Trwają Ekomikołajki w Palmiarni Poznańskiej

Trwają Ekomikołajki w Palmiarni Poznańskiej - ZielonaGospodarka.pl
10.12.2023 11:40
Strona główna Odpady, Recykling Trwają Ekomikołajki w Palmiarni Poznańskiej

Partnerzy portalu

Trwają Ekomikołajki w Palmiarni Poznańskiej - ZielonaGospodarka.pl
Palmiarnia Poznańska

Warsztaty ekologicznych ozdób świątecznych, a także bożonarodzeniowej kuchni w duchu zasad zero waste – czekają w niedzielę na odwiedzających Palmiarnię Poznańską. Ekomikołajki w ciepłych i pełnych bujnej zieleni pawilonach Palmiarni odbędą się już po raz drugi.

Goście odwiedzający w niedzielę niezwykły miejski ogród będą mogli własnoręcznie wykonać choinkowe ozdoby i dekoracje świątecznych stołów z przedmiotów dostępnych w domu, nie tworząc nowych odpadów zmieszanych.

„W pawilonie III będziecie mogli wziąć udział w warsztatach tworzenia ekologicznych dekoracji świątecznych takich jak bałwanki i Mikołajki. Razem stworzymy bujające się ozdoby, które będziecie mogli wziąć ze sobą do domu i udekorować zimowo-świątecznie swój pokój. Szykujcie się na dużo wycinania, klejenia i rysowania, a przede wszystkim masę fantastycznej zabawy. Przekonacie się, że dzięki recyklingowi przy użyciu odrobiny wyobraźni każdy odpad może stać się ozdobą” – podali organizatorzy.

Na stoisku w pawilonie III poprzez tworzenie ozdób choinkowych i bombek z materiałów recyklingowych w tym ze starych płyt, słoików, rolek po papierze toaletowym odwiedzający będą mogli edukować się z zakresu prawidłowego postępowania z odpadami. Dodatkowo przy stoisku będzie można sprawdzić swoją wiedzę ekologiczną za pomocą losowanych pytań z kuli. Dla uczestników przewidziane są nagrody.

Z kolei w punkcie „Drugiego Życia Ozdób Świątecznych” można będzie przynieście swoje niepotrzebne lub niepasujące już do domu ozdoby świąteczne: bombki, stroiki, łańcuchy lampki - w zamian można będzie zabrać z punktu coś co się spodoba, lub odejść z myślą, że niepotrzebna ozdoba może kogoś uszczęśliwić.

W trakcie wydarzenia można będzie poznać także zasady zero waste w domu i dowiedzieć się jak zaplanować świąteczne dania – tak aby nic się nie zmarnowało. Można będzie poznać także pomysły na domowe środki czystości, które można wykorzystać podczas przedświątecznych porządków.

Dla odwiedzających zaplanowano także konkursy i działania edukacyjne z zakresu ekologii i gospodarowania odpadami komunalnymi.

Druga edycja Ekomikołajek w Palmiarni Poznańskiej potrwa do godz. 15.

Anna Jowsa
ajw/

Partnerzy portalu

Ekokonsult

Surowce

 Ropa brent 83,76 $ baryłka  1,33% 11:11
 Cyna 23110,00 $ tona 0,64% 29 lis
 Cynk 2507,00 $ tona -0,87% 29 lis
 Aluminium 2177,00 $ tona 0,60% 29 lis
 Pallad 1021,53 $ uncja  -1,54% 11:10
 Platyna 936,30 $ uncja  -0,31% 11:11
 Srebro 25,06 $ uncja  0,08% 11:11
 Złoto 2038,40 $ uncja  -0,33% 11:11

Dziękujemy za wysłane grafiki.