Hitachi Energy rozszerza swoją produkcję w Szwecji

zg

22.11.2023 12:22 Źródło: Hitachi Energy
Strona główna Energetyka, OZE Hitachi Energy rozszerza swoją produkcję w Szwecji

Partnerzy portalu

Hitachi Energy rozszerza swoją produkcję w Szwecji - ZielonaGospodarka.pl
Fot. Hitachi Energy

Firma Hitachi Energy, globalny lider technologiczny, który kształtuje zrównoważoną przyszłość energetyczną dla wszystkich, poinformowała, że rozszerza swoją produkcję w Smedjebacken i Ludvice, w regionie Dalarna w Szwecji. To część ogłoszonego wcześniej planu zatrudnienia ponad 2000 dodatkowych pracowników w ciągu najbliższych dwóch lat.

Inwestycja obejmuje budowę nowej fabryki o powierzchni 3300 m2 w Smedjebacken oraz rozbudowę o 1400 m2 zakładu w Ludvice, który zwiększy produkcję zaawansowanych zaworów energoelektronicznych do użytku w wysokonapięciowych systemach przesyłu prądu stałego (HVDC) i rozwiązaniach z zakresu jakości energii.

Budowa nowej fabryki rozpocznie się w nadchodzących miesiącach a jej uruchomienie planowane jest pod koniec 2024 r. Powstanie obok istniejącego zakładu Hitachi Energy, który otwarto w sierpniu 2022 r. W międzyczasie, przed końcem roku, planowane jest również rozpoczęcie rozbudowy fabryki w Ludvice, a jej zakończenie przewiduje się na początek roku 2025.

Obiekty te pomogą zaspokoić rosnące zapotrzebowanie na systemy HVDC, technologię, która umożliwia przesył energii elektrycznej na dużą skalę, a także na rozwiązania w zakresie jakości energii, które poprawiają stabilność napięcia i niezawodność sieci.

Ta najnowsza generacja produktów energoelektronicznych jest szczególnie przydatna do stabilnej integracji energii odnawialnej, łączenia różnych systemów elektroenergetycznych i wspierania słabych sieci energetycznych, aby uczynić system energetyczny bardziej zrównoważonym, elastycznym i bezpiecznym, jednocześnie dążąc do osiągnięcia neutralnej węglowo przyszłości energetycznej dla wszystkich.

Hitachi Energy w Szwecji jest obecnie na drodze do znacznego rozwoju, spowodowanego przyspieszającą transformacją energetyczną. W ciągu najbliższych dwóch lat planuje zatrudnić w tym kraju ponad 2000 osób - inżynierów oraz pracowników z różnych obszarów.

- Popyt na naszą czołową technologię osiągnął obecnie niespotykany poziom i jesteśmy bardzo zadowoleni, że możemy nadal inwestować i rozwijać naszą produkcję w Szwecji - mówi Andreas Berthou, globalny dyrektor Biznesu HVDC w Hitachi Energy. W Szwecji działają nasze centra kompetencyjne zajmujące się HVDC oraz jakością energii, a także dział badawczo-rozwojowy i kluczowe zakłady produkcyjne. Z niecierpliwością czekamy na nowych pracowników, którzy zechcą do nas dołączyć i przyczynić się do globalnej transformacji energetycznej.

- Jesteśmy w niezwykle ekscytującej i ekspansywnej fazie wzrostu na całym świecie, z silnym udziałem w Szwecji, zarówno pod względem inwestycji, jak i zatrudnienia - mówi Tobias Hansson, dyrektor zarządzający Hitachi Energy w Szwecji.  Z niecierpliwością czekamy na rozpoczęcie tej podróży wraz ze społecznością lokalną i z całego regionu.

Hitachi Energy zatrudnia ponad 5500 pracowników w Szwecji, pracujących w 10 lokalizacjach. Największe z nich to Ludvika z około 3500 pracownikami i Västerås, gdzie zatrudnionych jest 1200 pracowników.

Rozwiązanie HVDC firmy Hitachi Energy łączy w sobie wiodące na świecie doświadczenie w zakresie zaworów przekształtnikowych HVDC, cyfrowej platformy sterowania MACH™2, przekształtnikowych transformatorów mocy i rozdzielnic wysokiego napięcia, a także analiz systemu, projektowania, dostaw, nadzoru nad instalacją i uruchomień.

HVDC Light® to technologia przekształcania napięcia opracowana przez Hitachi Energy, która została wprowadzona na rynek ponad 25 lat temu. Jest to preferowana technologia dla wielu zastosowań sieciowych, w tym łączenia krajowych sieci energetycznych oraz integracji morskich farm wiatrowych z systemami przesyłowymi na stałym lądzie. Cechą charakterystyczną HVDC Light są wyjątkowo kompaktowe stacje przekształtnikowe i niezwykle niskie straty elektryczne.

Firma Hitachi Energy była pionierem komercyjnej technologii HVDC prawie 70 lat temu i zrealizowała ponad połowę światowych projektów HVDC.

Rozwiązania Hitachi Energy w zakresie jakości energii umożliwiają operatorom sieci i klientom przemysłowym ograniczenie wahań napięcia i innych destabilizujących efektów wykorzystania energii odnawialnej oraz znaczne zwiększenie zdolności przesyłowych.

Większa liczba odnawialnych źródeł energii w systemie energetycznym oznacza, że rozwiązania w zakresie jakości zasilania, z których sami wiele wprowadziliśmy w ciągu ostatnich 70 lat, są niezbędne do utrzymania stabilności sieci i niezawodnego przepływu energii.

Partnerzy portalu

ase_390x150_2022

Surowce

 Ropa brent 83,76 $ baryłka  1,33% 11:11
 Cyna 23110,00 $ tona 0,64% 29 lis
 Cynk 2507,00 $ tona -0,87% 29 lis
 Aluminium 2177,00 $ tona 0,60% 29 lis
 Pallad 1021,53 $ uncja  -1,54% 11:10
 Platyna 936,30 $ uncja  -0,31% 11:11
 Srebro 25,06 $ uncja  0,08% 11:11
 Złoto 2038,40 $ uncja  -0,33% 11:11

Dziękujemy za wysłane grafiki.