ESCORT
Energetyka, OZE

Ekspert: Przed nami blackout

W czasach wojny i szantażu energetycznego, kiedy Komisja Europejska przedstawia plan walki z kryzysem energetycznym, a Niemcy, nie oglądając się na Komisję Europejską, testują swoje systemy elektroenergetyczne i opóźniają odejście od energetyki jądrowej, minister klimatu i środowiska Anna Moskwa mówi w Polsat News, że Polska nie ma żadnego planu ograniczeń. Gdy PiS wyłączy zimą prąd, usłyszymy, że to dla naszego dobra.

12.09.2022, 11:17
Transport, Elektromobilność

Porty w Sztokholmie idą śladami Kopenhagi i Kilonii. Statki pasażerskie już 2023 będą zasilane energią elektryczną z lądu

Porty Sztokholmu włączają się politykę ochrony środowiska stolicy Szwecji. Zarząd portów skutecznie realizuje to co zapowiedział znacznie wcześniej. W krótkim czasie zbuduje dwa lądowe podłączenia do sieci energetycznej dla statków wycieczkowych. Już w najbliższym sezonie statki pasażerskie cumujące przy dwóch nabrzeżach w centrum miasta będą mogły wyłączyć agregaty prądotwórcze.

12.09.2022, 08:32
Prawo, finanse

„Bild”: ministrów energii krajów UE dziwi niemiecka polityka zamykania elektrowni jądrowych

Dla Roberta Habecka (Zieloni) piątkowe spotkanie w Brukseli w gronie ministrów energii krajów UE może okazać się trudne. Jest bowiem dla nich niezrozumiałe, dlaczego Niemcy zamykają swoje ostatnie elektrownie jądrowe właśnie teraz, w środku rosnącego kryzysu elektroenergetycznego, kiedy każda megawatogodzina jest niezwykle cenna i potrzebna – pisze w piątek portal dziennika „Bild”.

09.09.2022, 20:55
Prawo, finanse

Najbliższe miesiące w Unii Europejskiej będą sprawdzianem dla unii energetycznej

Najbliższe miesiące w Unii Europejskiej, w obliczu kryzysu energetycznego związanego z agresją Rosji wobec Ukrainy i inflacją, będą sprawdzianem dla unii energetycznej. To unijna strategia, która ma zagwarantować, że Europejczycy będą mieli dostęp do energii elektrycznej po przystępnej cenie.

09.09.2022, 12:36
Energetyka, OZE

W elektrociepłowni w Zgierzu rusza budowa jednostek wytwórczych redukujących emisję

Wmurowano kamień węgielny pod budowę nowych, opartych na gazie jednostek wytwórczych w należącej do PGE Energia Ciepła elektrociepłowni w Zgierzu k. Łodzi. Inwestycja zapewni pokrycie zapotrzebowania na ciepło oraz pozytywnie wpłynie na jakość powietrza w regionie - poinformowała spółka w środę.

08.09.2022, 21:21
Energetyka, OZE

Kowalczyk gdyby trzeba było wyłączać prąd, branże mleczarska i mięsna będą chronione, traktowane priorytetowo

Wicepremier, minister rolnictwa i rozwoju wsi Henryk Kowalczyk zapewnił w czwartek po południu w Białymstoku podczas 19.MIędzynarodowego Forum Spółdzielczości Mleczarskiej, że w razie konieczności przerw w dostawach prądu, branże mleczarska i mięsna będą chronione, traktowane priorytetowo.

08.09.2022, 19:33
Energetyka, OZE

EDP uruchamia Energy Starter 2022, program promujący innowacyjne inicjatywy w sektorze energetycznym

Po uruchomieniu pierwszego modułu, w maju, EDP rozpoczyna teraz drugą fazę wspólnego programu, którego celem jest opracowanie innowacyjnych rozwiązań w zakresie energii odnawialnej i zielonego wodoru dla globalnej transformacji energetycznej. Zgłoszenia dla startupów są otwarte do 30 września.

08.09.2022, 15:38
Klimat, edukacja

Rozpoczęło się poszerzanie nadbałtyckich plaż

Trwają prace związane z poszerzaniem plaży w Gdańsku Brzeźnie. W kolejnych miesiącach rozpoczną się refulacje plaż na Westerplatte i w Orłowie. Piasek potrzebny do poszerzenia plaż pozyskiwany jest z dna Bałtyku - wydobywany jest w ramach budowy toru wodnego do Portu Północnego

07.09.2022, 09:44
Prawo, finanse

"Dziennik Gazeta Prawna": Nawet 30 mld zł więcej na rachunki za prąd

Kilkaset procent więcej za energię elektryczną – takie propozycje właśnie trafiają do gmin i powiatów. Włodarze alarmują, że przy takich stawkach zagrożona jest realizacja usług publicznych – czytamy w środowym wydaniu "DGP".

07.09.2022, 09:17
Transport, Elektromobilność

Śląska Metropolia z dotacją do 35 autobusów elektrycznych, Rybnik – do 20 wodorowych

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przekaże Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii aż 90 000 000 zł dofinansowania na zakup 35 autobusów o napędzie elektrycznym. Rybnik planuje zakup 20 autobusów o napędzie wodorowym. Na tę inwestycję otrzyma z NFOŚiGW dofinansowanie w wysokości 45 500 000 zł. Cieszyn zakupi 6 autobusów o napędzie elektrycznym na co otrzyma 9 435 000 zł dotacji i 3 225 000 zł pożyczki. Natomiast Jastrzębie Zdrój dzięki dotacji w wysokości 26 341 065,00 zł i pożyczce 8 780 355,00 zł zakupi 11 a

07.09.2022, 08:31
port_service_2025
EKO-KONSULT_2025

Dziękujemy za wysłane grafiki.