Światowa premiera na Nordic EV Summit - Ekoenergetyka rozszerza działalność na skandynawskim rynku ładowania pojazdów elektrycznych

Strona główna Transport, Elektromobilność Światowa premiera na Nordic EV Summit - Ekoenergetyka rozszerza działalność na skandynawskim rynku ładowania pojazdów elektrycznych

Partnerzy portalu

Światowa premiera na Nordic EV Summit - Ekoenergetyka rozszerza działalność na skandynawskim rynku ładowania pojazdów elektrycznych - ZielonaGospodarka.pl
Fot. Ekoenergetyka

Ekoenergetyka rozszerzyła swoją obecność na skandynawskim rynku infrastruktury ładowania pojazdów elektrycznych, wprowadzając na rynek innowacyjny system ładowania, dostosowany do potrzeb operatorów punktów ładowania (CPO) w regionie o jednych z najwyższych na świecie wskaźników przyjęcia pojazdów elektrycznych.

Inteligentna jednostka zasilająca AXON Side 360 DLBS firmy Ekoenergetyka jest połączona z maksymalnie sześcioma jednostkami satelitarnymi SAT400 w celu stworzenia wielostanowiskowych węzłów ładowania, które firma zademonstrowała dziś na Nordic EV Summit w stolicy Norwegii. Dynamiczny system równoważenia obciążenia efektywnie rozdziela moc między pojazdy podłączone do satelitów, które są wyposażone w opatentowany system zarządzania kablami w celu poprawy obsługi klienta.

System ma na celu zaspokojenie potrzeb CPO, którzy wprowadzają systemy ładowania do ciasnych przestrzeni miejskich, realizując model inwestycyjny, który kładzie nacisk na szybki czas ładowania i efektywne zużycie energii przy minimalnych stratach. Nowa oferta Ekoenergetyki dla skandynawskich CPO jest następstwem ogłoszonego w lutym kontraktu na dostarczenie do 140 ładowarek dla szwedzkiej firmy Nobina, największego skandynawskiego operatora transportu publicznego.

"Kraje nordyckie to wymagający, konkurencyjny rynek, więc poświęciliśmy dużo czasu i zasobów, aby dowiedzieć się, czego potrzebują operatorzy punktów ładowania i upewnić się, że to dostarczymy" - powiedział Bartosz Kubik, CEO Ekoenergetyka-Polska S.A.. "Jeśli możemy to zrobić tutaj, możemy to zrobić wszędzie, więc jesteśmy przekonani, że te nowe produkty dadzą nam przewagę również w innych regionach".

Norwegia jest wiodącym europejskim rynkiem dla pojazdów elektrycznych na baterie, które stanowiły 92% sprzedaży nowych samochodów w styczniu, w porównaniu z zaledwie 11% na całym kontynencie. Począwszy od przyszłego roku, w kraju, który planuje obniżyć emisję CO2 w 2030 r. o 55% w stosunku do poziomu z 1990 r., sprzedawane będą wyłącznie samochody osobowe i kompaktowe samochody dostawcze o zerowej emisji. 

Samochody osobowe


Po zdobyciu 20% europejskiego rynku stacji ładowania dla autobusów miejskich, zielonogórska firma buduje swoją ofertę dla CPO, które zapewniają ładowanie prywatnych samochodów osobowych.

W ubiegłym roku Ekoenergetyka ogłosiła kontrakty na dostawę CPO, w tym portugalskiego Powerdot, który oferuje ponad 3500 punktów ładowania; Ionity, należącego do producentów samochodów, w tym Audi, BMW, Ford, Hyundai-Kia i Porsche; oraz PKN Orlen, największego polskiego sprzedawcy paliw, który działa również w Czechach i Niemczech. Firma podpisała również w zeszłym roku umowę z Wennstrom E-mobility na dystrybucję swoich stacji ładowania w Danii, Norwegii, Szwecji i Finlandii.

Zaprezentowane dziś wandaloodporne stacje ładowania mogą pracować w temperaturach od -35 do +55°C. Inne funkcje obejmują 19-calowy ekran umożliwiający niezależne zarządzanie treściami reklamowymi oraz kompatybilność z różnymi systemami płatności.

Ekoenergetyka zapewnia całodobowy zdalny monitoring i naprawy swoich stacji ładowania z siedziby w Zielonej Górze, w zachodniej Polsce. Zaawansowane systemy firmy pozwalają na zdalne rozwiązywanie prawie 60% zgłaszanych problemów.

Ekspansja firmy jest wspierana przez Enterprise Investors, wiodący środkowoeuropejski fundusz private equity, który w ubiegłym roku objął znaczący pakiet mniejszościowy. Fundusz ogłosił plany zainwestowania ponad 45 milionów euro w projekty związane z e-mobilnością.

Założona w 2009 roku Ekoenergetyka wyrosła z akademickiego projektu badawczego i zatrudnia obecnie ponad 1000 osób. 

Partnerzy portalu

Surowce

 Ropa brent 83,76 $ baryłka  1,33% 11:11
 Cyna 23110,00 $ tona 0,64% 29 lis
 Cynk 2507,00 $ tona -0,87% 29 lis
 Aluminium 2177,00 $ tona 0,60% 29 lis
 Pallad 1021,53 $ uncja  -1,54% 11:10
 Platyna 936,30 $ uncja  -0,31% 11:11
 Srebro 25,06 $ uncja  0,08% 11:11
 Złoto 2038,40 $ uncja  -0,33% 11:11

Dziękujemy za wysłane grafiki.