III Międzynarodowy Dzień Dostawców na Konferencji PSEW 2024. Współpraca międzynarodowa – sposób na realizację celów UE w zakresie OZE na rok 2030

Strona główna Energetyka, OZE III Międzynarodowy Dzień Dostawców na Konferencji PSEW 2024. Współpraca międzynarodowa – sposób na realizację celów UE w zakresie OZE na rok 2030

Partnerzy portalu

III Międzynarodowy Dzień Dostawców na Konferencji PSEW 2024. Współpraca międzynarodowa – sposób na realizację celów UE w zakresie OZE na rok 2030 - ZielonaGospodarka.pl
Fot. PSEW

Morska energetyka wiatrowa to jeden z głównych filarów polskiej transformacji energetycznej. Liczne analizy wskazują, że sektory onshore i offshore wind do 2040 r. mogą zagwarantować w Polsce niemal 200 tysięcy nowych miejsc pracy oraz ponad 450 mld zł wartości dodanej dla polskiej gospodarki. Polskie firmy, zagraniczni inwestorzy oraz przedstawiciele Komisji Europejskiej i państw regionu Morza Bałtyckiego już w 4-6 czerwca, po raz kolejny spotkają się na International Suppliers Day podczas Konferencji PSEW2024 w Świnoujściu, aby rozmawiać o współpracy na rzecz budowy silnego, europejskiego przemysłu wiatrowego.

W wydarzeniu udział wezmą m.in. przedstawiciele Komisji Europejskiej, Ambasadorzy państw leżących wokół Morza Bałtyckiego, kluczowi ministrowie zarządzający obszarem rozwoju offshore oraz inwestorzy z międzynarodowym doświadczeniem w rozwoju morskich farm wiatrowych. Szczególny nacisk położony będzie na rolę europejskiego przemysłu w realizacji celów UE w zakresie energetyki wiatrowej. 

Głównym tematem International Suppliers Day będzie dyskusja o przyszłości przemysłu offshore w Basenie Morza Bałtyckiego oraz to, jak wykorzystać doświadczenia z przemysłu morskiego do budowy przemysłu offshore wind. Uwaga skupi się na krajowych specjalizacjach oraz na tym, jak powinien wyglądać model rozwoju europejskiego łańcucha dostaw. Ważnym wątkiem będzie również zapewnienie bezpieczeństwa pracy strategicznych inwestycji, które w kolejnych dekadach stanowić będą o bezpieczeństwie energetycznym Europy i poszczególnych Państw.

Organizatorzy wydarzenia nie zapomną również o kwestiach wspólnych projektów infrastrukturalnych w celu budowy zintegrowanej sieci elektroenergetycznej Bałtyku, która ułatwi integrację wytworzonej w MFW energii elektrycznej na rynku regionalnym.

W ramach International Suppliers Day odbędą się także liczne warsztaty .in.. na temat postępowań przetargowych dla I i II fazy offshore, czy wymagań stawianych polskim dostawcom w postępowaniach przetargowych. Obfitujące w szeroki wachlarz wydarzeń International Suppliers Day to droga do budowania silnego europejskiego łańcucha dostaw dla sektora offshore i onshore oraz tworzenie ram współpracy międzynarodowej w tym obszarze. Polskie firmy będą miały doskonałą okazję nawiązania kontaktów biznesowych z partnerami zagranicznymi (udział w wydarzeniu potwierdziło już liczne grono podmiotów przemysłowych z największych rynków offshore), tym samym zyskując szansę wejścia na rynki zachodnie.

W tym roku głównym gospodarzem International Suppliers Day będzie Wind Industry Hub (WIH), który stworzy specjalną strefę wystawienniczą dla podmiotów współpracujących z WIH. 

Wejściówki na International Suppliers Day 6 czerwca w atrakcyjnych cenach i informacje: www.konferencjapsew.pl

Partnerzy portalu

ase_390x150_2022

Surowce

 Ropa brent 83,76 $ baryłka  1,33% 11:11
 Cyna 23110,00 $ tona 0,64% 29 lis
 Cynk 2507,00 $ tona -0,87% 29 lis
 Aluminium 2177,00 $ tona 0,60% 29 lis
 Pallad 1021,53 $ uncja  -1,54% 11:10
 Platyna 936,30 $ uncja  -0,31% 11:11
 Srebro 25,06 $ uncja  0,08% 11:11
 Złoto 2038,40 $ uncja  -0,33% 11:11

Dziękujemy za wysłane grafiki.