Ukraina. Spółka DTEK zapewnia darmową energię służbom publicznym

07.03.2022 08:03 Źródło: Własne
Strona główna Energetyka, OZE Ukraina. Spółka DTEK zapewnia darmową energię służbom publicznym

Partnerzy portalu

Ukraina. Spółka DTEK zapewnia darmową energię służbom publicznym - ZielonaGospodarka.pl
Fot. Pixabay

Największa, prywatna spółka energetyczna na Ukrainie, Grupa DTEK, zaczęła dostarczać darmową energię elektryczną instytucjom medycznym, służbom wojskowym i organom ścigania oraz producentom chleba w Kijowie, a także w obwodach dniepropietrowskim i donieckim.

DTEK zamierza również dostarczać darmową energię elektryczną Ministerstwu Obrony i Ministerstwu Spraw Wewnętrznych, a także innym departamentom zajmującym się egzekwowaniem prawa, bezpieczeństwem i ochroną w dobie wojny z Rosją. 

- Ukraina przechodzi przez najtrudniejszy okres w swojej historii, a biznes dołoży wszelkich starań, aby pomóc państwu i jego ludności - powiedział Maxim Timchenko, dyrektor generalny DTEK.

DTEK zaznaczył, że energetycy i centrale antykryzysowe pracują dwadzieścia cztery godziny na dobę przez siedem dni w tygodniu. Aby zapewnić bezpieczeństwo energetykom, maksymalna liczba pracowników nadal pracuje zdalnie. W przedsiębiorstwach są tylko pracownicy krytycznie niezbędni do ich funkcjonowania. W komunikacie z 3 marca DTEK poinformował, że trzech pracowników grupy zginęło, trzech zostało rannych w wyniku trwającej agresji militarnej Rosji na Ukrainę.

Ukraińska spółka informowała 27 lutego, że z powodu uszkodzeń linii napowietrznych elektrownie OZE zarządzanie przez nią nie dostarczają energii elektrycznej do sieci, ale inne obiekty pomagają utrzymać ciągłość systemu energetycznego podczas inwazji rosyjskich sił zbrojnych na Ukrainę.

Jak podają portal branżowe, DTEK poinformował na briefingu prasowym, że w sobotę 15 bloków energetycznych elektrowni cieplnych działało, a 21 znajdowało się w rezerwie. Tylko Elektrownia Ługańska wstrzymała pracę z powodu działań wojennych w mieście Szczastia. Wszystkie kopalnie spółki również pracowały normalnie.

W wyniku działań wojennych farmy wiatrowe Botievskaya, Orlovskaya i Primorskaya są całkowicie pozbawione napięcia i odłączone od linii napowietrznej 150 kV. Spółka spodziewa się, że wznowią one pracę niebawem, po zakończeniu niezbędnych napraw.

W tym samym czasie elektrownie słoneczne Trifonovskaya, Nikopolskaya i Pokrovskaya nie ucierpiały i w sobotę pracowały normalnie, ale nie dostarczały energii elektrycznej do sieci. DTEK wyjaśnił, że operator systemu NPC Ukrenergo zastosował ograniczenia dla OZE "w celu zapewnienia warunków dla stabilności i równoważenia systemu energetycznego Ukrainy". Sześć farm wiatrowych i słonecznych mają łączną moc 1 GW. 

Ukraiński system energetyczny działa w trybie izolacji od momentu rozpoczęcia inwazji militarnej Rosji na Ukrainę 24 lutego. Obecnie z powodzeniem przeprowadza testy techniczne na drodze do synchronizacji z europejskim rynkiem energii.

DTEK zaznaczył, że Energetycy i centrale antykryzysowe pracują 24/7. Aby zapewnić bezpieczeństwo energetykom, maksymalna liczba pracowników nadal pracuje zdalnie. W przedsiębiorstwach są tylko pracownicy krytycznie niezbędni do ich funkcjonowania.

RenewablesNow/DTEK


Partnerzy portalu

ase_390x150_2022

Surowce

 Ropa brent 64,38 $ baryłka  0,00% 21:58
 Cyna 34350,00 $ tona 1,48% 13 maj
 Cynk 3499,00 $ tona -1,16% 13 maj
 Aluminium 2722,00 $ tona 1,30% 13 maj
 Pallad 2680,00 $ uncja  0,00% 21:57
 Platyna 1191,10 $ uncja  0,00% 21:59
 Srebro 25,11 $ uncja  0,00% 21:59
 Złoto 1731,30 $ uncja  0,00% 21:59

Dziękujemy za wysłane grafiki.