Windward Offshore rozpoczyna projekt MEW z nowoczesnymi statkami CSOV

kw

27.10.2023 12:37
Strona główna Transport, Elektromobilność Windward Offshore rozpoczyna projekt MEW z nowoczesnymi statkami CSOV

Partnerzy portalu

Windward Offshore rozpoczyna projekt MEW z nowoczesnymi statkami CSOV - ZielonaGospodarka.pl
Fot. SeaRenergy Group

Windward Offshore, konsorcjum joint venture utworzone przez SeaRenergy Group we współpracy z Blue Star Group, Diana Shipping Inc. i SeraVerse GmbH, podejmuje kluczowy krok we wzmacnianiu sektora morskiej energetyki wiatrowej. Konsorcjum zamówiło od VARD dwa najnowocześniejsze statki do świadczenia usług rozruchowych (CSOV), aby stworzyć solidną podstawę dla usług związanych z aktywami morskimi, koncentrujących się na wspieraniu rozwijającego się przemysłu morskiej energetyki wiatrowej.

W obliczu przyspieszającego na świecie przejścia na gospodarkę neutralną pod względem emisji dwutlenku węgla morskie farmy wiatrowe są uznawane za kluczowych graczy w osiąganiu celów dekarbonizacji. Windward Offshore odegra kluczową rolę w transformacji energetyki, zapewniając zintegrowane rozwiązania w zakresie usług morskiej energetyki wiatrowej. Jednostki CSOV pełnią rolę centralnego elementu obsługi farm wiatrowych w krytycznej fazie rozruchu, ucieleśniając strategię konsorcjum polegającą na dostarczaniu zintegrowanych rozwiązań poprzez połączenie statków, usług inżynieryjnych, konserwacyjnych i operacyjnych.

W związku z ostatnimi zmianami politycznymi rośnie zapotrzebowanie na inwestycje w infrastrukturę morskiej energetyki wiatrowej. O ile zmiany w otoczeniu politycznym sprzyjają wejściu na rynek morskiej energetyki wiatrowej nowym deweloperom, to aktywność inwestycyjna w infrastrukturę morskiej energetyki wiatrowej jest nadal zdecydowanie zbyt niska.

– Nasz sojusz w Windward Offshore, wzmocniony biegłością techniczną VARD i biegłością morską konsorcjum w połączeniu z 13-letnim doświadczeniem SeaRenergy w świadczeniu kompleksowych usług dla branży morskiej energetyki wiatrowej, ustanowi nowy standard w zakresie świadczenia tonażu usług morskiej energetyki wiatrowej. CSOV stanowią przykład naszego wspólnego zaangażowania w zrównoważoną morską infrastrukturę wiatrową w oparciu o doświadczenie i innowacje – stwierdza dr Benjamin Vordemfelde, dyrektor generalny SeaRenergy.

Przedsięwzięcie ma na celu stworzenie kolekcji statków obsługujących morską energię wiatrową, począwszy od CSOV, aby zaspokoić ogromne globalne zapotrzebowanie na ten sektor. Europa, lider w zakresie instalacji farm wiatrowych, zamierza zwiększyć moc swojej morskiej energetyki wiatrowej obecnie do 30 GW, a dodatkowe 9 GW jest w fazie rozwoju. Oficjalne cele krajów europejskich wynoszą około 163 GW do 2030 r., co świadczy o znaczącym zaangażowaniu w rozwój sektora morskiej energetyki wiatrowej. Strategia konsorcjum doskonale wpisuje się w dynamikę rynku i pilne zapotrzebowanie na niezawodnych partnerów świadczących usługi w zakresie infrastruktury odnawialnej, którzy wspieraliby te ambitne cele transformacji energetycznej.

– Jesteśmy podekscytowani ogłoszeniem naszego wejścia w nowy sektor branży żeglugowej poprzez strategiczne partnerstwo obejmujące nabycie dwóch statków CSOV. Postrzegamy tę inwestycję jako kolejny dowód naszego zaangażowania na rzecz bardziej ekologicznej i zrównoważonej przyszłości. Razem z naszymi cenionymi partnerami wyruszamy w ekscytującą podróż, która powinna przyczynić się do stworzenia czystszego i bardziej przyjaznego dla środowiska świata – stwierdziła Semiramis Paliou, dyrektor generalny Diana Shipping Inc.

Przedsięwzięcie Windward Offshore reprezentuje oparte na współpracy i innowacyjne podejście do stawiania czoła wyzwaniom i wykorzystywania szans związanych z globalną transformacją energetyczną. Konsorcjum, zjednoczone wspólną wizją, wyrusza w podróż mającą na celu utworzenie zintegrowanej firmy świadczącej usługi w zakresie morskiej energetyki wiatrowej, która kładzie nacisk na synergię w wykorzystaniu unikalnych mocnych stron i wiedzy specjalistycznej każdego partnera we wspólnym przedsięwzięciu.

– Ten projekt stanowi doskonałą okazję inwestycyjną w rozwijającym się sektorze morskiej energii wiatrowej, pokazując rodzaj partnerstw strategicznych niezbędnych dla rozwoju infrastruktury energii odnawialnej – potwierdza Philipp Haindl, właściciel Serafin i SeraVerse.

Pierwszy statek CSOV ma zostać dostarczony w 2025 r. Statki te odegrają kluczową rolę w długoterminowym planie spółki joint venture mającym na celu pomoc przedsiębiorstwom energetycznym w tworzeniu i utrzymaniu morskich farm wiatrowych, co zaowocuje silniejszymi i bardziej przyjaznymi dla środowiska dostawami energii.

Partnerzy portalu

Surowce

 Ropa brent 83,76 $ baryłka  1,33% 11:11
 Cyna 23110,00 $ tona 0,64% 29 lis
 Cynk 2507,00 $ tona -0,87% 29 lis
 Aluminium 2177,00 $ tona 0,60% 29 lis
 Pallad 1021,53 $ uncja  -1,54% 11:10
 Platyna 936,30 $ uncja  -0,31% 11:11
 Srebro 25,06 $ uncja  0,08% 11:11
 Złoto 2038,40 $ uncja  -0,33% 11:11

Dziękujemy za wysłane grafiki.