ESCORT
Energetyka, OZE

W 2025 r. pierwsze MFW zostaną przyłączone do krajowego systemu energetycznego

Pod koniec 2025 r. pierwsze morskie farmy wiatrowe zostaną przyłączone do krajowego systemu energetycznego - powiedział wiceminister klimatu Ireneusz Zyska. Dodał, że będzie to 5,9 - 6 GW mocy zainstalowanej. Ocenił, że w ciągu 10-15 lat Polska może być jednym z liderów tej branży w Europie.

24.01.2023, 07:36
Energetyka, OZE

Podziemne moce z GPZ Korczew

PGE Dystrybucja ukończyła wyprowadzanie nowych mocy z GPZ Korczew. Nowe linie kablowe średnich napięć, prowadzone w technologii kabli układanych pod ziemią, powiązały dotychczasowe ciągi zasilające z wydajnym źródłem mocy.

23.01.2023, 16:15
Energetyka, OZE

Zyska: wszystkim zależy na rozwoju morskiej energetyki wiatrowej

MI nie rozstrzygnęło postępowania w sprawie pozwoleń dla morskich farm wiatrowych na jedną z koncesji na Bałtyku, o którą wnioskowały spółki Orlenu, Shella, EDF, Equinora i RWE. Wiceszef resortu klimatu Ireneusz Zyska wskazał, że sprawa dotyczy drugiej fazy inwestycji. Jest przekonany, że wszelkie wątpliwości zostaną wyjaśnione. "Wszystkim zależy na tym, by morska energetyka wiatrowa rozwijała się w Polsce"" - powiedział PAP.

21.01.2023, 11:00
Energetyka, OZE

PKN Orlen zainwestuje w 2023 r. 34 mld zł m.in. w OZE

PKN Orlen zainwestuje w 2023 r. 34 mld zł - poinformował w piątek w Gdańsku prezes PKN Orlen daniel Obajtek. Zapowiedział m.in. rozbudowę mocy nawozowych. Koncern jest właścicielem Anwilu - drugiego producenta nawozów w Polsce.

20.01.2023, 17:26
Odpady, Recykling

Orlen zbuduje w Gdańsku terminal przeładunkowy bioodpadów, olejów, paliw

PKN Orlen zbuduje za 0,5 mld zł w terminal przeładunkowy olejów, paliw i bioodpadów w Gdańsku, co ma wzmocnić bezpieczeństwo i pewność dostaw produktów - poinformował PKN Orlen w piątek. W Gdańsku powstaje też warta ponad 1,4 mld zł instalacja, która umożliwi produkcję wysokiej jakości olejów.

20.01.2023, 13:02
Energetyka, OZE

Zyska o budowie fabryki wież dla morskiej energetyki wiatrowej

- Już dzisiaj wiele polskich firm bierze udział w realizacji projektów offshore wind na świecie. Nadszedł czas, aby wykorzystać ten cenny zasób do budowy polskich farm wiatrowych na Bałtyku i wzmacniać polski local content – powiedział wiceminister klimatu i środowiska, Ireneusz Zyska podczas zawarcia umowy pomiędzy spółkami ARP S.A., Baltic Towers sp. z o.o. oraz GRI Renewable Industries, S.L. dotyczącej realizacji wspólnego przedsięwzięcia w zakresie budowy nowej fabryki wież dla morskiej energetyki wiatrowej (MEW). Wydarzenie

19.01.2023, 16:52
Energetyka, OZE

W Gdańsku powstanie fabryka wież dla sektora offshore

Agencja Rozwoju Przemysłu oraz GRI Renewable Industries podpisały w czwartek umowę ws. budowy nowej fabryki wież dla morskiej energetyki wiatrowej (MEW). Wartość szacowanej inwestycji to ponad 150 mln euro, a planowane uruchomienie produkcji to 2025 r.

19.01.2023, 14:22
Energetyka, OZE

PUNKPIRATES i realizacja strategii w zakresie projektów fotowoltaicznych

Spółka przyjęła dwa modele biznesowe. Pierwszy z nich zakłada nabycie gotowych, działających projektów fotowoltaicznych a następnie zwiększenie ich efektywności poprzez wykorzystanie dodatkowych źródeł energii typu wiatr, woda, magazyny energii, jak również przy wykorzystaniu urządzeń zwiększających produkcję energii. Drugi model zakłada nabycie projektów w fazie RTB (Ready to build) lub wcześniejszej (greenfield lub brownfield) celem modyfikacji i dokończenia ich już w Spółce. Oba przyjęte modele zakładają długofalową produkcję

19.01.2023, 08:01
Energetyka, OZE

Ørsted przejmuje udziały kapitałowe PSEG w Ocean Wind 1

Ørsted podpisał umowę nabycia 25% udziałów Public Service Enterprise Group (PSEG) w projekcie morskiej energii wiatrowej Ocean Wind 1 o mocy 1100 MW, zlokalizowanym ok. 24 km od wybrzeży południowej części stanu New Jersey w USA. Przejęcie zapewnia Ørsted 100% udziałów w Ocean Wind 1.

19.01.2023, 07:03
Klimat, edukacja

Miasto w Ontario ogłosiło kryzys klimatyczny, a następnie zatwierdziło budowę elektrowni gazowych

Pomimo ogłoszenia stanu zagrożenia klimatycznego i wezwania do wycofania produkcji energii elektrycznej z gazu ziemnego, rada miasta Windsor w kanadyjskiej prowincji Ontario zatwierdziła budowę dwóch nowych elektrowni gazowych, które znacząco zwiększą emisje CO2 - poinformował dziennik "Toronto Star".

18.01.2023, 10:59
port_service_2025
EKO-KONSULT_2025

Dziękujemy za wysłane grafiki.