Konferencja PSEW2024: transformacji energetycznej Polski nie będzie bez energii z wiatru

Konferencja PSEW2024: transformacji energetycznej Polski nie będzie bez energii z wiatru - ZielonaGospodarka.pl
28.05.2024 15:33
Strona główna Energetyka, OZE Konferencja PSEW2024: transformacji energetycznej Polski nie będzie bez energii z wiatru

Partnerzy portalu

Konferencja PSEW2024: transformacji energetycznej Polski nie będzie bez energii z wiatru - ZielonaGospodarka.pl
Fot. Polskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej

Rosnący udział energetyki wiatrowej w miksie wytwórczym podnosi poziom bezpieczeństwa energetycznego kraju oraz wpływa pozytywnie na rozwój społeczny i gospodarczy na poziomie lokalnym i centralnym. Merytoryczna debata na temat wizji polityki energetycznej Polski jest kluczowa dla niezależności, konkurencyjności, czy ochrony klimatu. Będą to kluczowe tematy Konferencji Polskiego Stowarzyszenia Energetyki Wiatrowej, która odbędzie się w dniach 4-6 czerwca w Świnoujściu. Wydarzenie na skalę europejską od 19 lat stanowi miejsce kształtowania rozwiązań na najbardziej palące wyzwania branży wiatrowej.

Kluczowe wnioski i rozwiązania wykuwają się w gronie cenionych autorytetów sektora OZE - polityków, ekspertów, największych inwestorów, przedsiębiorców czy naukowców. W gronie ponad 100 prelegentów tegorocznej konferencji znajdą się m. in.: Waldemar Sługocki - sekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju i Technologii, Miłosz Motyka - wiceminister Klimatu i Środowiska, Grzegorz Onichimowski - prezes PSE, Piotr Listwoń, wiceprezes TGE, Marek Szymankiewicz - prezes ENEA Operator, Olgierd Geblewicz - marszałek województwa zachodniopomorskiego, Giles Dickson - prezes WindEurope, czy prof. dr hab. Szymon Malinowski, przewodniczący zespołu doradczego ds. kryzysu klimatycznego PAN.

W wydarzeniu udział wezmą Event Ambasadorzy: Jagna Kubańska-Łyczakowska, Head of Public Affairs Poland & Baltics w Vestas, Sebastian Jabłoński, prezes Respect Energy oraz Michał Kołodziejczyk, prezes Equinor Polska oraz wszystkie spółki z sektora OZE skupione wokół energetyki wiatrowej w Polsce.

Konferencja PSEW to platforma sprzyjająca współpracy, zdobywaniu wiedzy i doświadczeń tak, aby energia z wiatru jeszcze szybciej, taniej i w sposób zrównoważony napędzała zieloną transformację. Ten rok przyniósł rekordowe 10 GW mocy w energetyce wiatrowej, jednak potencjał Polski jest znacznie większy. Branża wiatrowa, samorząd i przemysł wyczekują nowych zapisów i zmiany odległości minimalnej na 500 m.

Z kolei polski offshore wart około 40 mld zł to największa inwestycja w powojennej Polsce. Przyniesie nawet 178 mld zł wartości dla polskiej gospodarki i ponad 100 tys. miejsc pracy. Polski onshore i offshore ma ogromne szanse, by stać się konkurencyjnym rynkiem dla wiatru w Europie, potrzeba jednak działań, które stworzą przestrzeń na kolejne inwestycje. Ułatwienie rozwoju OZE stało się priorytetem KE, jednak barierą w Polsce wciąż pozostają m. in. sieci, które wymagają efektywnej modernizacji i rozbudowy.

Polski łańcuch dostaw ma szansę stać się konkurencyjny w globalnym sektorze energetyki wiatrowej - nie uda się to jednak bez silnej i stabilnej współpracy międzynarodowej. Polskie firmy, zagraniczni inwestorzy oraz przedstawiciele KE i państw nadbałtyckich już 6 czerwca spotkają się po raz trzeci na International Suppliers Day podczas Konferencji PSEW2024 w Świnoujściu, aby rozmawiać o sojuszu na rzecz silnego europejskiego przemysłu wiatrowego. W trakcie merytorycznych dyskusji i warsztatów nie zabraknie tematów dotyczących przyszłości offshore wind, rozwoju sieci, local content, infrastruktury portowej, usług w sektorze wiatrowym czy bezpieczeństwa pracy. Polskie firmy będą miały doskonałą okazję do nawiązania kontaktów biznesowych z podmiotami przemysłowymi z największych zagranicznych rynków offshore. To wyjątkowa okazja na nowe relacje biznesowe i szansa wejścia na rynki zachodnie.

Już 4 czerwca cała branża wiatrowa spotyka się na Konferencji PSEW. Wydarzenie zgromadzi ponad 2000 uczestników z kilkudziesięciu krajów. To trzy dni pełne merytorycznych wystąpień, warsztatów, spotkań networkingowych, bankietów oraz atrakcyjnych wydarzeń towarzyszących. Trwają ostatnie dni rejestracji. Dołącz już teraz i poczuj dobrą energię podczas największego święta branży wiatrowej.

Konferencja PSEW2024 - rejestracja i szczegóły: www.konferencjapsew.pl

Partnerzy portalu

ase_390x150_2022

Surowce

 Ropa brent 83,76 $ baryłka  1,33% 11:11
 Cyna 23110,00 $ tona 0,64% 29 lis
 Cynk 2507,00 $ tona -0,87% 29 lis
 Aluminium 2177,00 $ tona 0,60% 29 lis
 Pallad 1021,53 $ uncja  -1,54% 11:10
 Platyna 936,30 $ uncja  -0,31% 11:11
 Srebro 25,06 $ uncja  0,08% 11:11
 Złoto 2038,40 $ uncja  -0,33% 11:11

Dziękujemy za wysłane grafiki.