Lorenz członkiem Polskiego Paktu Plastikowego

zk

06.10.2022 16:21 Źródło: Polski Pakt Plastikowy
Strona główna Odpady, Recykling Lorenz członkiem Polskiego Paktu Plastikowego

Partnerzy portalu

Lorenz członkiem Polskiego Paktu Plastikowego - ZielonaGospodarka.pl
Fot. inf. prasowa

Polski Pakt Plastikowy to inicjatywa, której głównym zadaniem jest działanie na rzecz obiegu zamkniętego tworzyw sztucznych. Jest on częścią globalnej sieci Plastics Pact koordynowanej przez Fundację Ellen MacArthur. Jest również pierwszą taką inicjatywą w Europie Środkowo-Wschodniej i ósmym Paktem krajowym na świecie.

Lorenz dołączył do Polskiego Paktu Plastikowego w tym roku. W ramach działań przedstawiciele firmy zaangażowani są w kilka grup roboczych, których celem jest wypracowanie innowacyjnych rozwiązań poprzez dzielenie się wiedzą i doświadczeniem.

Polski Pakt Plastikowy powstał po to, aby dążyć do redukcji plastiku i budować gospodarkę, w której tworzywa sztuczne cały czas pozostają w obiegu zamkniętym. W skład międzynarodowej inicjatywy wchodzą największe firmy z branży FMCG, w tym Lorenz, który dołączył do Polskiego Paktu Plastikowego w bieżącym roku.

- Dołączenie do globalnej sieci Plastics Pact i działania na rzecz zamknięcia obiegu plastiku w ramach Polskiego Paktu Plastikowego są dla nas niezwykle ważne. Cele, które wyznaczone zostały w ramach inicjatywy, są zbieżne z tym, co jako Lorenz zamierzamy zrealizować do 2025 roku. Dążymy do zmniejszenia zużycia plastiku znajdującego się w opakowaniach jednostkowych o 15% w porównaniu z rokiem 2019, a także będziemy dążyć do zwiększenia przydatności wykorzystywanych przez nas materiałów do recyklingu. Znalezienie się w grupie firm, które w podobny, odpowiedzialny sposób myślą o przyszłości naszej planety, jest dla nas wyróżnieniem, ale i motywacją do dalszych działań – mówi Bartosz Sikorski, Kierownik CSR, Lorenz Polska 

Polski Pakt Plastikowy to przede wszystkim platforma współpracy uczestników łańcucha wartości tworzyw sztucznych na rzecz zamknięcia obiegu plastiku. Podstawowym zadaniem Paktu jest realizacja tzw. Mapy Drogowej, w ramach której wyznaczonych zostało sześć głównych celów skupionych wokół recyklingu, redukcji plastiku i zamknięcia jego obiegu.

- Wiemy, że aby znacznie ograniczyć ilość plastiku, a także stworzyć rozwiązania umożliwiające obieg zamknięty tworzyw sztucznych, niezbędne są nie tylko innowacyjne technologie, ale również edukacja. Takie zagadnienia jak choćby recykling nadal wymagają tego, aby mówić o nich głośno i zachęcać konsumentów do proekologicznych postaw. Jako odpowiedzialny producent staramy się szukać przyszłościowych rozwiązań, ale też dzielić się naszym doświadczeniem. Stąd nasze zaangażowanie w grupach roboczych stworzonych w ramach Paktu. Przed nami kolejne miesiące intensywnych działań. Mamy nadzieję, że przełożą się one na realne zmiany – dodaje Bartosz Sikorski.

Przedstawiciele Lorenz będą w ramach grup roboczych Polskiego Paktu Plastikowego pracować m.in. nad takimi zagadnieniami jak: recykling, surowce wtórne oraz edukacja konsumentów.

Polski Pakt Plastikowy jest częścią globalnej sieci Plastics Pact koordynowanej przez Fundację Ellen MacArthur. Jest również pierwszą taką inicjatywą w Europie Środkowo-Wschodniej i ósmym Paktem krajowym na świecie. Wraz z nim sieć tę tworzą Europejski Pakt Plastikowy oraz lokalne Pakty Plastikowe w Chile, Francji, Holandii, Portugalii, RPA, Wielkiej Brytanii i USA.

Więcej o Polskim Pakcie Plastikowym: paktplastikowy.pl
Mapa Drogowa Paktu: paktplastikowy.plPartnerzy portalu

Surowce

 Ropa brent 64,38 $ baryłka  0,00% 21:58
 Cyna 29537,00 $ tona 1,07% 1 lut
 Cynk 3439,00 $ tona 0,91% 1 lut
 Aluminium 2610,00 $ tona 3,04% 1 lut
 Pallad 2680,00 $ uncja  0,00% 21:57
 Platyna 1191,10 $ uncja  0,00% 21:59
 Srebro 25,11 $ uncja  0,00% 21:59
 Złoto 1731,30 $ uncja  0,00% 21:59

Dziękujemy za wysłane grafiki.