SolarEdge przejmuje Wevo Energy

Partnerzy portalu

SolarEdge przejmuje Wevo Energy - ZielonaGospodarka.pl
Fot. SolarEdge Technologies

SolarEdge Technologies, światowy lider w dziedzinie inteligentnych technologii energetycznych, sfinalizował przejęcie całego kapitału zakładowego Wevo Energy Ltd. Wevo to startup specjalizujący się w optymalizacji i zarządzaniu ładowaniem pojazdów elektrycznych w miejscach z dużą liczbą ładowarek, takich jak budynki mieszkalne, parkingi w miejscach pracy i publiczne miejsca ładowania.  

Oprogramowanie Wevo zostało zaprojektowane tak, aby było niezależne od dostawców i obsługuje wiodące w branży otwarte protokoły, umożliwiające ustalanie cen i rozliczeń dla wielu użytkowników, wielopoziomowe ustalanie priorytetów harmonogramów ładowania, predykcyjne zarządzanie obciążeniem oraz szereg dodatkowych usług. Do tej pory Wevo zelektryfikowało wiele tysięcy miejsc parkingowych w Ameryce Północnej, Europie i na Bliskim Wschodzie. Wevo jest już zintegrowane z ładowarkami EV SolarEdge, falownikami solarnymi i licznikami, zapewniając całościowy wgląd w czasie rzeczywistym w produkcję energii słonecznej, zużycie sieci i ładowanie pojazdów elektrycznych. 

Rozwiązanie Wevo będzie również częścią systemu optymalizacji energii SolarEdge ONE dla segmentu komercyjnego i przemysłowego (C&I), zaprojektowanego w celu zaoferowania klientom SolarEdge pojedynczego rozwiązania do optymalizacji energii, które koordynuje i integruje wytwarzanie energii słonecznej na miejscu, magazynowanie baterii i ładowanie pojazdów elektrycznych na dużą skalę. 

Zvi Lando, CEO SolarEdge Technologies, powiedział: "To przejęcie stanowi kontynuację strategii SolarEdge mającej na celu wzbogacenie portfolio oprogramowania dla segmentu C&I. Cieszymy się, że Wevo dołączyło do zespołu SolarEdge po naszej początkowej inwestycji i imponujących postępach, jakie firma wykazała w ciągu ostatniego roku. Ponieważ rynek pojazdów elektrycznych nadal rośnie, rozproszona energia odnawialna będzie kluczem do uwolnienia pełnego potencjału elektryfikacji mobilności. Możliwości oprogramowania i know-how Wevo stanowią element składowy dla systemów solarnych podłączanych do pojazdów elektrycznych, a dziś stają się częścią ekosystemu energetycznego SolarEdge". 

Teddy Flatau, dyrektor generalny Wevo Energy, powiedział: "Misją Wevo jest udostępnienie ładowania pojazdów elektrycznych poprzez elektryfikację każdego miejsca parkingowego. Jako spółka zależna SolarEdge, będziemy w stanie opracować połączone rozwiązanie, oferujące płynne doświadczenie dla kierowców pojazdów elektrycznych poprzez optymalizację ładowania za pomocą czystej, zasilanej energią słoneczną energii i maksymalizację oszczędności kosztów. Pozwoli to na znaczący krok naprzód w kierunku osiągnięcia niskoemisyjnej przyszłości". 

O SolarEdge:

SolarEdge jest światowym liderem w dziedzinie inteligentnych technologii energetycznych. Połowa firm z amerykańskiej listy Fortune 100 posiada technologię SolarEdge w co najmniej jednej ze swoich lokalizacji. Wykorzystując światowej klasy możliwości inżynieryjne i koncentrując się na innowacjach, SolarEdge tworzy inteligentne rozwiązania energetyczne, które zasilają nasze życie i napędzają przyszły postęp. SolarEdge opracował inteligentny falownik, który zmienił sposób pozyskiwania i zarządzania energią w systemach fotowoltaicznych (PV). Falownik SolarEdge z optymalizacją mocy DC dąży do maksymalizacji wytwarzania energii przy jednoczesnym obniżeniu kosztów energii produkowanej przez system PV. Kontynuując postęp w dziedzinie inteligentnej energii, SolarEdge adresuje kompletny zestaw rozwiązań w zakresie PV, magazynowania energii, ładowania EV i usług sieciowych dla różnych segmentów rynku energetycznego.

Więcej informacji o SolarEdge jest dostępnych pod adresem solaredge.com

O Wevo Energy:

Firma Wevo Energy została założona w 2021 roku, aby zapewnić proste, wydajne i opłacalne ładowanie pojazdów elektrycznych w najbardziej energochłonnych środowiskach. Od tego czasu firma opracowała oparte na sztucznej inteligencji oprogramowanie do zarządzania energią, które już teraz elektryzuje tysiące miejsc parkingowych na całym świecie. Więcej informacji na temat Wevo Energy i jej platformy ładowania pojazdów elektrycznych można znaleźć na stronie www.wevo.energy. 

Partnerzy portalu

Surowce

 Ropa brent 83,76 $ baryłka  1,33% 11:11
 Cyna 23110,00 $ tona 0,64% 29 lis
 Cynk 2507,00 $ tona -0,87% 29 lis
 Aluminium 2177,00 $ tona 0,60% 29 lis
 Pallad 1021,53 $ uncja  -1,54% 11:10
 Platyna 936,30 $ uncja  -0,31% 11:11
 Srebro 25,06 $ uncja  0,08% 11:11
 Złoto 2038,40 $ uncja  -0,33% 11:11

Dziękujemy za wysłane grafiki.