Książka „Przestępczość środowiskowa” już dostępna!

zk

24.01.2023 18:34 Źródło: informacja prasowa
Strona główna Prawo, finanse Książka „Przestępczość środowiskowa” już dostępna!

Partnerzy portalu

Książka „Przestępczość środowiskowa” już dostępna! - ZielonaGospodarka.pl
Fot. gov.pl

Właśnie ukazała się książka „Przestępczość środowiskowa – współczesne wyzwanie dla organów ścigania oraz Inspekcji Ochrony Środowiska”. Publikacja stanowi kompendium wiedzy z zakresu funkcjonowania organów odpowiedzialnych za wykrywanie i przeciwdziałanie przestępstwom środowiskowym. Autorami opracowania są praktycy z Inspekcji Ochrony Środowiska i ze straży granicznej oraz naukowcy z dziedziny prawa.

W ostatnich latach zagadnienie ochrony środowiska bije rekordy popularności. Coraz częściej ten temat rozpatrywany jest w kontekście przestępczości. Choć według statystyk problem jest marginalny, to jednak wzrost świadomości społecznej i wiążąca się z tym rosnąca dbałość o środowisko stają się priorytetem działań wielu instytucji, m.in. Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska.

W celu podsumowania dotychczasowej dyskusji na temat przestępczości przeciw środowisku, nakładem Wydawnictwa Instytutu Wymiaru Sprawiedliwości, we współpracy z GIOŚ powstała publikacja „Przestępczość środowiskowa – współczesne wyzwanie dla organów ścigania oraz Inspekcji Ochrony Środowiska”.

„Jesteśmy świadkami jednej z największych przemian w prawie karnym”

Opracowanie stanowi przegląd aktualnych informacji w zakresie funkcjonowania organów odpowiedzialnych za wykrywanie i przeciwdziałanie przestępczości środowiskowej oraz wskazanie dalszych obszarów rozwoju instytucjonalnego w tym obszarze. Materiały do książki udostępnili przedstawiciele doktryny oraz służb i inspekcji działających w obszarze przestępczości środowiskowej. Publikacja uwzględnia kontekst zmian nowelizujących ustawę o odpowiedzialności podmiotów zbiorowych za czyny zabronione pod groźbą kary. To podsumowanie informacji zaprezentowanych podczas konferencji „Przestępczość środowiskowa – współczesne wyzwanie dla organów ścigania oraz Inspekcji Ochrony Środowiska”, która odbyła się 15 kwietnia 2022 r.

– Jesteśmy obecnie świadkami jednej z największych przemian w prawie karnym i środowiskowym. Walka z przestępczością środowiskową stała się priorytetem wielu instytucji, co potwierdzone zostało podczas konferencji. W celu udokumentowania niezwykle ważnych informacji i refleksji, jakie zostały tam przekazane, oddajemy w Państwa ręce publikację, która przybliży zagadnienia przestępczości środowiskowej – zachęca wiceminister klimatu i środowiska Jacek Ozdoba.

Książkę można pobrać w wersji elektronicznej po kliknięciu w link: gov.plPartnerzy portalu

Surowce

 Ropa brent 83,76 $ baryłka  1,33% 11:11
 Cyna 23110,00 $ tona 0,64% 29 lis
 Cynk 2507,00 $ tona -0,87% 29 lis
 Aluminium 2177,00 $ tona 0,60% 29 lis
 Pallad 1021,53 $ uncja  -1,54% 11:10
 Platyna 936,30 $ uncja  -0,31% 11:11
 Srebro 25,06 $ uncja  0,08% 11:11
 Złoto 2038,40 $ uncja  -0,33% 11:11

Dziękujemy za wysłane grafiki.