Ocean Winds otrzymał Certyfikat Great Place to Work po raz pierwszy w Polsce!

zk

14.12.2022 08:55 Źródło: informacja prasowa
Strona główna Klimat, ekologia Ocean Winds otrzymał Certyfikat Great Place to Work po raz pierwszy w Polsce!

Partnerzy portalu

Ocean Winds otrzymał Certyfikat Great Place to Work po raz pierwszy w Polsce! - ZielonaGospodarka.pl
Fot. inf. prasowa

Ocean Winds (OW), międzynarodowa firma zajmująca się morską energetyką wiatrową, utworzona przez EDP Renewables (EDPR) i ENGIE (50:50), po raz pierwszy w Polsce otrzymała certyfikat Great Place to Work. Certyfikat GPTW, przyznawany przez firmę do-radczą Great Place to Work®, uzyskuje się w drodze niezależnej analizy po wypełnieniu ankiety przez pracowników.

Wyróżniona po raz pierwszy w Polsce firma Ocean Winds rozwija obecnie projekt morskiej farmy wiatrowej BC-Wind, który niedawno otrzymał pozytywną decyzję środowiskową i która to farma ma rozpocząć działalność komercyjną do 2027 roku. Polski zespół OW pracuje również nad możli-wością rozwoju projektów offshore wind w nowych obszarach, jako że sponsorzy OW, ENGIE i EDPR, ogłosili swoje zainteresowanie rozwojem kolejnych lokalizacji w rejonie Morza Bałtyckiego, a ogłoszenie ostatecznej decyzji w tej sprawie nastąpi w 2023 roku.

Ocean Winds w Polsce dba również o rozwój młodych talentów, promując programy edukacyjne w szkołach technicznych w województwach pomorskim, zachodniopomorskim i śląskim. W ramach programu edukacyjnego „Kariera z Wiatrem”, Ocean Winds chce przybliżyć młodym pokoleniom temat rozwijającego się sektora morskiej energetyki wiatrowej w regionie Morza Bałtyckiego oraz globalne możliwości, jakie daje Ocean Winds w Polsce.

Kacper Kostrzewa, Dyrektor projektu BC-Wind, rozwijanego przez Ocean Winds w Polsce, powie-dział: „Jesteśmy dumni, że po raz pierwszy zostaliśmy wyróżnieni certyfikatem Great Place to Work. W bieżącym roku podjęto ważne kroki w rozwoju projektu BC-Wind oraz nowych potencjal-nych projektów, co bez utalentowanego i zaangażowanego zespołu nie byłoby możliwe. Z niecier-pliwością czekamy na kolejne talenty, które dołączą do nas w przyszłym roku, aby wspólnie praco-wać nad ekscytującą przyszłością, która czeka morską energetykę wiatrową w Polsce.”

Ocean Winds trzeci rok z rzędu otrzymał również certyfikat Great Place to Work w Hiszpanii, gdzie znajduje się siedziba główna firmy, oraz drugi rok z rzędu w Wielkiej Brytanii, największym rynku, na którym obecne jest OW i na którym znajduje się pięć projektów morskich farm wiatrowych OW.

Bautista Rodriguez, Prezes Zarządu Ocean Winds, skomentował: „Dzięki odnowionemu certyfi-katowi Ocean Winds zajmuje pozycję firmy o wartościowej i inspirującej kulturze, która przyciąga i zatrzymuje talenty. Jak pokazują ankiety wypełnione przez pracowników, są oni dumni z bycia częścią przygody OW, a my jesteśmy dumni, że nasi pracownicy stale nas wybierają.”

O Ocean Winds

Oceans Wind (OW) to międzynarodowa firma zajmująca się morską energetyką wiatrową, założona jako joint venture 50-50, należąca do EDP Renewables i ENGIE. Opierając się na przekonaniu, że morska energia wiatrowa jest integralną częścią globalnej transformacji energetycznej, opracowujemy, finansujemy, budujemy i obsługujemy projekty mor-skich farm wiatrowych na całym świecie.


Kiedy w 2019 r. EDPR i ENGIE połączyły swoje inwestycje w morskie farmy wiatrowe, by stworzyć OW, łącznie w fazie budowy znajdowało się 1,5 GW projektów i 4 GW w fazie rozwoju. OW szybko poszerzył to portfolio i jest na dobrej dro-dze do osiągnięcia celu na 2025 r, jakim jest 5-7 GW w przypadku projektów w fazie operacyjnej lub w trakcie budowy oraz 5-10 GW w przypadku projektów w zaawansowanej fazie rozwoju. W 2022 r. moc brutto morskich farm wiatrowych OW osiąga już 14,6 GW.

OW, z siedzibą w Madrycie, jest obecny w 8 krajach i koncentruje się głównie na rynkach w Europie, Stanach Zjedno-czonych, wybranych częściach Azji i Brazylii.

Partnerzy portalu

Surowce

 Ropa brent 64,38 $ baryłka  0,00% 21:58
 Cyna 23825,00 $ tona 2,27% 23 mar
 Cynk 2893,00 $ tona 0,21% 23 mar
 Aluminium 2264,00 $ tona 1,48% 23 mar
 Pallad 2680,00 $ uncja  0,00% 21:57
 Platyna 1191,10 $ uncja  0,00% 21:59
 Srebro 25,11 $ uncja  0,00% 21:59
 Złoto 1731,30 $ uncja  0,00% 21:59

Dziękujemy za wysłane grafiki.