we wspólnym liście do wiceprzewodniczącego Komisji Europejskiej Fransa Timmermansa argumentują, że unijna strategia dotycząca lasów spowoduje znaczny spadek produkcji drewna, podwyżkę jego cen oraz wzrost bezrobocia w UE.
20.03.2022

Wiceministra Edward Siarka na spotkaniu z wiceministrem przedsiębiorczości i innowacji Królestwa Szwecji

Pełnomocnik Rządu ds. Leśnictwa i Łowiectwa Edward Siarka wspólnie z Sekretarzem Stanu w Ministerstwie Przedsiębiorczości i Innowacji Szwecji Oskarem Magnussonem podjęli rozmowy dotyczące kluczowych dokumentów europejskich i kierunków rozwoju polityki leśnej.
14.03.2022

Polsko-Rumuńskie konsultacje Międzyrządowe

Polityka klimatyczno-energetyczna oraz leśnictwo to główne tematy rozmów w ramach polsko-rumuńskich konsultacji międzyrządowych. W wydarzeniu, które odbyło się 3 marca 2022 r., udział wzięli pełnomocnik rządu ds. leśnictwa i łowiectwa Edward Siarka oraz Główny Geolog Kraju Piotr Dziadzio.
04.03.2022

Lustra i króliki - rewolucja w technologii fotowoltaicznej

Pozyskiwanie energii za pomocą zwierciadła - polski startup technologiczny rusza z produkcją nowego rodzaju paneli fotowoltaicznych światła odbitego.
14.02.2022

Wiceminister Edward Siarka na konferencji Europa Karpat

Dyplomacja parlamentarna dla bezpieczeństwa Europy, Zielony Ład oraz odbudowa gospodarki regionu Karpat po kryzysie wywołanym przez pandemię to główne tematy Konferencji Europa Karpat. W wydarzeniu, które odbyło się w dniach 4-6 lutego 2022 r. w Krasiczynie, uczestniczył wiceminister klimatu i środowiska Edward Siarka.
08.02.2022

Do końca stycznia konsultacje ws. planu przeciwpożarowego dla polskiej części obiektu UNESCO Białowieża Forest

Do końca stycznia 2022 r. Instytut Badawczy Leśnictwa (IBL) prowadzi konsultacje społeczne ws. projektu planu przeciwpożarowego zabezpieczenia i gaszenia pożarów dla polskiej części Transgranicznego Obiektu Światowego Dziedzictwa Białowieża Forest.
25.01.2022

Turcja chce poprawić stan Morza Śródziemnego. Na celowniku paliwa z wysokim poziomem siarki

Turcja i państwa sąsiednie zobowiązały się do wzmocnienia wysiłków na rzecz walki z zagrożeniami, jakie stwarzają zanieczyszczenia środowiska dla zdrowia ludzi i naturalnych siedlisk Morza Śródziemnego. W planie jest ograniczenie zawartości siarki w paliwie wykorzystywanym do żeglugi na Morzu Śródziemnym.
25.12.2021

Mniej siarki w paliwach żeglugowych? Kraje Morza Śródziemnego wprowadzają zmiany

21 krajów basenu Morza Śródziemnego zobowiązało się w piątek w Antalyi w Turcji do zmniejszenia zawartości siarki w paliwach, wykorzystywanych przez statki na Morzu Śródziemnym, których zrzuty mają niszczycielski wpływ na środowisko morskie - poinformowała agencja AFP.
11.12.2021

Siarka: zintegrowany plan dla Puszczy Białowieskiej - na początku 2023 r.

Na początku 2023 roku powinien zostać przyjęty zintegrowany plan zarządzania Puszczą Białowieską jako dziedzictwem UNESCO - poinformował PAP wiceminister klimatu i środowiska Edward Siarka. Dodał, że dokument ma przygotować Instytut Ochrony Środowiska.
20.10.2021

Siarka: wprowadzenie ograniczeń w eksporcie polskiego drewna - możliwe

Sytuacja na rynku drewna jest monitorowana m.in. w kontekście jego wywozu z kraju; jeśli to się nasili, możliwe jest wprowadzenie ograniczeń w eksporcie, np. zakazu wywozu całych kłód - powiedział PAP wiceminister klimatu i środowiska Edward Siarka.
14.10.2021

O przyszłości modelu ochrony środowiska leśnego

„Ochrona przyrody jest naszym obowiązkiem i inwestycją w przyszłość. Stanowi kluczowy element wielofunkcyjnej, zrównoważonej gospodarki leśnej, a rola polskich leśników nie tylko w utrzymaniu, ale też w odtwarzaniu polskiej bioróżnorodności, jest trudna do przecenienia” – podkreślił minister klimatu i środowiska Michał Kurtyka podczas konferencji „Przyszłość modelu ochrony środowiska leśnego w kontekście komunikatu Komisji Europejskiej na temat Strategii bioróżnorodności 2030”. Wydarzenie odbyło się 8 października 2021 r. w Warsz
11.10.2021

Ruszyła ogólnopolska akcja #sadziMY z udziałem Pary Prezydenckiej

1 października 2021 r. w Piotrkowie Trybunalskim, wiceminister klimatu i środowiska Edward Siarka wziął udział wraz z Parą Prezydencką w sadzeniu drzew inaugurując tym samym akcję #SadziMY. Na powierzchni ponad 3 ha w Lesie Wolborskim na obrzeżach Piotrkowa Trybunalskiego wspólnie z pracownikami administracji publicznej, harcerzami, żołnierzami, strażakami i pracownikami Lasów Państwowych zasadzone zostanły sosny, buki i jarzęby.
04.10.2021

Wiceminister Siarka na IX Forum Innowacyjności „Klimat wobec wyzwań XXI wieku”

Wyzwania stojące przed gospodarką leśną wobec zmian klimatu to główny temat rozmów podczas IX Forum Innowacyjności „Klimat wobec wyzwań XXI wieku”. W wydarzeniu, które odbyło się 30 września 2021 r., udział wziął wiceminister klimatu i środowiska Edward Siarka.
01.10.2021

Zanieczyszczenie powietrza bardziej szkodliwe niż wcześniej sądzono

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) opublikowała nowe, bardziej rygorystyczne od poprzednich rekomendacje dotyczące jakości powietrza. Eksperci WHO przekonują, że gdyby wszędzie na świecie udało się obniżyć poziom skażenia poniżej określonych progów bezpieczeństwa, to dzięki temu można by uratować od przedwczesnej śmierci miliony osób w skali roku. Sprawdź, o jakie poziomy zanieczyszczeń chodzi.
24.09.2021

Wiceminister Siarka: strategia leśna UE zagraża przyszłości polskich lasów i gospodarce

Unijna Strategia Leśna zagraża przyszłości polskich lasów i polskiej gospodarce - stwierdził w środę wiceminister klimatu i środowiska Edward Siarka. Według niego należy wypracować kompromis, który uwzględni interesy krajów o wysokiej lesistości, jak Polska.
23.09.2021

Wiceminister Edward Siarka o strategii leśnej UE

Wiceminister klimatu i środowiska Edward Siarka spotkał się w Brukseli z komisarzem ds. rolnictwa UE, Januszem Wojciechowskim. Głównym tematami spotkania były: strategia leśna oraz kwestie dotyczące gospodarki leśnej UE.
23.09.2021

Ministerstwo Klimatu i Środowiska otwarte na współprace z NGO

„Dzisiejsze spotkanie z organizacjami pozarządowymi jest pierwszym po 20 latach przerwy i pierwszym rozpoczynającym cykl spotkań z NGO. Wierzę, że współpraca, wymiana informacji i konsultacje z organizacjami to istotna część dialogu pomiędzy administracją publiczną a społeczeństwem obywatelskim” – podkreślił minister Michał Kurtyka podczas spotkania kierownictwa Ministerstwa Klimatu i Środowiska z przedstawicielami NGO, które odbyło się 16 września 2021 r.
17.09.2021

Wiceminister Edward Siarka na spotkaniu z łowczymi okręgowymi

Wiceminister klimatu i środowiska Edward Siarka spotkał się z Łowczymi Okręgowymi Polskiego Związku Łowieckiego w siedzibie Instytutu Badawczego Leśnictwa w Sękocinie Starym.
01.09.2021

Kolejny krok do ratowania Puszczy Białowieskiej, ruszają prace nad zintegrowanym planem zarządzania

Instytut Ochrony Środowiska-Państwowy Instytut Badawczy wspólnie z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej podpisali umowę dotyczącą prac nad zintegrowanym planem zarządzania Puszczą Białowieską jako obiektem Światowego Dziedzictwa UNESCO. To priorytetowy projekt w zakresie realizacji polityki klimatycznej i środowiskowej naszego kraju.
26.08.2021

Dziadzio: chcemy współpracować z krajami afrykańskimi, a także z Ukrainą ws. kluczowych surowców

Państwowa Służba Geologiczna będzie współpracować ze swoimi odpowiednikami w państwach afrykańskich oraz w innych obszarach geograficznych, a także z Ukrainą, aby w przyszłości móc zabezpieczyć strategiczne surowce dla Polski - mówi PAP Główny Geolog Kraju Piotr Dziadzio.
09.08.2021

BCC: ustawa o gruntach leśnych przykładem etatystycznego podejścia do gospodarki

Ustawa o gruntach leśnych to przykład etatystycznego podejścia do gospodarki, wprowadza specjalne rozwiązania dla inwestycji na cele polityki państwa - oceniło w czwartek BCC. Wskazało na brak wyjaśnienia w uzasadnieniu, dlaczego przepisy nie będą stosowane w całej Polsce.
29.07.2021

Wiceminister Edward Siarka o przyszłej strategii leśnej UE

14 lipca 2021 roku wiceminister klimatu i środowiska Edward Siarka spotkał się z Ambasadorem przy UE Arkadiuszem Plucińskim oraz z polskimi Posłami do Parlamentu Europejskiego. Głównym tematami spotkania były: przyszła strategia leśna oraz aktualne kwestie dotyczące gospodarki leśnej UE.
15.07.2021

Czy Lasy Państwowe będą budować farmy wiatrowe?

Jak dużą rolę odgrywają kwestie bezpieczeństwa energetycznego, które źródła energii są najbardziej akceptowalne? Jakie są oczekiwania co do transformacji energetycznej, neutralności klimatycznej, świadomości proekologicznej społeczeństwa? Na te i wiele innych pytań starali się odpowiedzieć uczestnicy kolejnej konferencji cyklu Forum Samorządowego Pomorza Zachodniego zorganizowanej przez think tank Nobilis Media 2 lipca. Tematem wiodącym były odnawialne źródła energii.
06.07.2021

Rusza program „Leśna szkoła z klimatem”

Podniesienie świadomości prośrodowiskowej wśród dzieci przez realizację zajęć dydaktycznych na łonie natury i prowadzenie aktywności w trosce o środowisko naturalne to główne założenia programu „Leśna szkoła z klimatem”. Jego inauguracja odbyła się 10 czerwca 2021 roku w Nadleśnictwie Celestynów podczas konferencji z udziałem ministra klimatu i środowiska Michała Kurtyki, ministra edukacji i nauki Przemysława Czarnka, wiceministra klimatu i środowiska Edwarda Siarki i p.o. Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych Józefa Kubicy.
11.06.2021

Pilotaż projektu instalacji pomp ciepła w Krynicy Zdroju i Rabce Zdroju

Minister klimatu i środowiska Michał Kurtyka 2 czerwca 2021 roku ogłosił rozpoczęcie prac nad pilotażowym projektem instalacji pomp ciepła z wykorzystaniem otworowych wymienników ciepła dla obszarów Krynicy Zdroju i Rabki Zdroju. Prace będą realizowane przez 12 miesięcy, a projekt będzie finansowany w ramach programu „ Polska Geotermia Plus” z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
04.06.2021

Siarka: obecne instrumenty prawne nie dają możliwości żadnej prywatyzacji lasów

– Wszystkie obecnie obowiązujące instrumenty prawne nie dają możliwości, żeby dochodziło do jakiejkolwiek prywatyzacji lasów – powiedział w czwartek w Sejmie wiceminister środowiska Edward Siarka, odnosząc się do pytań o poselski projekt ustawy dot. gospodarki leśnej.
20.05.2021

Wiceminister Siarka na spotkaniu ministrów odpowiedzialnych za leśnictwo państw Grupy Wyszehradzkiej oraz Bułgarii i Rumunii

Leśnictwo i gospodarka leśna w świetle Europejskiego Zielonego Ładu to temat spotkania ministrów odpowiedzialnych za leśnictwo państw Grupy Wyszehradzkiej oraz Bułgarii i Rumunii, które odbyło się 13 maja 2021 r. W wydarzeniu, zorganizowanym w ramach polskiej prezydencji w Grupie Wyszehradzkiej, uczestniczył wiceminister klimatu i środowiska Edward Siarka.
14.05.2021

„Łączą nas Drzewa” ogólnopolska kampania MKiŚ

Do 2050 r. chcemy, by lesistość w Polsce wynosiła 33 proc." – powiedział wiceminister klimatu i środowiska Edward Siarka. Jak podał resort, w środę ruszyła kampania "Łączą nas drzewa", która ma zachęcić do ich sadzenia.
05.05.2021

Resort klimatu: rusza kampania "Łączą nas Drzewa"

Rusza ogólnopolska kampania „Łączą nas Drzewa”, która została zainaugurowana przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę w Międzynarodowy Dzień Lasów, 21 marca - poinformowało we wtorek Ministerstwo Klimatu i Środowiska.
04.05.2021

Dziękujemy za wysłane grafiki.