Portfel farm fotowoltaicznych Better Energy w Polsce przekroczył 236 MW

Strona główna Energetyka, OZE Portfel farm fotowoltaicznych Better Energy w Polsce przekroczył 236 MW

Partnerzy portalu

Portfel farm fotowoltaicznych Better Energy w Polsce przekroczył 236 MW - ZielonaGospodarka.pl
Fot. Better Energy

Wywodząca się z Danii spółka Better Energy, jeden z liderów polskiego rynku wielkoskalowych farm fotowoltaicznych, przyłączyła do sieci swoją najnowszą inwestycję w Krapkowicach. Zlokalizowana w województwie opolskim farma fotowoltaiczna o mocy 28 MW jest jej pierwszą instalacją na południu Polski. Obecnie całkowita moc przyłączonych do sieci farm fotowoltaicznych Better Energy w naszym kraju wynosi 236 MW.

Krapkowice są piąta wielkoskalową instalacją fotowoltaiczną Better Energy w Polsce. W zeszłym roku spółka przyłączyła do sieci farmy fotowoltaiczne Nidzica oraz Helenowo, obydwie o mocy 74 MW. Po przyłączeniu do sieci piątej ogółem wielkoskalowej farmy fotowoltaicznej w Polsce, Better Energy stawia na dalszy rozwój i kolejne projekty.

– Za Better Energy udany i intensywny okres, czego ostatnim przykładem jest przyłączenie do sieci farmy fotowoltaicznej w Krapkowicach. Poszerzamy naszą działalność na południu Polski, oferując zieloną energię dla podmiotów, które chcą zadbać o redukcję śladu węglowego. Cieszę się, że dzięki płaconym przez nas lokalnym podatkom farma fotowoltaiczna przyczyni się do rozwoju Krapkowic i szybszego przestawienia polskiej gospodarki na zielone tory – powiedział Łukasz Witkowski, Dyrektor Zarządzający Better Energy w Polsce.

Tempo rozwoju fotowoltaiki plasuje nasz kraj na europejskim podium. Według Instytutu Energetyki Odnawialnej (IEO) prognozowana moc z fotowoltaiki w Polsce na koniec ur. mogła wynieść 18 GW.  Wartość tą należy dodatkowo zestawić z potencjalnym rekordowym przyrostem mocy w ujęciu rocznym w wysokości 6 GW w stosunku do 2022 r.

Według Better Energy za udany rozwój projektów fotowoltaicznych przede wszystkim odpowiada dialog z lokalną społecznością, kiedy to już na wczesnym etapie dąży się do wysłuchania opinii lokalnych władz i mieszkańców. Spółka rozwija tego rodzaju podejście przy uruchamianiu swoich projektów i wdrażaniu dodatkowych rozwiązań w zakresie bioróżnorodności czy innowacji. Wsparciem dla niej jest m.in. know-how pozyskany przy realizacji największych instalacji fotowoltaicznych Better Energy w Danii.

O Better Energy


Better Energy to w pełni zintegrowana spółka z branży energii odnawialnej, która uruchamia nowe zielone moce wytwórcze. Kompleksowo rozwijamy, budujemy, eksploatujemy i jesteśmy właścicielem wielkoskalowych instalacji OZE, skupiamy się na tworzeniu wartości w ujęciu lokalnym i regionalnym, a także chcemy działać na rzecz wsparcia przyrody. Czysta energia elektryczna, którą dostarczamy jest bardziej atrakcyjna cenowo od węgla, ropy naftowej czy gazu. Jesteśmy jednym z najszybciej rozwijających się dostawców energii słonecznej w Europie Północnej. Nasz całkowity portfel farm fotowoltaicznych na etapie rozwoju przekroczył 13 GW, natomiast w Polsce przyłączyliśmy do sieci 236 MW.

Partnerzy portalu

ase_390x150_2022

Surowce

 Ropa brent 83,76 $ baryłka  1,33% 11:11
 Cyna 23110,00 $ tona 0,64% 29 lis
 Cynk 2507,00 $ tona -0,87% 29 lis
 Aluminium 2177,00 $ tona 0,60% 29 lis
 Pallad 1021,53 $ uncja  -1,54% 11:10
 Platyna 936,30 $ uncja  -0,31% 11:11
 Srebro 25,06 $ uncja  0,08% 11:11
 Złoto 2038,40 $ uncja  -0,33% 11:11

Dziękujemy za wysłane grafiki.