Hydromega z pozytywnymi rezultatami pokazów terenowych bezzałogowej kosiarki bijakowej BG 1800

Strona główna Energetyka, OZE Hydromega z pozytywnymi rezultatami pokazów terenowych bezzałogowej kosiarki bijakowej BG 1800

Partnerzy portalu

Hydromega z pozytywnymi rezultatami pokazów terenowych bezzałogowej kosiarki bijakowej BG 1800 - ZielonaGospodarka.pl
Fot. Hydromega

Podstawę działalności firmy Hydromega stanowią systemy hydrauliki siłowej, projektowane i montowane w obiektach przemysłowych. Od lat firma z sukcesem inwestuje także w obszar specjalistycznych pojazdów bezzałogowych, do których obok ciężkich robotów przemysłowych typu FLORIAN, należy także pierwsza bezzałogowa kosiarka przemysłowa BG 1800 krajowej produkcji.

Kosiarka bijakowo-gąsienicowa BG 1800 jest napędzana dwoma silnikami spalinowymi przeznaczonymi do napędu gąsienic jezdnych poprzez układ hydrauliczny i do napędu zespołu tnącego (bijaków), osiągających obroty o wartości 2860 obr/min oraz prędkość roboczą do 8 km/h. Napęd zespołu koszącego przenoszony jest przez koło pasowe ze sprzęgłem odśrodkowym na wale silnika i przekładnię pasową. Kosiarka na podwoziu gąsienicowym zasilana jest przez układ hydrauliczny i silniki hydrauliczne. Korekcja wysokości koszenia odbywa się za pośrednictwem cylindrów hydraulicznych zasilanych z układu hydraulicznego.

Kosiarka jest przeznaczona do wykaszania (ścinanie+rozdrabnianie) traw, nieużytków, krzewów, odrostów i samosiejek, do pracy na skarpach autostradowych, kolejowych, stokach narciarskich. Ma zdolność mulczowania chrustu w rolnictwie, ogrodnictwie i leśnictwie. Może być zastosowana do utrzymania zielonej infrastruktury komunalnej. Maszyna służy również do rekultywacji łąk na terenach niezagospodarowanych z zamiarem pozostawienia pokosu, do niszczenia resztek (łodyg) pozostawionych na polach np. po uprawie kukurydzy. Maszyna tego typu pełni dwie funkcje – koszenia i jednoczesnego rozdrabnia skoszonego materiału – co pozwala na mineralizację resztek roślinności i ponowną aplikację do gleby.

Gąsienicowy napęd jezdny kosiarki umożliwia pracę w terenie podmokłym, grząskim, o nachyleniu powierzchni do 40 stopni. W kosiarce częścią tnącą są noże bijakowe na wale tnącym. System 22. noży (18063-RM-64) pozwala na ścinanie i rozdrabnianie krzaków, krzewów, samosiejek drzew o średnicy łodygi do 5 cm.

Po pozytywnie zakończonych próbach technicznych firma stawia na dalszy rozwój produktu i działania promocyjne, mające na celu zwiększenie świadomości potencjalnych odbiorców. W ostatnich miesiącach Hydromega była obecna na Międzynarodowych Targach Techniki Rolniczej AGROTECH oraz Pomorskich Agro Targach, gdzie jury konkursu „Hit Targów” wyróżniło samobieżną gąsienicową kosiarkę bijakową BG 1800 w kategorii: rozwiązanie innowacyjne w rolnictwie. Urządzenie brało również udział w wielu pokazach terenowych, odbywających się m.in. na stoku narciarskim, polu golfowym oraz licznych terenach rolniczo-przemysłowych.

Kolejnym przystankiem na targowej mapie Polski i okazją do testów produktu będzie Międzynarodowa Wystawa Rolnicza AGRO SHOW, która odbędzie się we wrześniu na terenie lotniska w Bednarach. 

Zapraszamy do zapoznania się z aktualną ofertą firmy na stronie internetowej: https://hydromega.com.pl/produkty-i-uslugi/

Partnerzy portalu

Surowce

 Ropa brent 85.62 $ baryłka  0,30% 16.07.2026 10:05
 Cyna 52702.5 $ tona -2,22% 16.07.2026 10:05
 Cynk 3553.25 $ tona -1,00% 16.07.2026 10:05
 Aluminium 3153.25 $ tona -0,53% 16.07.2026 10:05
 Pallad 1321.5 $ uncja  1,23% 16.07.2026 10:05
 Platyna 1689.7 $ uncja  3,03% 16.07.2026 10:05
 Srebro 58.1 $ uncja  -1,59% 16.07.2026 10:05
 Złoto 4067.05 $ uncja  0,22% 16.07.2026 10:05

Dziękujemy za wysłane grafiki.