Pierwsza fabryka kompostowalnych słomek oficjalnie otwarta w Polsce

Pierwsza fabryka kompostowalnych słomek oficjalnie otwarta w Polsce  - ZielonaGospodarka.pl
16.05.2023 10:52
Strona główna Odpady, Recykling Pierwsza fabryka kompostowalnych słomek oficjalnie otwarta w Polsce

Partnerzy portalu

Pierwsza fabryka kompostowalnych słomek oficjalnie otwarta w Polsce  - ZielonaGospodarka.pl
Tex Year

Tex Year Group jest znanym producentem i marką oferującą szeroką gamę klejów i materiałów ekologicznych. Firma posiada siedzibę na Tajwanie i jest notowana na tamtejszej giełdzie. W ostatnim czasie firma założyła nową fabrykę w Polsce w ramach przedsięwzięcia joint venture z Minima Technology - największym na Tajwanie producentem kompostowalnej zastawy stołowej i opakowań spożywczych. Będzie to dziewiąta fabryka Tex Year na świecie.

Uroczyste otwarcie fabryki zostało zaplanowane na 15 maja z udziałem wielu znakomitych gości, prelegentów z branży, przedstawicieli polskiego rządu oraz uczestników z Tajwanu. W nowym zakładzie o powierzchni 18 600 stóp kwadratowych, którego uruchomienie planowane jest na pierwszą połowę 2023 roku, produkowane będą biodegradowalne słomki z naturalnie biodegradowalnych, roślinnych polimerów posiadających certyfikat zerowej zawartości bisfenolu-A, ftalanów i innych plastyfikatorów.

Tex Year, dostawca ekologicznych materiałów, jest pierwszym producentem materiałów, który zbudował fabrykę w Polsce w ramach pierwszej fali tajwańskich inwestycji w Europie. Tex Year założył swój oddział w Gnieźnie oraz utworzył europejskie centrum badawczo-rozwojowe, aby zapewnić klientom najbardziej profesjonalne i kompletne usługi. W pełni wykorzystuje materiały ekologiczne i biodegradowalne do produkcji szerokiej gamy klejów termotopliwych, mogąc się poszczycić niemieckimi certyfikatami DIN i amerykańskimi certyfikatami USDA. Firma współpracuje z producentami opakowań spożywczych, sprzętu AGD, elementów samochodowych, stolarki i materacy, skupiając się na osiągnięciu celu zerowej emisji netto.

Europejski Zielony Ład ogłoszony przez Komisję Europejską pod koniec 2019 roku spowodował silną i pilną potrzebę zastąpienia tradycyjnych produktów z tworzyw sztucznych bardziej ekologicznymi rozwiązaniami. Tex Year łączy swoją misję w obszarze społecznej odpowiedzialności biznesu (ang. corporate social responsibility, CSR) z globalnymi możliwościami badawczo-rozwojowymi i partnerami strategicznymi z górnego i dolnego sektora rynkowego, aby stworzyć strategię ekologicznej platformy (ang. Green Platform Strategy, GPS) opartą na ekologicznych materiałach. Firma podejmuje działania badawczo-rozwojowe dla serii zrównoważonych produktów w ramach strategii GPS, które wpisują się w koncepcję produktów ekologicznych, biodegradowalnych, opartych na gospodarce okrężnej i niskoemisyjnych.

Firma redukuje emisję dwutlenku węgla w ramach bieżących działań, ustanowiwszy system monitorowania „śladu węglowego” na rzecz „neutralności węglowej” oraz prowadzi inwentaryzację gazów cieplarnianych i dąży do ograniczania emisji dwutlenku węgla. W ostatnich latach w ramach platformy opartej na gospodarce okrężnej z powodzeniem opracowano szereg przyjaznych dla środowiska i zrównoważonych klejów topliwych, które uzyskały certyfikat DIN CERTCO. Firma Tex Year opracowała innowacyjne rozwiązania w zakresie czystego recyklingu, etykietowania butelek do napojów, wysokiej wytrzymałości kleju do materacy sprężynowych itp., które znalazły zastosowanie w produktach z pokrewnych dziedzin.

Partnerzy portalu

Ekokonsult

Surowce

 Ropa brent 83,76 $ baryłka  1,33% 11:11
 Cyna 23110,00 $ tona 0,64% 29 lis
 Cynk 2507,00 $ tona -0,87% 29 lis
 Aluminium 2177,00 $ tona 0,60% 29 lis
 Pallad 1021,53 $ uncja  -1,54% 11:10
 Platyna 936,30 $ uncja  -0,31% 11:11
 Srebro 25,06 $ uncja  0,08% 11:11
 Złoto 2038,40 $ uncja  -0,33% 11:11

Dziękujemy za wysłane grafiki.